Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi

2019 Nisan ayı içinde kulüp bünyesinde oluşturulan Kocaeli Dostluk Kulübü tiyatro ekibi, "Kafe -Han Kızının Şarkısı" adlı tiyatro eseri ile seyirci ile buluştu

Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi
Dostluk Kulübü’nün tiyatrosu büyüledi
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Dostluk Kulübü tiyatro ekibi, yönetmenliğini yaşamının 53 yılını tiyatro sanatına adamış Burhan Akçin'in üstlendiği, emekli Orman Genel Müdürü Merhum Osman Çelik'in 1985 yılında yazdığı ve tiyatroya uyarladığı "Kafe - Han Kızının Şarkısı" adlı tiyatro eseri ile seyirci ile buluştu.2009 yılında farklı meslek gruplarından oluşan üyeleriyle Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa Kocaeli, Başkent ,Antalya, Çukurova, Düzce kentlerimizde faaliyetlerini sürdürerek örnek dayanışma ile 10 yılını geride bıraktı. Kocaeli Dostluk Kulübü sadece üyeler arasında değil herkesle dost olmayı dost kalabilme ve dayanışma ilkesini benimsemiş kulüplerden biri olmayı layığı ile yerine getiriyor.

OTANTİK BİR AŞK HİKAYESİ ANLATILDI

2009 yılında farklı meslek gruplarından oluşan üyeleriyle Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Bursa Kocaeli, Başkent ,Antalya, Çukurova, Düzce kentlerimizde faaliyetlerini sürdürerek örnek dayanışma ile 10 yılını geride bırakmış.Yönetmenliğini yaşamının 53 yılını tiyatro sanatına adamış Sayın Burhan Akçin'in üstlendiği, emekli Orman Genel Müdürü Merhum Osman Çelik'in 1985 yılında yazdığı ve tiyatroya uyarlandı. Otantik bir aşk hikâyesini ironik bir anlatımla ve Kafkas folklorundan esintiler eşliğinde sunan müzikal drama 12 Ekim’de tiyatro izleyicileri ile Sabancı Kültür Merkezi'nde buluştu.

AMATÖR VE PROFESYONEL OYUNCULAR

Tamamen amatör her yaştan ve meslek grubundan 31 gönüllü ve Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Dansçıları ile birlikte sahnelenen oyun büyük takdir ve ilgi gördü. Oyun sonrasında turne teklifi aldıklarını ifade eden Dostluk Kulübü Başkanı Şamil Devrim “Oyunda başından sonuna kadar amatör ruhu, profesyonel ruh ile birleştirip sabırla bizlere tiyatroyu, oyunculuğu öğretmeye, sevdirmeye çalışan Sayın Burhan Akçin‘e ve kızı Eylül Akçin’ e, özellikle büyük bir özveri ile çalışmalara katılan dostlarımıza ve emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

14 Ekim 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?