Okul müdürleri yer değişecek

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından müdür atamaları ile ilgili yönetmelik değişikliğinin ardından ilimizde bulunan 976 okulun 382’sinde müdür yer değişikliği yapılacak

4 ve 9 yılını dolduran okul müdürleri için yeni okul tercih süreci 7 Mayıs’ta sona ermişti. Okul değiştirecek müdürler, gitmek istedikleri il içindeki 10 okulu tercih ettiler. Müdürlerin tercihlerine göre atanmasının 13-17 Mayıs tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Sistemde yoğunluk olması durumunda atamalar gecikebilir.

Görev yaptıkları okullarda 4 ila 8 yıl arasında müdürlük yapanlar puan üstünlüğü esasına göre tercih yaptılar. Bu durumda olan müdürler kendi okullarını tercih edebilecekler 8 yılını dolduranlar kendi okullarını tercih edemeyecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sadece tercih sonuçlarını onaylayacak. Sonuçların açıklanmasından sonra yer değiştiren müdürler yeni okullarında 17 Haziran tarihinde itibaren göreve başlayacaklar

Okul müdürleri arasında meslek lisesinde müdürlük yapan ancak branşı meslek dersi olmayan müdürler meslek lisesi tercihi yapamadı. Yetkililer, Okul Müdürlerinin yanı sıra yaklaşık 400 müdür yardımcısının da değişiklik için tercih yaptığını açıkladılar.

11 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?