Kartepe bilgi evi öğrencileri tarihe dokunuyor

Kartepe Belediyesi, 15 Temmuz da yaşanan, vatansever askerlerin ve Türk Milleti’nin cesur direnişi ile bertaraf edilen darbe teşebbüsünün ardından, Kartepeli çocukların yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenmemesi için sosyal projelerine ara

Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri yetkilileri, Ali Kuşçu Bilgi Evi ve Ömer Seyfettin Bilgi Evi öğrencileri için tarihle dopdolu bir gezi düzenlendi. Tarihi bir yolculuğa çıkan Bilgi Evi Öğrencileri sırasıyla, Kasr-ı Hümayun (Av Köşkü), Arkeoloji ve Etnografya Müzelerini gezerek tarihimiz hakkında uzmanlarından detaylı bilgiler edinme imkânı buldu. 25 bilgi evi öğrencisinin katıldığı ve 2 öğretmeninde kendilerine rehberlik ettiği gezi de Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri, derslerde ve tarih kitaplarında öğrendikleri birçok bilgiyi hatırlama ve pekiştirme imkânı bularak, tarihi hafızlarını geliştirdiler.

MİNİK KARTEPELİLER ÜZÜLMEZ’E TEŞEKKÜR EDİYOR

İlimizin önemli tarihi mekânlarına düzenlenen gezi ile keyifli ve öğretici bir gün geçiren Ali Kuşçu ve Ömer Seyfettin Bilgi Evi Öğrencileri, “Başkanımız bütün etkinlerimizde bizi hiç kırmadan destek oluyor, bizi yüreklendirdiği ve her zaman ilgi gösterdiği için onu çok seviyoruz ve sayıyoruz. Ona layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

10 Ağustos 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?