Adım adım Deniz Baykal

Önceki gün İzmit'e gelen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal önce il binasında partililerle bir araya geldi ardından açılışa katıldı. Sefa Sirmen'i te...

Önceki gün İzmit'e gelen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal önce il binasında partililerle bir araya geldi ardından açılışa katıldı. Sefa Sirmen'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Baykal'ın son durağı ise CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya'nın düğünü oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal önceki gün kentimize gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Sabiha Gökçen havaalanında partililer tarafından karşılanan Baykal'ın ilk durağı CHP il binası oldu. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay'ın Kahramanmaraş'taki il başkanları toplantısında olmasından dolayı Baykal'ı il binasında CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı.

PARTİLİLER KARŞILADI

CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen ile beraber kentimize gelen Baykal'ı il binasına gelmeden önce CHP eski İzmit İlçe Başkanı Alpaslan Seymen, CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP eski İl Başkanlarından Rıdvan Alkan ve CHP İzmit ilçe eski yöneticilerinden Mustafa Kahraman karşıladı. İl binası önünde partililer ile buluşan Baykal'ı gören İzmitli vatandaşlar ise Baykal ile selfie çektirdi.

İL BİNASINDA TOPLANTI

İl binasında gerçekleştirilen toplantı öncesinde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay'ın makamında CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, İl Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Acurman, Bahar Gültekin Candemir ve parti yöneticileri ile İzmit programı ile ilgili değerlendirme yapan Baykal, burada parti yöneticileri ile yaptığı sohbet sonrasında basın açıklamasına geçti.

BASIN AÇIKLAMASI

İl binasında yaptığı basın açıklamasında kentimize asıl geliş sebebinin CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya'nın düğününe katılmak olduğunu, ancak ziyareti kapsamında CHP eski İzmit Belediye Başkanı ve CHP eski Milletvekili Sefa Sirmen'i tedavi gördüğü Umuttepe Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret edeceğini söyledi. Açıklamasında sık sık hükümetin politikalarını eleştiren Baykal FETÖ operasyonları ile ilgili de açıklamalarda bulunarak Türkiye'nin en temel sorununun eğitim olduğunun altını çizdi.

ÖNCE AÇILIŞ SONRA SİRMEN'E ZİYARET

Parti binasında yaptığı basın açıklaması sonrasında Aden Diş Polikliniğinin açılışına katılan Baykal açılış sonrasında yine CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan ve İl Yönecilieri Hüseyin Acurman ve Bahar Gültekin Candamir ile beraber eski İzmit Belediye Başkanı ve CHP eski Milletvekili Sefa Sirmen'i tedavi gördüğü Umuttepe Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti. Sirmen'e yaptığı ziyaret sonrasında hastane önünde basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Baykal konuşmasında Sirmen'in durumunun iyi olduğunu belirterek, "Yakın zamanda aramıza dönmesini umut ediyoruz" dedi. n Bilal ÇIĞRIM

Bilal Çığrım'dan Baykal izlenimleri

n -CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal bazı ziyaretler kapsamında İzmit'e geldi. Baykal'ı havalanındapartilier karşıladı. İl binası önünde Baykal'ı bekleyen partililerin heyecanı gözlerinden okunurken saat 13.00'da beklenen Baykal yarım saatlik bir gecikmeyle il binasına geldi.

n -İl Yöneticileri Hüseyin Acurman, Bahar Gültekin Candemir, Sevim Korkmaz Pekyörür ve Murat Erinç eski Genel Başkan Baykal'ı kapıda karşılayarak 'Hoşgeldiniz' dediler. İl Kadın Kolları Başkanı Pekyörür kadın kolları adına, Murat Erinç Gençlik Kolları adına, Bahar Gültekin Candemir ise İl Yönetimi adına Baykal'a çiçek hediye etti. Parti yöneticilerine teşekkkür eden Baykal kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyen kimseyi geri çevirmedi.

n-Baykal programı kapsamında il binasında basın açıklaması yaptı. Ancak basın açıklaması öncesinde il başkanı makamında parti yöneticileri ile buluştu. Basın mensuplarından sadece benim bulunduğum özel toplantıda Baykal, Kocaeli Milletvekilleri ve parti yöneticileri ile sohbet etti. İzmit'e CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya'nın daveti üzerine geldiğini söyleyen Baykal, Küçükkaya ile arasında geçen diyaloğu şöyle aktardı;

n-"Sevgili İzmit ilçe başkanımız beni aradı ve düğüne davet etti. Ben de haliyle kendisini tebrik ettim ve oğlunun mu yoksa kızının mı evleneceğini sordum. Başkan bana 'Hayır, vekilim ben evleniyorum' diyince inanın çok şaşırdım ve çok sevindim. Böylesine genç bir ilçe başkanımızın olmasından dolayı gurur duydum." Baykal'ın anlattığı bu kısa konuşma partilileri kahkaya boğdu. Bazı partililer nükte ile cevap verdiler Baykal'a.

n-Yapılan kısa sohbetin ardından CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar eski Genel Başkan Baykal'a İzmit programı ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Baykal, Akar'a cevaben, "Ben buraya düğüne katılmaya geldim ama duydum ki partimiz için önemli bir isim olan sayın Sefa Sirmen beyfendi hastanede tedavi görüyor. Onu da ziyaret edeceğim" Akar ise Baykal'a, "Öyle olacak zaten sayın Genel Başkanım. Önce basın açıklaması, sonra Aden diş sağlığı polikliğinin açılışı ardından Sefa Bey'e ziyaret onun sonrasında ise Mehmet'in düğününe katılacağız" dedi. Baykal'ın 'Tamam' cevabının  ardından parti yöneticileri basın açıklamasının yapılacağı alana geçti.

n-Basın açıklamasını yapılacağı toplantı salonunda Baykal'ı deyim yerindeyse bir basın ordusu karşıladı. Açıklamasına başlayan Baykal özellikle son dönemlerde gündemden düşmeyen FETÖ operasyonlarından bahsetti ve Türkiye'nin en büyük sorununun eğitim olduğunu söyledi. Açıklamanın ardından Aden Diş Sağlığı Polikliğinin açılışına katılan Baykal sonrasında Sefa Sirmen'e ziyarete bulundu.

n-Baykal, Aden Diş Sağlığı Polikliniği açılışına giderken içlerinde benim de bulunduğum bir grup basın mensubu ile beraber Umuttepe çıktık. 15.00'da gerçekleşecek olan Sirmen ziyareti aksadı ve yaklaşık yarım saat hastane önünde Baykal'ı bekledik. Kocaeli Milletvekilleri ile beraber Sirmen'i ziyaret eden Baykal'ın ziyaret ile ilgili basın mensuplarına bilgi vermesi ve açıklama yapması o kadar beklemeye değdi açıkcası. (Herhangi bir açıklama yapmadan gidebilirdi zira.)

n-Sefa Sirmen'ne yaptığı ziyaret sonrasında Mehmet Ümit Küçükkaya'nın düğününe katılmak için yola çıktı Baykal. Biz basın mensuplarını ise İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç düğün alanına götürdü. (kendisine teşekkür ederim) Düğün alanına vardığımızda nerdeyse hiç kimse gelmemişti. Düğün'ün başlangıç saati 17.00, bizim orada bulunma saatimiz 16.45. 15 dakika vardı başlamasına ama öyle hatırı sayılır bir kalabalık çarpmadı gözümüze.

n-Saat 17.00'da başlamasını beklediğimiz düğün yaklaşık 1 saat aksadı. Tabi zaman geçtikçe düğüne alanı da kalabalıklaştı. CHP'nin önde gelen isimleri sırasıyla alana teşrif ediyordu. Baykal'dan önce alana İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan geldi. Partililerle selamlaşan, milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan tarafından karşılanan Doğan'ın her zamanki şıklığı gözlerden kaçmadı.

n-Alana eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gelmesi ile beraber partililerin ilgisi ve yoğunluğu giderek arttı. Biz basın mensupları gördüğümüz her kareyi fotoğraladık. Ancak benim içimden geçen şey Baykal ile Nevzat Doğan'ın aynı karede yer almasıydı.

n-Önce eski Genel Başkan'a, "Sayın vekilim İzmit Belediye Başkanımız da burada. Onunla beraber sizleri yanyana fotoğraflasam olur mu?" dedim. Baykal bana, "Hay, hay tabi" diyince bu sefer aynı soruyu İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'a sordum. Kendisi de kabul edince 'İçimde oldu bu iş' dedim. Aralarında birkaç metre vardı ama bir o kadar da insan vardı. Neyse, yanyana getirdim ikisini.

n-Birbirlerini görünce gayet samimi davrandılar birbirlerine. Daha önceden tanışıyorlar mıydı yoksa nezaketten ötürü sergilenen bir davranış mıydı anlam veremedim. Baykal, Doğan, "oooMerhabalar, nasılsınız?" diye sordu. Doğan ise cevaben, "İyim, siz nasılsınız? İzmit'e hoş geldiniz" dedi. Aralarında ki diyalog devam edecek miydi bilmiyorum ama ben, "Efendim, buraya bakabilir misiniz?" diye sorduğumda ikisi birden bana baktı. Ben de fotoğrafın denklanşörüne bastım. Güzel fotoğraf oldu.

n-Baykal düğünün onuru konuğu gibiydi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'de ordaydı ama Baykal'ın popülerliği yoktu onda. Tüm partili kadınlar Baykal'la fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Baykal kimseyi ret etmedi. Fotoğraf çektirmek isteyenlerle fotoğraf, selfie çektirmek isteyenlerle selfie çektirdi.

n-19.00 gibi düğün başladı. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve eşi Elif Gün tüm güzellkleri ile sahneye geldi. Düğünden önce nikah töreni yapıldı. Nikah memurluğunu Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman yaptı. Nikah şahitleri ise oldukça fazlaydı. Baykal'ın yanı sıra şahitlik yapanlar arasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, CHP eski İzmit İlçe Başkanları Alpaslan Seymen, Selman Yıldırım ve eski İl Başkanlarından Rıdvan Alkan vardı.

n-Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman nikahı kımadan önce Küçükkaya'ya şakacı tavırları ile yüklendi. Evliliğin ilk aylarının güzel olduğunu söyleyen Salman, Küçükkaya'ya dönerek, "Ben seni 6 ay sonra göreceğim" dedi. Salman'ın sözleri davetlileri güldürürken nikah'ın en önemlisi sorusu gelin ve damada soruldu. İkisi de hayatlarını bir ömür boyu beraber geçirmeye evet dedi. Nikahtaki bir diğer ayrıntı ise koyu bir Fenerbahçe'li olan Küçükkaya'ya Belediye Başkan'ı Salman'ın jesti oldu. Salman, Küçükkaya'ya o soruyu sormadan önce kırmızı cüppesini çıkardı ve onun yerine sarı-lacivert cüppe giydi.

n-Nikah töreninin ardından sıra nikah cüzdanını teslim etmeye geldi. Belediye Başkanı Salman nikah cüzdanını teslim etmek için Baykal'ı çağırdı. Baykal cüzdanı vermeden önce Küçükkaya ve eşine multuluk diledi. 'Geleceğe aydınlıkla bakan çocuklar yetiştirin' diye de nasihatte bulundu. Baykal konuşmasının ardından nikah cüzdanını gelin Elif Gün'e teslim etti.

n-Nikah töreninin ardından takı törenine geçildi. Önce gelin ve damadın aileleri takılarını taktı. Takı töreninde  uzun kuyruğun oluşmasının nedeniye takı töreni nikah'ın yapıldığı platformun aşağı kısmına alındı. Takı töreninin ardından ise yemeğe geçildi. Partililer yemek sonrasında çalışanan parçalarla doyasıya eğlendi. Küçükkaya ve eşi Elif hanım yemeğe katılan herkesin masasına giderek selam verdi. Genç çiftin düğün dansları da yine görülmeye değer karelerden biriydi. Çağdaş Kocaeli ailesi olarak genç çifte bizler de bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. n Bİlal ÇIĞRIM

25 Eyl 2016 - 17:28 - Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 230.658 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?