Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

5 siyasi partinin İzmit ilçe başkanlarından ilk toplantı

Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından il başkanları bir araya gelmeye başlamıştı. İl başkanlarını örnek alan siyasi partilerin İzmit ilçe başkanları da ilk kez bir araya geldi

10 Mart 2018 Saat: 17:05
5 siyasi partinin İzmit ilçe başkanlarından ilk toplantı
5 siyasi partinin İzmit ilçe başkanlarından ilk toplantı

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından siyasi partilerin il başkanları bir araya gelmeye başladı. Bugün (cumartesi) ise siyasi partilerin İzmit ilçe başkanları ilk kez bir araya geldi. AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın ev sahipliğinde Seka Sahil Restoran’da gerçekleşen toplantıya MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, BBP İzmit İlçe Başkanı Sezgin Özmen ve DP İzmit İlçe Başkan Vekili Nail Baki katılım gösterdi. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Yusuf Kaçar’ın parti kararı gereğince toplantılara katılmayacakları öğrenildi.
MESELELERİMİZİ BERABER KONUŞACAĞIZ
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Milli birlik ve beraberlikten bahsetmemiz gerektiği zamanda bu zamana kadar bir araya gelen il başkanlarımızın ardından bizde ilçe başkanları olarak bir araya geliyoruz. İzmit’in gelişmesi ve büyümesi adına arkadaşlarımızla istişare etmemin önemini biliyoruz. Bu noktada da meselelerimizi hep beraber konuşacağız. Bu toplantıların çok faydalı olacağına hem İzmitimiz için hem ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum” sözlerini kullandı.
İZMİT İÇİN NELER YAPABİLİRİZ
Ardından söz alan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz de, “Bizler İzmit’i seviyoruz. Eğer İzmit için mücadele edeceksek bu masanın faydası büyük olacaktır. İzmit için ne yapabiliriz konusunu bu masada konuşacağız” ifadelerine yer verdi.
KENDİNE GÜVENİYORSAN KAÇMAYACAKSIN
DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, “İzmit için en iyisini yapma noktasında doğru kararlar almak istiyoruz. Bizler bu ilçenin sesi olmak için burada oturuyoruz. Bu aralar bir masa sıkıntısı var. Tartışma konusu oldu. İzmit Belediyesi’nin örnek alacaksak mecliste de farklı siyasi partiler aynı salonda birlikte oturuyor. İzmit için doğru kararlar almak adına bizde birlikte oturacağız. Toplum için birlikte yaşıyoruz. Eğer toplum için yararlı faydalı bir şeyler yapacaksak bir araya gelmeliyiz. Kaçarak olmaz. Eğer kaçarsanız faydalı işler yapamazsınız. Kendine güveniyorsan her türlü ortama girip kendi mücadeleni yapabilirsin. Hepimiz farklı düşüncelerdeyiz. Doğru olan konularda bir araya geleceğiz. Yanlışlara hep birlikte hayır diyeceğiz” şeklinde konuştu.
‘SEÇİMLERE KADAR SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ’
Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanvekili Nail Baki, “Bildiğiniz gibi Demokrat Parti bu ülkenin her taşında emeği olan bir partidir. Biz İzmit kenti için bir takım fikirlerimizi söylemek istiyoruz. İstişare yapan yanılmaz demiştir atalarımız. Önümüzde seçim süreci var. Seçimlere kadar birlikte İzmit’in sorunlarını çözeceğiz. Bu birlikteliğin beraberliğin ülke genelinde de sağlanmasını temenni ediyoruz. AK Parti’nin içinde de geçmişte bizim partimizde olan arkadaşlarımız var. Hasan Bey’de bizim partimizdeydi umarız en kısa zamanda eski partisine döner” diye konuştu.
‘İZMİT’İN SIKINTILARI VE SORUNLARI VAR’
Ardından konuşan Büyük Birlik Partisi İzmit İlçe Başkanı Sezgin Özmen, “İzmit’in sıkıntıları ve sorunları var. Her ne kadar ayrı pencerelerden de baksak unutmamız gereken bir şey var. Yaşadığımız şehri güzelleştirmek bizim elimizde. İnşallah hep birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.
‘SAADET PARTİSİ’Nİ MASAMIZA BEKLİYORUZ’
Kendisine sorulan “Saadet Partisi ve CHP’yi masaya davet ettiniz mi” sorusuna cevap veren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Saadet Partisi’ni ziyaret ettik. Biz masaya davet ettik. Kendileri aldıkları karar gereği katılmayacaklarını belirtti. Biz bundan sonra Saadet Partisi il başkanını il başkanları masasına, ilçe başkanını ise bizim masamıza bekliyoruz. Aynı şehirde yaşıyoruz. Sokağa çıktığımızda birbirimize selam veriyoruz. Burada da bir araya gelmemiz gerekir” sözlerini kullandı.
‘BU MASADA ÇÖZÜLECEK ŞARTLAR DEĞİL’
Ayaz konuşmasının devamında, “CHP İzmit İlçe Başkanını da aradım. Kendisi en başından beri şartlardan bahsediyor. O saydığı şartlar bu masada çözülecek şartlar değil. Şart koymak kolaydır. Önemli olan üzüm yemek bağcıyı dövmek değildir. Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır. CHP Atatürk’ün partisidir. Bu masalarda daha çok olması gerekirken, onların kaçması bence doğru değil” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑