Virüs belası bitmek bilmiyor

Koronavirüs salgını ile on aydır mücadele ediyoruz. Hayatımızda birçok değişikliklere sebep olan salgın, binlerce vatandaşı da yaşamda kopardı. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan ve yaşı ellinin üstünde olanların risk altında bulunduğu salgın kapsamında yetkililer her gün uyarıyor

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Koronavirüs salgını ile on aydır mücadele ediyoruz. Hayatımızda birçok değişikliklere sebep olan salgın, binlerce vatandaşı da yaşamda kopardı. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan ve yaşı ellinin üstünde olanların risk altında bulunduğu salgın kapsamında yetkililer her gün uyarıyor. Tedbirleri her gün denetleyen emniyet ekiplerinin en çok karşılaştığı kural ihlali ise sokağa çıkma ve maske oldu. Her gün yüzlerce insanın ölmesine rağmen kuralları ihlal eden bazı vatandaşlar, para cezalarından kaçamıyor. Son bir buçuk aydır ilimizde vefat eden ve tedavi gören vatandaşları takip ediyoruz. Bu hafta ilimizin sevilen siyasetçileri ve işçisi, emeklisi ve daha niceleri koronaya yenik düştü. Çağdaş Kocaeli Gazetesi olarak ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

HAYATINI KAYBEDENLER

 

İPŞİROĞLU ÇİFTİ 1 HAFTA ARAYLA ÖLDÜ

AK Partili eski Yönetici Mehmet İpşiroglu yakalandığı Covid-19 hastalığına yenik düştü. Bir hafta önce eşi Nevin İpşiroğlu'nu kaybeden AK Partili eski Yöneticisi Mehmet İpşiroglu, Kocaeli Devlet Hastanesinde bir süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. İpşiroğlu’nun cenazesi, eşinin yanında gömüldü.

BABA OĞUL 1 GÜN ARAYLA HAYATINI KAYBETTİ

Anavatan Partisi’nin İl eski Başkanı Süleyman Süzer ve babası Osman Süzer, bir gün arayla koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti. Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören Osman Süzer, oğlu Süleyman Süzer’in ardından hayatını kaybetti. Osman Süzer’in Bağçeşme aile mezarlığında toprağa verildi.

ESKİ VEKİL AKMAN DA ÖLDÜ

Cumhuriyet Halk Partisi eski Milletvekili ve Lastik İş Sendikası eski Genel Başkanı Kenan Akman, geçtiğimiz aralık ayında koronavirüse yakalanmıştı. İstanbul Acıbadem Atakent Hastanesi’nde tedavi altına alınan 85 yaşındaki Kenan Akman, yaşam mücadelesini kaybetti. Akman’ın cenazesi toprağa verildi

KIBRIS GAZİSİ KORONAYA YENİLDİ (AKYOL)

İzmit Ayazma Mahallesi’nde ikamet eden 68 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Nazmi Akyol, bir buçuk ay önce rahatsızlanınca KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yapılan Covid-19 testi pozitif çıkan Akyol tedavi altına alınmıştı. Akyol, yapılan bütün müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Dört çocuk babası Akyol’un cenazesi Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İŞ İNSANI ALTINTAŞ KORONADAN ÖLDÜ

81 yaşındaki Gebzeli İş İnsanı Muzaffer Altıntaş, korona virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat etti Tuzla Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Altıntaş, ilk üretilecek yerli otomobili 5 Milyona alacağını açıklamıştı. 1939 Maçka doğumlu olan Altıntaş, 66 yıldır iş hayatının içindeydi. Altıntaş Şirketler Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Altıntaş, Gebze'de birçok hayırseverlik faaliyetinde de bulunmuştu.

MUHTARIN AMCASI DA ÖLDÜ

Körfez Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit’in amcası Yüksel Şöhretli, bir süre önce koronavirüs salgınına yakalanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan Yüksel Yiğit, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayata tutunamadı. Yiğit’in cenazesi toprağa verildi.

KORONA ÖNCE ANNESİNİ SONRA EŞİNİ ALDI

Gölcük Esnaf Kefaret Kooperatif Başkanı Musa Mısırlıoğlu’nun eşi Melek Mısırlıoğlu, yetmiş iki yaşında koronavirüse yenik düştü. İki haftadır Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Melek Mısırlıoğlu, yaşama gözlerini yumdu. 4 çocuk annesi Melek Mısırlıoğlu’nun cenazesi Bahçecik’te bulunan aile mezarlığına defnedildi. Musa Mısırlıoğlu, bir hafta önce koronavirüs sebebiyle annesini kaybetmişti.

MUHTARIN ENİŞTESİ KORONA KURBANI

Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı ve Kutluca Köyü Muhtarı Engin Öztürk’ün eniştesi Alaattin Sadun yakalandığı virüs nedeniyle vefat etti. Körfez Cuma Köyü sakinlerinden olan 3 çocuk babası 72 yaşındaki Alaattin Sadun, ciğerlerinden rahatsızlık yaşadığı için tedavi görüyordu. Bu aşamada koronavirüse yakalanan Alaattin Sadun yoğun bakımda hayatını kaybetti. Sadun’un cenazesi, Cuma Köyü Mezarlığında toprağa verildi.

TEKNİK ADAMIN AMCASI KORONADAN ÖLDÜ

Kocaeli Güneşspor’un teknik adamlarından Erhan Okur’un amcası Burhan Okur, koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti. Burhan Okur, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Okur’un cenazesi, toprağa verildi. Spor camiası Erhan Okur’a baş sağlığı dileklerinde bulundu.

MAKİNE MÜHENDİSİ DİL DE KORONAYA YENİLDİ

İlimizin tanınmış simalarından Makine Mühendisi Naci Dil, yakalandığı koronavirüse yenik düştü. İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi (İTÜ-SMF)Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Dil, Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV ) kurucu üyesi ve Diltes Mühendislik şirketi sahibiydi. Net Medya Grup Başkanı ve Kocaeli Haberci Gazetesi sahibi Soner Kılıç ile Özcan Pişmaniye’nin sahibi Yaşar Can’ın da bacanağı olan Naci Dil, İzmit Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

TANSEL ŞENLİOL, HAYATINI KAYBETTİ

Körfez Mimar Sinan Mahallesi'nde ikamet eden çevresi tarafından oldukça çok sevilen Yarımca Lisesi mezunu 53 yaşındaki Tansel Şenliol, yakalandığı koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. İki çocuk babası olan Tansel Şenliol'un cenazesi toprağa verildi.

PİRELİ EMEKLİSİ BÜLENT GÜLSAR VEFAT ETTİ

Pirelliden emeklisi arkadaşımız dostumuz Bülent Gülsar, bir süre önce yakalandığı koronavirüs salgınını atlatamadı. Hayatını kaybeden Gülsar’ın cenazesi toprağa verildi.

GURBETÇİ ÖREY KORONADAN ÖLDÜ

İzmit’te ikamet eden Selçuk Örey’in Almanya’da bakımevinde kalan abisi Ahmet Suavi Örey, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. 59 yıldır Almanya’da, yaşayan Örey, bir süredir bakım evinde kalıyordu. Örey’in cenazesi İzmit’e getirilerek Bağçeşme Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

KURAN HOCASI KORONAYA YENİK DÜŞTÜ

İzmit Müftülüğü Otogar Secde Cami Kuran Kursu Öğretmeni Nesime Şahin, yakalandığı koronavirüse yenik düştü. SEKA Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Şahin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Alikahya Mahallesi'nde ikamet eden 42 yaşındaki dört çocuk annesi Nesime Şahin, gözyaşları içinde Alikahya Körüktepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

33 YAŞINDAKİ GENÇ KORONAYA YENİLDİ (ORAK)

Derince Çenedağ Mahallesi'nde ikamet eden Esnaf Şevki Orak’ın oğlu 33 yaşındaki Adem Orak, koronavirüse yenik düştü. Yüksek ateş ve eklem ağrıları şikayetiyle test yaptıran Orak’ın test sonucu  pozitif çıkmıştı. Korona tedavisi görmeye başlayan Orak, 20 Aralık'tan bu yana yoğun bakımda entübe olarak tutuluyordu. Orak, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Adem Orak’ın cenazesi Derince Çınarlı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İŞÇİ EMEKLİSİ TOKGÖZ VEFAT ETTİ

İzmit Körfez Mahallesi’nde ikamet eden Aygaz Gaz Aletleri Yarımca fabrikasından emekli olan 76 yaşındaki Fikri Tokgöz, yakalandığı koronavirüs salgınına yenik düştü. Dört çocuk babası Tokgöz’ün cenazesi Sevindikli Köy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

SEKA EMEKLİSİ DE ÖLDÜ

İzmit Kozluk Mahallesinde ikamet eden SEKA emeklisi Nazmi Sapmaz tedavi gördüğü hastanede Covid-19 nedeniyle vefat etti. 69 yaşında evli ve 4 çocuk babası olan Nazmi Sapmaz’ın cenazesi Kandıra Hediyeli Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BEDRİ AKÇAY VEFAT ETTİ

İzmitli ünlü fotoğrafçı Bedri Akçay, yakalandığı koronavirüs salgınına yenik düştü. Koronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasıyla evde tedavi altına alınan 54 yaşındaki Akçay, birden fenalaştı. İzmit SEKA Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Akçay’ın durumu ağırlaştı ve yapılan müdahaleler yeterli olmadı. Hayatını kaybeden Akçay, evli ve 2 çocuk babasıydı.

87 YAŞINDAKİ KADIN VİRÜSÜ ATLATAMADI

Kartepe Ataşehir Mahallesi’nde ikamet eden SSK emeklisi Cevdet Usta’nın eşi, 5 çocuk annesi Naşide Usta koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti. Usta’nın cenazesi İstasyon Mezarlığı’nda toprağa verildi.

VEYİS UZUN DA SALGINA YENİLDİ

Kartepe İstasyon Mahallesi’nde ikamet eden SEKA’dan emekli, 3 çocuk babası Veyis Uzun, geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmıştı. Koronavirüs salgınının etkisi ile kalp yetmezliğinden 71 yaşında vefat eden Uzun’un cenazesi Kartepe İstasyon Mezarlığında toprağa verildi.

NAZİRE KAYABAY VEFAT ETTİ

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde ikamet eden boyacı merhum Selahattin Kayabay’ın eşi Nazire Kayabay, yakalandığı koronavirüs sebebiyle vefat etti. 69 yaşındaki ev hanımı ve 2 çocuk annesi olan Nazire Kayabay’ın cenazesi Orhaniye Mezarlığı’nda toprağa verildi.

4 ÇOCUK ANNESİ DE ÖLDÜ

Körfez Esentepe Mahallesi’nde ikamet eden Körfez'in sevilen esnaflarından Necdet Ançaza’nın eşi Sevgi Ançaza, koranavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti. Dört çocuk annesi 56 yaşındaki Sevgi Ançaza’nın cenazesi, Körfez Asri Mezarlığı’ında toprağa verildi.

NADİ GENCAL VFAT ETTİ

Kocaelispor Kulübü geçmiş dönem Başkanlarından merhum Ömer Gencal'ın abisi Kazım Nadi Gencal, salgını sebebiyle hayatını kaybetti. 87 yaşındaki Gencal’ın cenazesi toprağa verildi.

MEDİHA BATURER ÖLDÜ

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde ikamet eden eski esnaflardan merhum Mete Baturer’in eşi, 2 çocuk annesi Mediha Baturer 78 yaşında koronavirüs sebebiyle vefat etti. Baturer’in cenazesi Bağçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.

70 YAŞINDAKİ SARKIN ÖLDÜ

İzmit Bağlıca Mahallesi’nde ikamet eden çiftçi, 5 çocuk babası, Rıfat Sarkın koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybetti. Bekirdere eski Muhtarı Adnan Birin’in de dayısı olan 70 yaşındaki Sarkın’ın cenazesi Bağlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi.

EMEKLİ SUBAŞI VEFAT ETTİ

Derince Yavuz Sultan Mahallesi’nde ikamet eden İzmit Belediyesi Sağlık Müdürlüğünden emekli ambulans şoförü, 1 çocuk babası Yusuf Ziya Subaşı koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. 75 yaşındaki Subaşı’nın cenazesi Şirinsulhiye Yukarı Mezarlıkta toprağa verildi.

 

TEDAVİSİ DEVAM EDENLER

BAŞHEKİM ÇAKIR, KORONAYA YAKALANDI

Koronavirüs, sağlık çalışanlarını tehdit etmeye devam ediyor. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır’ın yaptırdığı COVID-19 testi pozitif çıktı. Çakır’ın sağlık durumunun şu an iyi olduğu ve evinde karantinaya alındığı öğrenildi. 

MUZAFFER BIYIK KORONA OLDU

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, koronavirüse yakalandı. Sık sık test yaptıran Bıyık’ın bu haftaki test sonucu pozitif çıktı. Sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenilen Bıyık’ın tedavisi evde devam ediyor.

GEBZE KOORDİNATÖRÜ DE YAKALANDI

Büyükşehir Belediyesi Gebze Bölgesi Koordinatörü İbrahim Pehlivan (60) koronavirüse yakalandı. Gebze Belediyesi Başkanı Zinnur Büyükgöz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Pehlivan’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI POZİTİF

Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Selamet Güner’in geçtiğimiz günlerde koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Güner’in ardından diğer Başkan Yardımcısı Ali Kaya’nın da Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Başkan Yardımcısı Ali Kaya’nın genel sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde karantinada olduğu bilgisine ulaşıldı.

ERDÖL YOĞUN BAKIMA ALINDI

Üç haftadır evinde koronavirüs tedavisi gören İYİ Parti Çayırova İlçe Yöneticisi Şakir Şükrü Erdöl, hastaneye kaldırıldı. Normal odada tedavisi devam eden Erdöl’ün durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı.

ESKİ GAZETECİ YILMAZ KORONA OLDU

2007-2011 yılları arasında gazetemizde de çalışan eski gazetecilerden Derince Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeli Hakan Yılmaz da (43) koronavirüse yakalandı. Yüksek ateş şikayeti ile hastaneye başvuran ve Covid-19 testi yaptıran Yılmaz'ın testi pozitif çıktı. Yılmaz ve ailesi evde karantinaya alındı.

ZEYNEP ÜN’ÜN EŞİ VE KIZI KORONA OLDU

Körfez Mimar Sinan Mahallesi'nde ikamet eden MHP ve İYİ Parti'de görev yapan 'Zeynep abla' olarak bilinen Zeynep Ün'ün eşi ve kızı koronavirüse yakalandı. Evinde tedavileri devam eden Zeynep Ün’ün kızı ve eşinin durumunun iyi olduğu bildirildi. Zeynep Ün'ün yaptırdığı test sonucunun ise negatif çıktığı öğrenildi.

AVUKAT NACİ KARA TEDAVİ GÖRÜYOR

Körfez'in tanınmış avukatlarından olan Körfez Belediyesi eski başkan adaylarından Avukat Naci Kara, koronavirüse yakalandı. Kara, bir haftayı aşkındır KOÜ’de Covid-19 tedavisi görüyor.

07 Oca 2021 - 17:30 Kocaeli- Gündem

Muhabir Ayşe Aydın

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 221.337 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?