Çınar İzmit evlerinin sahipleri belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi ortaklığında yapılan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin kura çekimi gerçekleşti. Projeye toplam 2 bin 930 kişi başvurdu

Ahmet Sancar Kızılkaya
Ahmet Sancar Kızılkaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi ortaklığında inşa edilen depreme dayanıklı 143 konutun kura çekimleri bugün yapıldı. KİPTAŞ’ın İstanbul’da bulunan genel merkez binasında yapılan kura çekilişine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman, İzmit Belediye Başkan Yardımcıları Dilek Yalçın, Cem Güler, Ünal Özmural, Nurettin Bulut, Meclis Üyeleri Tuncay Aşkın, Çetin Sarıca, Yaşar Kardaş, Ertuğrul Malçok, İBB Meclis Üyeleri Nuri Aslan, Hayrettin Özbakır, Fetullah Dindar ve çok sayıda bürokrat katıldı.

2 BİN 930 KİŞİ BAŞVURDU

KİPTAŞ A.Ş. tarafından yapılacak olan konutların en uygun olanı, 27 bin 405 TL peşin, 120 ay vadeli aylık 2 bin 510 TL olarak belirlendi. Kura ile verilen evlerde Sağlık Çalışanları, Engelliler ve Şehit aileleri ve gaziler için ayrı kuralar çekildi. Programda ilk konuşmayı KİPTAŞ Müdürü Ali Kurt gerçekleştirdi. Kurt proje ile ilgili detayları paylaştığı konuşmasında, “Yaklaşık 3 hafta önce temelini attığımız projenin en heyecanlı anı, hak sahiplerini belirleyeceğiz. 3 Haftalık sürece başvuru sayımız 2 bin 930 olup projedeki konut adedinin 20 katı bir başvuru oldu. Bazı belgelerin eksikliği nedeniyle kuraya girecek olan başvurumuz 2 bin 605 olarak noter tarafından belirlendi” ifadelerini kullandı.

KURT, 'PROJEMİZİ 18 AY OLARAK BELİRLEDİK'

Birçok kurum İzmit’te ve Kocaeli’de yatırımlarına hız verdi. Böylesine bir rekabetin içinde olduğumuz için mutluyuz. İnşat çalışmalarına gerek malzeme gerek de işçi ihtiyacında Kocaeli firmalarından yararlandık. Hep söylüyoruz, amacımız kamuda düzenleyici bir görev almak. Bölgede konut ihtiyacı oldukça fazla, Sağlık çalışanlarını ayrıcalıklı gruba aldık. Umuyoruz KİPTAŞ olarak açtığımız bu yolda nitelikli konutların çok fazlası yapılır. Kuramızda birer asil ve 4’er yedek belirleyeceğiz. Projemizi 18 ay olarak belirledik. İnşaatlarımızın ilerlemesini sosyal medya hesaplarımızdan anlık olarak paylaşacağız” dedi ve İstanbul’daki projelerden bahsetti. 

HÜRRİYET, 'EVLERDE ÇAY İÇMEK NASİP OLUR'

Kurt’un ardından kürsüye İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet çıktı. Heyecanlı bir gün olduğunu ifade eden Hürriyet, “Bu birliktelik bizim için çok kıymetli. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile çalışmalarımız ilk meyvelerinin bugün kurasını yapacağız. Sosyal konut denilince daha yaşanabilir ve daha nitelikli diyecek bir anlayışa sahip sosyal konut modeli İzmit’te hayata geçiriliyor olması bizim için de önemli bir adım. İlçe belediyesiyiz ama Büyükşehir Belediyesi ile dayanışma göstermek önemli. Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden tüm belediyelere el uzattığı için sayın başkanımız Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederim. İnsanlara eşit fırsat tanınması ve sağlıkçılara özel kontenjan ayrılmasını önemli olduğunu düşünüyorum. İnşallah bittiği zaman kazanma hakkı olan İzmitlilerin evinde çay içmek naip olur” ifadelerini kullandı

İMAMOĞLU, '20 KATI TALEP OLDU'

Hürriyet’in ardında kürsüye çıkan İmamoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı,  “Çok yakın zamanda temelini birlikte attığımız Çınar Evler Projesinin bugün kura çekimini yapacağız. İş birliğinin güzel netice vereceğine yönelik ortak cümleler kesinlikle doğru. Herkes kamu görevi yaptığının farkında olmalı. Bizim İzmit’e yaptığımız iş birliği buna örnektir. Gördüğümüz gibi yaklaşık 20 katı talep gören proje bunun bir örneği. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İzmit belediyesi ile yaptığı iş birliği sadece konut ile sınırlı değil. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kurum ve kuruluşları İzmit’teki masada daha değerli işler üretecek.

'BU İŞİN PARTİSİ OLMAZ'

Bu işin partisi de olmaz. Çağrımız açıktır. Bizimle bağ kurmak isteyen kim olursa olsun iş birliği yaparız. Önceliğimiz deprem. Birinci kentsel dönüşüm ikincisi sosyal konut üreterek sağlam yaşanabilir, insan odaklı konutlara sahip olmayı sağlamak. Bunlar İstanbul depreminde en büyük kazancımız olacak. İstanbul depremin ortaya koyacağız zararın çok büyük olacağını hepimiz biliyoruz. KİPTAŞ’ın bu anlamda yoğun bir faaliyeti olduğunu biliyoruz. KİPTAŞ’ın bütün çalışanlarına teşekkür ediyorum. Çok değeli hizmetleri ile bizim de İstanbul’dan alkışladığımız bir kadın belediye başkanı olan ve büyük bir emek ortaya koyan Fatma Başkanımızla iş birliği yapmak da büyük bir önem teşkil ediyor. Bu birlik diğer kurumları da tetikliyor. KİPTAŞ önder olacak diğer kurumlar da arkasında gelecek”

2+1 ARAKAT KONTENJAN

 

Dilay YEŞİLIRMAK- Sağlık Çalışanı

Nihal ÇAĞLAYAN- Sağlık Çalışanı

Funda AKDAĞ- Engelli

Hilal AYDEMİR- Engelli

Özgür CEBECİ- Engelli

İsa ÇINAR- Engelli

Rasim EMRE- Şehit Ailesi

Nefise DİNÇ- Şehit Ailesi

Ayla ÇAVDAR- Şehit Ailesi

Kübra Nur TOPLUTAŞ- Sağlık Çalışanı

Oktay ATILKAN- Sağlık Çalışanı

Ebru TAŞKIN- Sağlık Çalışanı

Aysel YILMAZ- Sağlık Çalışanı

Özlem AKÇALI- Sağlık Çalışanı

Özge DEMİRKOL- Sağlık Çalışanı

Gülşah GÖKMEN- Sağlık Çalışanı

Özge Senem YÜCEL ÇİÇEK- Sağlık Çalışanı

Tuncay KAYA- Engelli

İsmail ARAS- Engelli

Nedime Sevil ERŞEN- Engelli

Nursel CİRPAN- Engelli

Huriye DEMİR- Engelli

Sabiha AKBABA- Engelli

Fatma Betül KIRMACI- Şehit Ailesi

Songül ZENGİN- Şehit Ailesi

Adem AKDEMİR- Şehit Ailesi

Mihriban GÜRTÜRK- Şehit Ailesi

Serap DÖNMEZ- Şehit Ailesi

Gizem COŞKUN- Şehit Ailesi

Latife GÜMÜŞ- Şehit Ailesi

 

2+1 GENEL BAŞVURU

Havva YILMAZ

İskender ALBAYRAK

Asiye DOĞRU

Necla YILMAZ

Gamze Orhan ÇİĞDEM

Şener YILMAZ

Ezgi Nur ARKIN

Osman SARI

Muharrem BAKAL

Zafer KILIÇ

Mustafa KIZILBAY

Serdar BATUR

Derya HAZIR

Nuran EKŞİ

Mustafa BOZDEMİR

Emre Can AKBAŞ

Sahra AYDIN

Firdevs ÇINARER

Güler MUTLU

Ebru ALBAYRAK

Enes Malik AKTAŞ

Yüksel TUKAT

Adil ÖZKAN

Elmas TUNÇ

Serdar DERİN

Varol FİDAN

Melis Beril AYDIN

Yiğit Oğuz ÜNAL

Özge Senem Yücel ÇİÇEK

Esra KASA

Hamit ATEŞ

Serhat SARIKAŞ

Uzay Deniz CANPOLAT

Cemresu YILMAZ

Hülya KARAASLAN

Abdullah Harun ALKOÇ

 

2+1 BAHÇE KAT KONUTLAR

Meltem SERT

Burak TEMEL

Şeyma AYGÜNEŞ

Burcu BÜKRÜ

Mehmet Zeki BARIŞ

Cem KAYAR

Fatma PEKTAŞ

İsa YILDIRIM

Bevza ŞAFAK

Melih KEZER

Ümit ŞEHİTOGLU

Vildan KAVAZ

Müjgan GÜN

Hasan TUNÇ

Ürfan MAVİŞ

Şafak TEMELİ

Uğurcan ECE

Sercan ACAY

Özgür YILDIRIM

Yusuf ÖZDOĞAN

Tugay ÖŞTÜRK

Arzu Demirhan ERGEÇ

Öznur TİMUR

Ertan MAVİŞ

Menekşeş OĞUZALP

Mahmut ÇALIŞKAN

Mehmet ERTAŞ

Oğuzhan Burak REŞİTOĞLU

İlham KAZDAL

Nagihan Gözde KISA

Özcan ÇİFTÇİ

Tugba Eles BAYSAL

Doğan Seren EMİRLEROGLU

Fatma Oruç

Buğrahan ÖZTÜRK

Nafiye EMİRAL

Abdulbaki ÇAĞLAYAN

 

3+1 KONUT TİPİ ASİL HAK SAHİPLERİ

Ali AVCI

Sümevye ALBAYRAK

Ecem Deniz KARAKURT

Harun DAĞDEVİREN

Özge AYKUT

Furat Deniz ERİKÇİ

İlker KUZU

Hüseyin Yiğit ESENDEMİR

Ehab Hassan ARSLAN

Sercan KARABULUT

Sadık Birol TOPÇU

Nurdan TAŞGIN

Sevda YILDIZ

Ramazan KARATAŞ

Mehmet Kapan Yasin YAĞIŞ

Asiye CEBECİOĞLU

Erdener DEMİR

Ferhan KARAMUŞ

Uğur FİDAN

Birol TUNÇ

Recep Emir ÇİFTÇİ

Macide KOŞAT

Fatma YILMAZ

Engin ŞEHSUVAR

Burhan BORA

Nihan MERCAN

Nur SÖNMEZ

Barış AVCI

Müge ÖZLER

Hasan ONUR VERİM

Adem YÜCEL

İrem Ekin TAŞÇI

Erkan AKBULUT

Şeküre TOPUZ

Umut Berkan ALTINTAŞ

Çişil KAYHAN

Yasemin ERBAY

Baki Berk KAYALAR

Gamze Orhan ÇİGDEM

22 Oca 2021 - 13:49 Kocaeli- Gündem

Muhabir Ahmet Sancar Kızılkaya

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 222.469 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?