Ellibeş’ten Sarıbay’a: Önce çöpleri temizleyelim

CHP İl Başkanı Sarıbay’ın ‘AK Partili belediyelere belediyeciliği öğretiyoruz’ sözlerini değerlendiren AK Parti İl Başkanı Ellibeş, “Önce bir çöpleri temizleyelim ondan sonra belediyecilik konusunda konuşalım, herkes hizmet bekliyor” dedi

Ayşe AYDIN - AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, basın mensupları ile uzun bir aradan sonra bir araya geldi. İl binasında açıklama yapan Ellibeş, 4,5 aylık il başkanlığı süresince yaptıklarını kamuoyuna duyurdu. Artık ilçe, kadın, gençlik ve mahalle toplantılarına katılacaklarını söyleyen Ellibeş, “Böylelikle partimizin en uç beylerinin yanında olduğumuzu göstermiş olacağız” dedi.

‘OPERASYONUN AMACI BELLİ’

Suriye sınırlarında yürütülenBarış Pınarı Harekatı hakkında konuşan Ellibeş,“Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilan ettiği gibi bu operasyonun amaçları belli. Bunlardan biri de Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak. Terör örgütlerinin ne kadar acımasız ve insafsız olduğunu görüyoruz. Bölgedeki tüm teröristleri PKK’yı, YPG’yi DAEŞ’i ve diğerlerini etkisiz hale getirmek amacındayız. Operasyonun bir diğer amacı ülkemizde bulunan 3.6 milyon Suriyeli mülteciyi temizlenen alana yerleştirmek. AK Parti Kocaeli Teşkilatı olarak bu hassas süreçte bizler de bir yandan Barış Pınarı Harekatı’na dualarımızla algı operasyonlarına karşı verdiğimiz mücadeleyle maddi ve manevi desteklerimizle katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.

‘DOLU DOLU 5 AY GEÇİRDİK’

İl başkanlığı süresince yapılanları aktaran Ellibeş, “5 aydır il başkanlığı görevini yürütüyorum. İlk işimiz teşkilat iftarını yapmak oldu. Göreve geldiğimiz günden bu yana aksatmadan ilçe gezileri, esnaf ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerimizi her hafa aksatmadan yapıyoruz. Bununla birlikte 41 günde genişletilmiş ilçe danışma meclislerimizi, 11 günde 472 mahalle başkanımızla ilçe ilçe toplantılarla bir araya geldik. Her ay milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarımızla koordinasyon ve istişare toplantılarımızı yaptık. Özetle geride bıraktığımız 5 ayı, tatil yapmadan, dinlenmeden, polemiklerle değil icraatlarımızla gecesiyle gündüzüyle dolu dolu geçirdik” dedi.

‘YOĞUN BİR GÜNDEM BEKLİYOR’

Sözlerini sürdüren Başkan Ellibeş, “Geçen hafta 7. büyük kongremizle ilgili takvimi resmen başlattık. 12 Ekim’de delege seçmen listelerimizin ilanıyla başlayan süreç, kasım ayında delege seçimleri ve ocak ayından itibaren ilçe kongreleriyle devam edecek. Ardından il kongremiz ve büyük kongremizi yapacağız. Kongre takvimi işlerken ve bu süreci en sağlıklı şekilde yürütürken, diğer taraftan teşkilat çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Bu yılsonuna kadar yine il başkanlığı öncülüğünde teşkilatımızı yoğun bir gündem bekliyor” şeklinde konuştu.

‘ESKİLER BİZİ YÖNLENDİRECEK’

Partisinde görev almış isimlerle 19 Ekim Cumartesi günü İl İstişare Kurulu üye toplantısında bir araya geleceklerini belirten Ellibeş, “KOTO Sosyal Tesislerinde saat 10.00’da başlayacak toplantıda değerli istişare kurulu üyelerimizden önerilerini alıp genel değerlendirme yapacağız. Genel değerlendirme içinde olmak, durum tespiti yapmak ve onların önerilerini almak için il istişare kurulu üyeleriyle buluşacağız. Partimizin çeşitli kademelerinde görev almış isimlerin bilgi birikimi, donanımları, hafızaları bizim için çok önemli. Buradan çıkacak görüşleri çerçevesinde siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz. Toplantımıza ilçelerde dahil olmak üzere 3 bin civarında üye katılacak” dedi.

‘TÜM TOPLANTILARDA OLACAĞIZ’

Partisinin her kademesindeki toplantıya katılacaklarını da söyleyen Ellibeş, “AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu olarak 17 Ekim’den itibaren başlayarak her hafta perşembe günü mahalle toplantılarımıza katılma kararı aldık. İl yönetimi olarak pazartesi günü haftalık olağan toplantımızı gerçekleştirecek, salı günü ilçe toplantılarımıza katılacak, çarşamba günü kadın ve gençlik kolları toplantılarımızı tamamladıktan sonra perşembe günleri de mahalle yönetimleri toplantısında partimizin en uç beylerinin yanında olduğumuzu göstermiş olacağız. Yarın (Perşembe) Çayırova ve Darıca’daki toplantılara katılarak bu sistemi başlatacağız”ifadelerini kullandı.

‘KARTEPE İLE BAŞLIYORUZ’

Sözlerini sürdüren Ellibeş,“Bu toplantılara 50 kişilik yönetim kurulu üyelerimizim hepsi ve ilçelerin bütün mahallelerinde bizi temsilen yer alacak. Ayrıca kadın, gençlik, ilçe başkanlığı ve meclis üyelerimizi temsilen toplam 7 yönetici ile bu toplantılarda olacağız.Bununla birlikte genişletilmiş ilçe danışma meclislerimizde 2.turu da aralık ayı itibariyle başlatıyoruz. 3 Aralık’ta Kartepe ile başlayacağımız 2. tur danışma meclislerimiz 27 Aralık’ta Çayırova ile sona erecek” dedi.

‘ÖNCE ÇÖPLERİ TEMİZLEYELİM’

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın ‘AK Parti’ye demokrat belediyeciliği öğretiyoruz’ sözlerini de değerlendiren Ellibeş, “6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin belediyeciliği öğretemez. Cengiz abi, nazik beyefendi bir insandır. Kendisini severim. Eminim öyle söylemek istememiştir. Siyaseti düzgün bir şekilde yapalım istiyorum. Önce bir çöpleri temizleyelim ondan sonra belediyecilik konusunda konuşalım, herkes hizmet bekliyor. Hele Tahir Büyükakın gibi geçmişte belediyeciliği özümsemiş bir insan belediyeciliği öğretmek gibi abes bir şey olamaz. Canlı yayın yapmazsanız ihalelere fesat mı karıştırmış oluyorsunuz, yolsuzluk mu yapmış oluyorsunuz?” dedi.

‘ARTIK KARNELERE BAKILSIN’

Büyükşehir Belediyesi’nin 2007 yıllarında canlı yayın yaptığını hatırlatan Ellibeş, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi2007 yılında6-7 ay gibi kısa bir süre canlı yayın yaptı diye hatırlıyorum. Biz meclis toplantılarını eski salonda yapıyorduk. Leyla Atakan Kültür Merkezi’ne geçince o geçiş süresi içerisinde akamete uğramış olabilir. Diğer tüm şirketlerinde de (İSU, İZAYDAŞ, BELDE A.Ş.) canlı yayın yapma kararı aldı. Herkes hizmetini yapsın. 6 ay uzun bir süre. Artık herkesin karnesine bakılması lazım” diye konuştu.

‘BİZİ TEMSİL EDİYOR’

Başkan Büyükakın’ın makam aracına 250 bin TL’lik masraf yapılması gibi bir şey olmadığını belirten Ellibeş, “Ayrıca o araç makam değil, hizmet aracıdır. Tahir Büyükakın, makam aracını 630 bin TL’ye satmıştı. Buna bir tadilat yapmış. Sayın Büyükakın, sizi bizi, Türkiye’nin heryerinde temsil ediyor. CHP’li belediye başkanlarınınkine bakalım, bunlar basit şeyler. Ne kadar tasarrufa yönelik çalışma içerisinde olduğunu görüyorsunuz. Onu tebrik etmek lazım. 5 milyar TL’lik yükü Kocaeli’nin üzerinden aldı. Gündemde olması bile abesle iştigal. Bu başkanımızı itibarsızlaştırmaktır” dedi.

‘ÇALIŞTIRACAK OLAN YÖNETİMDİR’

İzmit Belediyesi’ndeki işten çıkarmalar konusundaki soruları da yanıtlayan Ellibeş, “15 yıl belediye başkanlığı yapmış bir insan olarak değerlendirmek istiyorum. CHP’li adayların sözlerini unutmuyorum. Biz kimsenin işiyle ekmeğiyle oynamayacağız dediler. İnsanların dünya görüşüyle çok fazla ilgilenirseniz bunun sonu iyi olmaz. Benim görev süresince belediye çalışanların her biri AK Partili miydi? Emekliliğine 70 gün kalan bir bayan arkadaşımız işten çıkartılması hiç hoş değil. Bunlar iş değil. İşimize bakalım, çalışmayan personeli çalıştıracak olan da yönetimdir. Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP’nin ‘Biz kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ sözleri de kulaklarım da çınlıyor. Bunlar hoş şeyler değil.

‘GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM’

Önümüzdeki yıl yapılacak kongrede tekrar seçilip seçilmeyeceği konusunda da konuşan Ellibeş, “Kocaeli gibi bir vilayette şahsımı AK Parti teşkilatlarının başkanı olarakatadılar. Bu saatten sonra SayınCumhurbaşkanımızRecep Tayyip Erdoğan’ın güvenini boşa çıkarmamak için aldığım işi en iyi şekilde yapmanın samimiyeti içinde oldum. Kişisel beklenti ve hedefim de olmadı. Öyle bir arzum da yok. Burada güçlü bir teşkilat var. Bu teşkilatın varlığı Sayın Cumhurbaşkanımıza güç katıyor. Onun güçlü olması da ülkemizin kalkınması demektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Danışma meclisleri programı şöyle:

Kartepe: 3 Aralık Salı

Derince: 4 Aralık Çarşamba

Karamürsel: 6 Aralık Cuma

Başiskele: 10 Aralık Salı

Darıca: 11 Aralık Çarşamba

Gölcük: 17 Aralık Salı

Kandıra: 18 Aralık Çarşamba

Dilovası: 20 Aralık Cuma

Körfez: 24 Aralık Salı

Gebze: 25 Aralık Çarşamba

İzmit: 26 Aralık Perşembe

Çayırova: 27 Aralık Cuma

16 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?