Ünlü: MHP, bu süreci takip edecektir

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü geçtiğimiz günlerde İl Teşkilatı olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye gerçekleştirdikleri ziyaretin ardından basın açıklaması düzenledi

Partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, iktidar partisinin kendi içerisindeki FETÖ mensuplarının korunmadan adalete teslim edilmesi gerektiğini belirterek, ”Onlarında işi zor.  Bu hassas süreçte kimse kimseye sahip çıkmadan, kimse kimsenin arkasında duramadan yaşanacak olan bir süreç. Emniyet sorgulamaları, parti teşkilatının kendi içindeki sorgulamaları ile bu sayılar artacaktır. MHP’de bu süreci takip edecektir. MHP’de bu sürecin içerisinde kim varsa kafası koparılsın dedik. Belediyede, adliyede, poliste her yerde bu çalışmalar yapılmakta. Ben inanıyorum ki Büyükşehir Belediyesi, AK Parti İl Başkanlığı kendi içindeki bu tür insanları korumadan adalete teslim edeceklerdir” dedi.

‘DİK DURUŞUMUZ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ’

Ünlü konuşmasında, “MHP İl başkanlığının organize ettiği 12 ilçe başkanımızın da içinde olduğu bir grupla genel başkanımızı ziyaret ettik.  Bir dizi değerlendirme yaptık. 9 Ekim’de Kongre sürecinin hassas bir şekilde atlatılması ile ilgili görüşmelerde bulunduk. 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili Genel başkanımızla bir dizi görüş alış verişinde bulunduk. MHP’nin siyasetinde Kocaeli’nin önemi büyük.  Kocaeli teşkilatları önem arz eden bir il. MHP Kocaeli teşkilatlarının 1 Kasımdan sonraki süreçte yaşanan dik duruşu ile ilgili genel merkezin izlediği uygulamalarını anlayan bir teşkilat olarak hem genel başkanımızın hem de genel başkan yardımcılarımızın bir teşekkürü oldu. Bizde bununla gurur duyduk.  MHP Kocaeli teşkilatı kafasını hiç yere düşürmeden liderinin ve genel merkezinin arkasında dik durabilmeyi başarmış bir teşkilattır” ifadelerini kullandı.

‘İHRAÇ YENİDEN BAŞLAYACAK’

“Arkadaşlarımızı yanlış yöne sevk etmeden, ön görüsü olan, ileriyi görerek doğru bir yol haritası çizdik diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,” Buradan da herkes alnı açık bir şekilde çıkmayı başarmıştır. Bizim içimizde de değişimle ilgili önerisi olan arkadaşlarımız oldu. Onlarla biz yollarımızı ayırdık. Bundan sonraki süreçte de MHP’yi itibarsızlaştırmaya çalışan hiçbir kimseyle MHP yola devam etmeyecek. Bu bir yol ayrımıdır. Burada kırmızıçizgilerde genel merkez tarafından bizlere iletilmiştir. İhraç süreci tekrar başlayacak. MHP’de haddini söylemlerde bulunan kim varsa herkes ihraç edilecektir. Bu kesin bir talimattır” şeklinde konuştu. Diren ÇELİK

10 Ağustos 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?