5 yapıya yıkım, 4 yapıya ruhsat kararı

İzmit Belediye encümeni, görüntü kirliliği oluşturan 5 adet yapıyı yıkma kararı aldı. Encümende ayrıca yapı kayıt belgesi alan 4 vatandaşa verilen para cezası ve yıkım kararı da iptal edildi

İzmit Belediye encümeni on altı gündem maddesini karara bağlamak üzere Cem Güler başkanlığında toplandı. Toplantıda Yapı Kontrol Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün evrakları onaylandı.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE GEÇİT YOK

Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün 13 gündem maddesi karar bağlandı. O maddeler şöyle: Eski Derince Caddesi’nde görüntü kirliliği oluşturan yapıda tadilat yapılmadığı için yıkım kararı alındı.Arızlı Mahallesi 1532 nolu parseldeki Şerafettin Kutlukız’a ait yapı, görüntü kirliliği oluşturduğundan dolayı yıkılacak.28 Haziran Mahallesi Badem Sokak no 30 3726 Ada 21 nolu parselde Göksel Dal’a aityapı, görüntü kirliliği oluşturduğu için yıkılacak. Yıkım masraflarının yüzde 20 fazlası vatandaştan tahsil edilecek. Tavşantepe Mahallesi Hacıbektaşi Sokak no 83 409 Ada 11 nolu parselde Hüseyin Yılmaz’a ait yapı, görüntü kirliliği oluşturduğu için belediye tarafından yıkılacak. Mehmet Ali Paşa Mahallesi Sabri Aksoy Sokak 3255 Ada 25 nolu parselde Abdullah Çalık tarafından yapılan kaçak inşaat, ruhsata bağlanamadığı içinyıkılacak.

YAPI KAYIT BELGESİ KAZANDIRIYOR

Yenidoğan Mahallesi Yoldaş Sokak 4401 Ada 12 nolu parselde Remzi Örkün tarafından yapılan kaçak inşaata para cezası ve yıkım kararı verilmişti. Örkün’ün yapı kayıt belgesi almasıyla aldığı cezalar iptal edildi. Cedit Mahallesi Bahar Sokak no 65 4129 Ada 12 nolu parselde Mustafa Marangoz’a ait kaçak çatıya para cezası ve yıkım kararı verilmişti. Vatandaşın yapı kayıt belgesi almasıyla bu cezalar iptal edildi. Alikahya Merkez Mahallesi 8273 nolu hisseli parselde Salih Yılmaz tarafından yapılan kaçak inşaatayapı kayıt belgesi alındığı için para cezası ve yıkım kararı kaldırıldı.

5 KAÇAĞA 10 BİN 573 TL CEZA

Kaboğlu Mahallesi Baki Komsuoğlu Bulvarı 2114 nolu parselde bulunan 13 nolu işyerinde Mustafa Çakır tarafından yapılan kaçak inşaata Bin 162 TL para cezası verildi.Kaboğlu Mahallesi 2114 nolu parselde bulunan 14 nolu işyerinde Mustafa Ayyıldız ve hissedarları tarafından proje ve eklerine yapılan aykırı imalatlara Bin 162 TL para cezası verildi. Kaboğlu Mahallesi 2114 nolu parselde 12 noluişyerinde Yüksel Alan tarafından proje ve eklerine yapılan aykırılıklaraBin 162 TL para cezası verildi. Sanayi Mahallesi Özsu Sokak no 9 1889 Ada 15 nolu parselde Cavit Doğan tarafından yapılan kaçak inşaatın 45 metrakarelik bir fazlalık oluşturduğu tespit edildi. Bunun üzerine Doğan’a 4Bin 142 TL para cezası verildi. Erenler Mahallesi Tepeüstü Sokak no 18 3449 Ada 6 nolu parselde Emine Uygun tarafından yapılan kaçak inşaata 2 bin 945 TL para cezası verildi.

BAĞIRARAK SATIŞ YAPANA CEZA

Zabıta Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi’nde faaliyet gösteren ve mikrofonla-bağırarak satış yapmaya devam eden Trent Home Züccaciye unvanlı iş yerine 320 TL para cezası verildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün tek evrakı olan Arpalık-İhsaniye Mahallesi 335 ve 336 nolu parsellerde tevhid ve ifrazının kabulü onaylandı. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nce Alikahya Fatih Mahallesi 125 Ada 1 nolu parseldeki 90 nolu aile sağlığı birimi kiralandı. Kira sözleşmesi sona eren Dr. Ayça Adile Alboyacı’nın bu yeri aylık kira bedeli 375 TL olarak yeniden kiralaması onaylandı. Ayşe AYDIN

23 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?