Üzülmez: Kazanan Kocaelispor olmalı

Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez, yönetim kurulu üyeleri bugün (pazartesi) basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Hüseyin Üzülmez gündemle ilgili birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu

“GURUR KAYNAĞI”

Başkan Hüseyin Üzülmez ve yönetim kurulunun katıldığı toplantıya ilgi oldukça fazlaydı. Üzülmez sözlerinin başında, “Kocaelispor çok büyük bir marka. Şu an bile süper ligdeki birçok takımdan daha çok sahiplenilen ve sevilen takımlarından. Kocaelispor bu kentin en önemli markası. Dolayısıyla Kocaelispor’un başkanı, yöneticisi ya da herhangi bir kademesinde sorumluluk almak çok büyük bir gurur kaynağıdır. Bu benim için de tüm arkadaşlarım için de geçerli” dedi.

“PARA VERMEK İSTİYORSUNUZ”

Üzülmez devamında, “Bu yaşıma göre çok önemli üst düzey görevlerde, ticari faaliyetlerde bulundum. Mutluluğu ve gururu bazen de hüznü en çok hissettiren görev kesinlikle bu. İnsanı en çok yoran ve mutlu eden görevdeyim. Bazen çocuklarınız bile para istediğinde yahu nasıl yapsak diye düşünüyorsunuz. Ancak bu görev para vererek sevineceğiniz iş kolu. Yahu çocuklar yense de şu primleri dağıtabilsek diyorsunuz” dedi.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Kimseyle şahsi bir sorun yaşamadığını söyleyen Üzülmez, “Bazen kulübümüzün menfaati adına ketum olmak durumunda kalıyoruz. Hem sizlerin hem bizlerin hem de taraftarlarımızın birinci hedefi Kocaelispor’un en iyi noktada olması. Bu sebeple bazen söylediğim gibi ketum davranmak durumunda kalıyoruz. Eğer bir sıkıntı olduysa sizler de basın mensupları olarak hakkınızı helal edin. Hepimizin amacı Kocaelispor’un en iyi noktada olabilmesi” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜAKIN’A BORÇLUYUZ”

Başkan Hüseyin Üzülmez, “Göreve geldiğimizde ilk işimiz tahtasının açılmasıydı. Transfer tahtasını açamasaydık bugünleri yaşama şansımız olasılık olarak vardı ancak imkan olarak çok zor görülüyordu. Her toplantıda da ifade ettiğim gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın Kocaelispor’un önünü açan hamlesi ve transferin açılması için bizlere olan büyük desteği olmasa bugün bu şartlarda olması mümkün değildi. Kulübümüzün bugünleri için herkese teşekkür ediyoruz. Ancak Tahir başkanımıza ayrı bir parantez açmak gerekiyor” dedi.

“ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yönetim kuruluna teşekkür eden Başkan, “Yönetici arkadaşlarımızın maddi manevi fedakarlıklarına da dikkat çekmemiz gerekiyor. Yönetimimiz gerek bağışları gerek borç vermeleriyle, reklam bulma, loca ve kombine satışlarıyla 10 milyon liranın üzerinde bir kaynak yarattı. Kulübe milyonlara varan destek verip bir kısmını bağış bir kısmını da borç olarak veren yönetim kurulumuza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bunların da dikkatten kaçmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“ÖNCEKİ YÖNETİMİN PRİM BORÇLARI”

Başkan Üzülmez devamında, “10 yıldır yapamayan, böylesi şanlı bir kulübün alt liglerde sürünerek geçirdiği dönemleri çok iyi biliyoruz. Biz bu görevi devredene kadar bunu unutmadan o kötü günlere dönmeden çalışacağız. Uzun vadede kulübümüzün zarar göreceği hiçbir ekonomik faaliyetin içinde değiliz. 11 yıl öncesinin transfer yasağıyla, 20 yıl öncesinin ticari borçlarıyla hatta ve hatta bir önceki yönetimimizin yaklaşık 2 milyonun üzerinde çalışan borçları, vergi sigorta borçları, maç başları ve primlerini dahi ödeyen bir yönetimiz” dedi.

“ALTINI ÇİZİYORUM”

Sonraki yönetimlere yük olmayacaklarını söyleyen Üzülmez, “Bu sıkıntıları yaşayan ve kamuoyuyla paylaşan bir yönetimiz. Bunu yaşarken bundan sonraki yönetimimiz de arkasından bu manada olumsuz konuşturacak bir faaliyet içinde olmayacağının altını çiziyorum. Bu yönetimimiz Kocaelispor’u ekonomik olarak düzlüğe çıkarmış ve asıl yerimiz olan Süper Lig’e çıkmış bir yönetim olma isteğimiz var. İnşallah Allah da bize yardım eder bu başarıya ulaşırız

“SADECE KARNINI DOYURDU”

Bakın sportif başarı her zaman sizin elinizde olmayabilir. Ama ekonomik olarak ciddi bir şekilde hataya düşmeden çalışacağız. Biz Engin Korukır’ın bize verdiği transfer listesine uyduk. En çok istediği oyunculara bile çatır çatır pazarlık yaptık. Oyuncularla performansa dayalı sözleşmeler yaptık. Katkı veren futbolcular verdiği taahhüdü yerine getirdi. Çatır çatır parasını aldı. Sözlerini yerine getiremeyen, kadroya giremeyen futbolcular sadece karnını doyurdu.

“YAKUP’A HAKARET SAYILIR”

Golcümüz Yakup’la yaptığımız transferde peşinat olarak verdiğimiz parayı bugün söylesem Yakup’a hakaret sayılır. Yakup bizim en maliyetli transferimiz olarak konuşuluyor. Ama piyasada konuşulan rakamın çok daha altında bir ücret alıyor. Bir diğer önemli futbolcumuz Semih. O da kamuoyunda konuşulanlardan daha az para alıyor. 100 bin liranın altında maliyetleri var bu oyuncularımızın” dedi.

PERFORMANSA DAYALI

Üzülmez performansa dayalı sözleşmeler yaptık diyerek, “Bir diğer oyuncumuz Feridun. Evet iyi performans göstermiyor. Ancak bugün alt yapıdan üst yapıya çıkan futbolcular kadar para alıyor. Çünkü performansa dayalı sözleşmeler yaptık. Bu konudaki rakamlar kamuoyunda gezdiği gibi abartılı değil. Şu an hiçbir futbolcumuzun prim alacağı ve normal maaş alacağı yok. Eğer böyle giderlerse performansları iyi olursa bu ligin üzerinde para kazanacaklar” ifadesini kullandı.

“GÖKDENİZ’İ ÇAĞIRDIK”

Başkan Üzülmez Gökdeniz kriziyle ilgili ise, “Biz sekizinci maçın sonunda maç başlarını öderken hangi futbolcu ne kadar alıyor diye baktığımda Gökdeniz tüm maçlarda oynamış ve goller attığı için hatırı sayılır bir prim aldı. Gökdeniz’in sonra maç başlarında isminin olmadığını gördüm. Çünkü garanti ücret üstünden anlaşma yapılmış. Bende direkt Gökdeniz’i çağıralım dedim. Sözleşme şartlarını iyileştirelim istedik. Kendisini aradık. Gökdeniz babasının bu işlerle ilgilendiğini söyledi.

“MUHATABINIZ DEĞİLİZ”

Bunun ardından babasını aradık. Kendisi bize, ‘Biz sizin muhatabınız değiliz. Menajer ’la anlaştık. Onunla görüşün’ şeklinde konuştular. Hem de Kocaelispor başkanıyla konuşurken yakışmayacak bir üslupla bunu söyledi. Biz menajerle de görüştük. Gökdeniz’i kazanmak istediğimizi söyledik. Daha sonra bize dosyayla taleplerin iletileceği ifade edildi” açıklamasında bulundu.

“3.LİGDE MÜMKÜN DEĞİL”

Üzülmez açıklamalarının devamında, “Ben Gökdeniz’e takımımızın en yüksek futbolcularının Burak abisinin Yakup abisinin şartlarına yakın bir teklif önerdim. Gökdeniz yaklaşık primler hariç 550-600 bin lira para kazanacağı bir teklifi sunduk. Ancak Gökdeniz bu teklifi komik bir teklif gibi değerlendirdi. Üçüncü ligde bu şartları vermek mümkün değil. Ancak Gökdeniz 1 milyon 200 bin gibi rakamlarla gelebileceğini söyledi. Bende sinirlendim bu duruma. Gökdeniz’in artık önümüzdeki sezon için Kocaelispor’da oynaması çok zor” dedi.

“SEZON BAŞINDA DÜŞÜNÜLMÜYORDU”

Sezon başında Korukır’ın Gökdeniz’i düşünmediğini söyleyen Başkan, “Gökdeniz’i sadece yetiştirme bedeliyle gitmemesi için tüm şartları zorlayacağız. Bu sezon Feridun beklenen performansı gösteremeyince Gökdeniz’e fırsat doğdu. Belki Feridun oynasa Gökdeniz’i konuşmayacaktık bile. Ama diyorum olaylara duygusal bakmıyoruz. Eğer duygusal baksaydık Gökdeniz’in babasının bize karşı tavrında farklı davranırdık. Menajerinin ayağına da gitmeyiz” dedi.

“EN MASUMU GÖKDENİZ”

Başkan Hüseyin Üzülmez, “Gökdeniz’in bana verdiği bilgiye göre önümüzdeki sezon kulübümüzde bu şartlarla oynaması mümkün değilmiş. Ama biz de sadece yetiştirme bedeliyle bırakmak istemiyoruz. Kamuoyunun tatmin olacağı bir fiyatla Gökdeniz’i satmak istiyoruz. Bu yaşanan olaylarda en masum kişinin Gökdeniz olduğunu düşünüyorum. Araya giren başka isimler bu işi farklı noktaya getirdiğine inanıyorum” dedi.

“MESELE MİLLİ TAKIM DEĞİL”

Milli takım olayının etki etmediğini ifade eden Üzülmez, “Gökdeniz milli takım konusundan sebep bu takımdan kopmadı. Orada ben Milli takım için Hamit Altıntop’la görüştüm. Gökdeniz ilk 11 ve maç kadrosunda yoktu. Bende madem oynamayacak size faydası olmayacaksa bize olsun dedik. Bu sebeple takıma göndermedik. Bu Gökdeniz’in gururlanması gereken bir şey. Mesele mili takım değil” şeklinde konuştu.

“ACİL ÖDEMEMİZ YOK”

Başkan Üzülmez kulübün mali yapısıyla ilgili olarak ise, “Biz bugüne kadar tahtasının açılması konusu da dahil yaklaşık 14 milyon TL ödeme yaptık. Eski borçlar da bu bütçe dahilinde. Bunun yanı sıra primler, maç başları ve aylık faaliyetlerimiz kapsamında 7 – 8 milyon lira gibi bir para kullandık. Aylık faaliyet rakamımız ise 1 milyon 250 bin TL’yi buluyor. Şimdi acil bir ödememiz yok. Bir tek Murat Hacıoğlu dosyası çıktı işte. Onu halletmemiz gerekiyor takımın herhangi bir sorun yaşamaması adına.

“SÖYLEDİK DE NE OLDU”

Otoparklardan da kulübümüze bir gelir sağlayacağız. Birkaç güne açıklarız. Ancak gazetelerde yazıldığı zaman hemen icra gönderenler olmuş. Otopark ücretleri için. Çünkü kulübün devam eden ticari borçları var. Bunları da tek tek açıklamıyoruz. Daha önce birini açıkladık da ne oldu? Kaptanımıza hala ayda 300-400 bin lira ödüyoruz. Çatır çatır alıyor parasını. Bunu dile getirdik de ne değişti? Şerefsiz diye hakarete uğradık. Ama parasını almaya devam ediyor” şeklinde dile getirdi.

YİĞİT ALİ MESELESİ

Belediye Derincespor’dan transferi gündeme gelen Yiğit Ali transferiyle ilgili olarak ise, “ Yiğit Ali iyi bir futbolcu. Teknik heyetimiz ‘Alınması iyi olur’ diye rapor gönderdi. Bizde bu süreçte hassas olunmalı diye düşündük ve öyle davrandık. Kemal Bayraktar ile süreci değerlendirdik. ‘Gerekirse takasa gireriz’ dedik. Takas olmazsa ‘Bedeliyle alalım’ dedik. Bülent Baturman ile görüştüler. Kendisi kesinlikle gitmesine izin vermedi. Para konuşmadı bile” dedi.

“SİLMEDİK, BATIRMADIK”

Kocaelispor ile yolları ayrılan isimlerle ilgili olarak ise Hüseyin Üzülmez, “ Teknik heyet artık faydalı olamaz diye rapor verdi. Kendilerinin oynayabileceği ve para kazanacakları bir kulüpte olmaları gerektiği söylendi. Bu herkes için doğru bir karar olacaktı. Bizde bunu çocuklarla paylaştı. Bu çocukları sildik, batırdık diye bir durum yok. Mesele Mert’e çok fazla şans tanındı. Ama olmadı, yapamadı. Kendisi de oynayacağı bir kulüp istiyor” ifadelerini kullandı.

“KİRALIK OYNAMALARINI İSTERİM”

Üzülmez açıklamalarının son bölümünde, “Ben bizden ayrılan genç oyuncuların Gölcük, Derince ve Darıca kulüplerimizde kiralık oynamalarını, orada gelişmelerini isterim. Gelişim sağlayıp geri gelmelerini ümit ediyorum. Bu hepimiz içinde çok iyi olur. Feridun’u büyük umutlarla transfer ettik olmadı. Kulüp arıyor. Bulamazsa kalacaklar ama sadece maaş alacaklar. Gençler için her türlü kolaylığı sağlarız. Kimse dışlanmadı futbolun doğasında olan şeyler” ifadelerini kullandı. Gökhan BEŞİKTAŞ

23 Ara 2019 - 14:53 - Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 182.613 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?