‘İnsanlığı aydınlatacak bir nesil için çalışacağız’

Başkan Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi yönetimiyle bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Fevzi Utaş ve yönetimiyle bir araya geldi. Buluşmada İlim Yayma Cemiyeti’nin kent genelindeki çalışmaları hakkında detaylı bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, “İnsanlığı aydınlatacak, kardeş olmayı ve kardeşçe yaşamayı öğretecek bir nesil için, bu dünyada çalışmak en faydalı bir iştir. Bugüne baktığımızda, dünyanın ne yazık ki, özlemle beklediğimiz ve hayalini kurduğumuz bu kardeşlik ortamının çok uzağında olduğunu görüyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN SAĞLAM NESİLLERİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

İnsanların küreselleşmekte olan dünyanın Allah’ın bizlere bahşettiği imkânlarından yararlanmak yerine, dünya ülkelerinin de çıkarlarına kapılmış, adeta birbirleriyle yarışırcasına fırsat kolladıklarını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler bu anlayışı sonlandıracak güçlü Türkiye’nin sağlam nesillerini çıkarmak için sizler gibi bizlerde çalışıyoruz. Bakınız ülke sevdalısı bu millet, 15 Temmuz’da FETÖ başta olmak üzere darbe destekçilerine gereken cevabı verdi. İnanıyorum ki; İlim Yayma Cemiyeti eğitim alanında sorumlulukların farkında olmaya devam edecek, bayrak, millet, vatan ve devlet kavramlarını içerisinde bütünleştirmiş bir gençlik için çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

‘HIZ KESMEDEN DAHA ÇOK HİZMET ÜRETECEĞİZ’

İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi yönetimiyle olan toplantısında, eğitim çalışmalarının ülkemiz için elzem bir konu olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, ilçelerde yapılan çalışmalar hakkında da detaylı bir sunum aldı. Öğrenci hizmetlerinin gelecekteki büyük ve güçlü Türkiye için yoğunlaşılması gereken bir konu olduğunu da belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Eğitim çalışmalarımızda asla hız kesmeden daha çok hizmet üreteceğiz. Öğrenci yurtları, kurslar ve gerekse yurt dışı programlarıyla gençlerimize dünyaya hakim olmasında onlara katkı sunmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı. Görüşmede Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Doğan Erol da hazır bulundu.

09 Ekim 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?