KOÜ'de sayı 39'a çıktı

"Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin, "Bizler bu suça ortak olmuyoruz" başlıklı bildirisine Kocaeli Üniversitesi'nden imza atan 20 akademisyenin de içinde bulunduğu 39 akademisyen ihraç edildi.

 

Yeni Kanun Hükmündeki Kararname'ye göre çok sayıda kişi kamudaki görevlerinden çıkarıldı. Resmi Gazete'de yer alan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarıldı. Bu kararname imzaladıkları bildiriyle devleti katliam yapmakla suçlayan akademisyenleri de kapsıyor.

KOÜ’DEN 39 AKADEMİSYEN

Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan bin 100 akademisyenin imzaladığı "Bizler bu suça ortak olmuyoruz" adlı bildiriye Kocaeli Üniversitesi’nden 19 akademisyen imza atmıştı. İmza atan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, Prof. Dr. Nilay Etiler, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Doç Dr. Yücel Demirer, Yrd. Doç. Dr. Hakan Köçek ihraç edilenler arasında. Ayrıca ihraçlar imza atanlarla sınırlı kalmadı. Kocaeli Üniversitesi'nde 39 akademisyen ihraç edildi.  Diren ÇELİK

KOÜ'DE İHRAÇ EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

Adem Yeşilyurt (Araştırma Görevlisi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü/Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı)

Ahmet Kaya (Yardımcı Doçent Tıp Fakültesi/Dahili Tip Bilimleri Bölümü/Radyoloji Anabilim Dalı)

Alper Karahan Yardımcı Doçent Teknoloji Fakültesi/Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü/)

Aynur Özuğurlu (Yardımcı Doçent Fen-Edebiyat Fakültesi/Felsefe Bölümü/Felsefe Anabilim Dalı)

Bilal Karabağ (Araştırma Görevlisi Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi/Makine Mühendisliği Bölümü)

Burcu Yakut Çakar (Yardımcı Doçent Kocaeli Sağlık Yüksekokulu/Sosyal Hizmetler Bölümü)

Davut İncebacak (Yardımcı Doçent Mühendislik Fakültesi/Bilgisayar Mühendisliği Bölümü/Bilgisayar Donanımı Anabilim Dalı)

Derya Keskin Demirer (Yardımcı Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Bölümü/Yönetim Ve Çalışma Sosyolojisi Anabilimdalı)

Filiz Çevik Yardımcı (Doçent Hereke Meslek Yüksekokulu)

Güven Bakırezer (Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü/Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı)

Halil ibrahim Ünal (Yardımcı Doçent Mühendislik Fakültesi/Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü/Üretim Metalürjisi Anabilim Dalı)

Hülya Kendirözdinç (Yardımcı Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Silimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü/Siyaset Ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı)

İsmail Ertürk (Profesör Teknik Eğitim Fakültesi/Elektronik Ve Bilgisayar Eğitimi Bolümü/Bilgisayar Sistemleri Eğitimi Anabilim Dalı)

Kuvvet İhsan Lordoğlu (Profesör İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Bölümü/Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı)

Mahmut Hakan Koçak (Yardımcı Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Çalışma Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Bölümü/Yönetim Ve Çalışma Sosyolojisi Anabilimdalı)

Mehmet Cengiz Erçin (Profesör Tıp Fakültesi/Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü/Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı)

Mehmet Rauf Kesici (Yardımcı Doçent Denizcilik Fakültesi/Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü)

Mehmet Ruhi Demiray (Yardımcı Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bolü Mü/Siyaset Ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı)

Mehmet Şengül (Doçent Hukuk Fakültesi/Özel Hukuk Bölümü/Medeni Hukuk Anabilim Dalı)

Mehmet Yakut (Yardımcı Doçent Mühendislik Fakültesi/Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü/Kontrol Ve Kumanda Sistemleri Anabilim Dalı)

Nilay Etiler Lordoğlu (Profesör Tıp Fakültesi/Dahili Tıp Bilimleri Bölümü/Halk Sağlığı Anabilim Dalı)

Oktay Kuloğlu (Araştırma Görevlisi Tıp Fakültesi/Dahili Tıp Bilimleri Bölümü/Çocuk sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Onur Hamzaoğlu (Profesör Tıp Fakültesi/Dahili Tıp Bilimleri Bölümü/Halk Sağlığı Anabilim Dalı)

Umer Şayli (Yardımcı Doçent Teknoloji Fakültesi/Biyomedikal Mühendisliği Bölümü/Biyoelektronik Anabilim Dalı)

Ömer Yıldız (Profesör Mühendislik Fakültesi/Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü/Malzeme Bilimi Anabilim Dalı)

Özlem Özkan(Doçent Kocaeli Sağlık Yüksekokulu/Hemşirelik Bölümü/Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı)

Rıza Sayın (Araştırma Görevlisi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümü /Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı)

Sayit Yavuz Keni (Araştırma Görevlisi Tıp Fakültesi/Temeltıp Bilimleri Bölümü/Fizyoloji Anabilim Dalı)

Sedat Atmaca (Yardımcı Doçent Teknoloji Fakültesi/Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü/Bilişim Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalı)

Tayyibe Gül Koksal Kargın (Yardımcı Doçent Mimarlık Ve Tasarım Fakültesi/Mimarlık Bölümü/Restorasyon Anabilim Dalı)

Turgut Göksu (Profesör İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü/Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı)

Uğur Kanlı (Araştırma Görevlisi Tıp Fakültesi/Dahili Tıp Bilimleri Bölümü/İç Hastalıkları Anabilim Dalı)

Ümit Biçer (Profesör Tıp Fakültesi/Dahili Tıp Bilimleri Bölümü/Adli Tıp Anabilim Dalı)

Üzeyir Ogurlu Yardımcı Doçent Eğitim Fakültesi/Özel Eğitim Bolümü/Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı

Veli Deniz (Profesör Mühendislik Fakültesi/Kimya Mühendisliği 8ölümü/Kimya Mühendisliği Anabilim Dalı)

Yasemin Özkan Aydın (Araştırma Görevlisi Mühendislik Fakültesi/Mekatronik Mühendisliği Bölümü/Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı)

Yücel Demirer (Doçent İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi/Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Böujmü/Siyaset Ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı)

Zelal Ekinci (Profesör Tıp Fakültesi/Dahili Tip Bilimleri Bölümü/Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Zeynep Arslan (Araştırma Görevlisi Hukuk Fakültesi/Özel Hukuk Bölümü/Deniz Hukuku Anabilim Dalı)

02 Eyl 2016 - 14:05 - Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 229.410 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?