AK Parti'nin yeni yöneticileri

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, dün akşam (pazartesi il binasında 50 kişilik yönetim kurulunu kamuoyuna tanıtmıştı. İşte AK Parti’nin il yönetiminden isimlerin özgeçmişleri

AK Parti'nin yeni yöneticileri
AK Parti'nin yeni yöneticileri
+12
Haber albümü için resme tıklayın

ABDULKADİR YILMAZ - İZMİT

1983 İzmit Yuvacık doğumlu olan Abdülkadir Yılmaz evli 3 çocuk babası. Güç Medya yönetim kurulu başkanı Yılmaz, dinlenme tesisleri ve inşaat sektöründe hizmet veriyor. Bir süre AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nda yöneticilik yapan Yılmaz ilçe başkanlığına da aday olmuştur. İlimizdeki birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Yılmaz’ın kurucusu olduğu üç ayrı dernek bulunuyor.

ALİ HAYDAR MURADOĞLU - GEBZE

Ali Haydar Muradoğlu 1979 İstanbul doğumlu. Aslen Rizeli. Muradoğlu Makina Yönetim Kurulu Başkanı. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. Lisans eğitiminde Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü okuduktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Siyasi hayatına AK Parti kuruluşunda başladı. Yerel teşkilat ve seçim çalışmalarında aktif olarak çeşitli görevler yaptı. 2014 yılında Kocaeli Gebze Belediyesi meclis üyeliği görevine seçilerek, sırasıyla Encümen, Hukuk, Çevre, Denetleme ve Plan-Bütçe komisyonlarında başkanlık yaptı. 2018 yılında ak parti Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ALPER DOĞAN - İZMİT

Doğan Hukuk Bürosunun kurucusudur. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve Kocaeli Barosuna 2001 yılında kaydolmuştur. Serbest Avukatlık alanında hızla ilerlemiş, Doğan Hukuk Bürosunu kurarak saygın şirketlere ve çalışanlarına hukuk hizmeti ve danışmanlığı vermeye başlamıştır. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu hukuk müşavirliği alanında uzmanlığını geliştirmiştir. Alper Doğan’ın çalışma alanları: İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra Hukuku ve Aile Hukukudur. 1979 doğumlu olan Alper Doğan evli ve 2 çocuk babasıdır.

İBRAHİM GÜRSEL - İZMİT

1978 Düzce doğumlu ilkokul ortaokul ve liseyi İzmit’te okudu. Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi. Evli ve 1 çocuk babası olan Gürsel, Özgür Kocaeli Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Star TV ve TV 41 gibi kuruluşlarda çalıştı. Basın sektöründe uzun yıllardır çalışan Gürsel Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeliği de yaptı. Gürsel, partisinde 2014 yılından bu yana aktif olarak çalışırken 2 yıl mahalle başkanlığı 3 yıl da ilçe başkan yardımcılığı yaptı.

ERSİN KÜÇÜKATEŞ - BAŞİSKELE

İzmit’te faaliyet gösteren Başaraneller Makine’nin ortaklarından biri olan Ersin Küçükateş, Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir önceki yönetimde de olan Küçükateş, Mehmet Ellibeş’in yönetiminde de kendine yer buldu.

İBRAHİM ELGİN - İZMİT

1956 İzmit doğumlu olan İbrahim Elgin, İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Teknik Ressamlığı bölümü mezunu. Petro Kimya A.Ş’de 27 yılını tamamlayan Elgin, AK Parti’de il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı yaptı. Elgin aynı zamanda Petrol İş Sendikası’nda da görev yaptı. 2009 yılında İzmit Belediyesi meclis üyeliği yapan İbrahim Elgin, evli ve 3 çocuk babası.

HİCRAN BOZKURT - İZMİT

1975 Ankara doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olan Bozkurt, evli ve 1 çocuk annesi. Yüksek lisansını KOÜ İş sağlığı ve güvenliği bölümünde tamamlayan Bozkurt, ABM Mühendislik’in sahibi. Ak Parti’de il kadın kolları yönetim kurulu üyeliği, il kadın kolları sekreterliği, il kadın kolları AR-GE başkanlığı gibi birçok görevde bulunan Bozkurt, halen MÜSİAD Kocaeli Şubesi Kadın Çalışma Grubu başkanı. Bozkurt, 31 Mart yerel seçimlerinde İzmit belediye başkan aday adayı olmuştu.

HALİT ÇOKAN - İZMİT

1972 yılında Osmaniye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlayarak 1 yıl serbest avukatlık yaptı. 1997-1999 yılları arasında stajyer hâkimlik ve 1999-2001 yılları arasında da hâkimlik görevini icra etti. Hâkimlik mesleğinden kendi isteğiyle ayrılarak tekrar serbest avukatlık mesleğine döndü. Kocaeli Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Hukuk alanında yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Çokan 31 Mart yerel seçimlerinde SKM başkanlığı görevini üstlenmişti.

HALUK ERCAN - İZMİT

31 Mart yerel seçimlerinde İzmit Belediye meclis üyesi seçilen AK Parti’nin kurucusu ve eski merkez ilçe yöneticilerinden Haluk Ercan, merkezi İzmit İstiklal Caddesi’nde bulunan Ercan Bebe ve Ercan Tur’un sahibi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde ise yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda mali müşavir olan Ercan, evli ve 1 çocuk babası.

İSHAK YILDIRIM - İZMİT

Aslen Rizeli olan Yıldırım 1963 İzmit’ doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Partinin kuruluşunda bu yana görev alan Yıldırım, merkez ilçe kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı, merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği, Fikri Işık’ın başkanlığında yönetim kurulu üyeliği, Zeki Aygün’ün yönetimde il başkan yardımcılığı yaptı. Mahmut Civelek’in yönetiminde de disiplin kurulu başkanlığı yapan Yıldırım, Şemsettin Ceyhan’ın başkan olduğu yönetimde mahalli ve idare başkanlığı yaptı. Ceyhan’ın ikinci döneminde de aynı görevi yapan Yıldırım Abdullah Eryarsoy başkanlığında teşkilat başkanlığı yaptı. Yıldırım son olarak Ellibeş’in listesinde de yer aldı.

MEHMET ZEKİ CANŞİ - KÖRFEZ

1964 Ağrı doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Ticaretle uğraşıyor. Eski MEZLUMDER kurucu Başkanı. Evli ve 3 çocuk babası. 3 dönem AK Parti’den milletvekili aday adayı olan CAnşi, Mehmet Ellibeş’in yönetimine girmeyi başardı.

MUHARREM TOP - KARTEPE

1970 Suadiye doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Medya bölümü okuyor. Ticaretle uğraşıyor. Kartopu Temizlik ve Kartepe Güvenlik şirketlerinin sahibi. Kuruluşundan bu yana AK Parti üyesi olan Muharrem Top, 2009 yılı Kartepe Belediye Meclis üyesi aday adayı. Aynı yıl Kartepe İlçe başkan yardımcılığı ve iki yıl teşkilat başkanlığı da yaptı. 2014 yerel seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde SKM başkanlığı görevini üstlendi. 1995-2005 arası Suadiyespor Kulüp Başkan Yardımcılığı yapan Muharrem Top, evli ve 5 çocuk babası.

MUHARREM KÜÇÜK - KARTEPE

1983 Trabzon doğumlu olan Küçük, işletmecilik yapıyor. Bir önceki dönemde de yönetim kurulu üyesi olan Küçük, yeni dönemde de listede kendine yer buldu.

MUSTAFA YILDIZTEKİN - GEBZE

1979’da Erzurum’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Erzurum’da yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi’nde tamamladı. Aile şirketinde yönetici olan Yıldıztekin, 2002 yılından bu yana partisinde aktif olarak görev yapıyor.

AK PARTİ İL YÖNETİMİNİN İLÇELERE GÖRE DAĞILIMI

İZMİT

Abdulkadir Yılmaz

Ahmet Sönmez

Alper Doğan

Berna Yenice Esen

Ferit Yağız

Halit Çokan

Haluk Ercan

Hicran Bozkurt

İbrahim Elgin

İshak Yıldırım

İbrahim Gürsel

Büşra Özbay

Yusuf Sami Çınar

Veli Haldız

KARTEPE

Muharrem Küçük

Muharrem Top

Halil Güngör Dokuzlar

Ayşen Yılmaz

Emine Kurt

BAŞİSKELE

Şahin Talus

Ersin Küçükateş

Ertekin Akbulak

GÖLCÜK

Serdar Bayram

Serkan Ateş

Samet Taşdelen

GEBZE

Mehmet Fatih İşlek

Mustafa Yıldıztekin

Seda Çelik

Ali Haydar Muratoğlu

Recep Kaya

KARAMÜRSEL

Mustafa Çimen

Recep Çalık

DERİNCE

Recep Demir

Şengül Karagöz

Mustafa Tırpan

Şükran Özdemir

KÖRFEZ

Zeki Canşi

Nuray Erdem

Ömer Efe

Tuba Erdemir

ÇAYIROVA

Servet Günay

Mustafa Usta

Fevzi Mahmut Çelik

DARICA

Murat Arslan

Neslihan Eratır

DİLOVASI

İlhan Yıldırım

Fazıl Korkmaz

KANDIRA

Mustafa Karakoç

Selim Çoban

18 Haz 2019 - 17:34 - Siyaset

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 217.258 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?