Onları tanıyabildiniz mi?

Kimse istemez yaşlanmayı. Ancak yılların kazandırdığı tecrübeler o kadar kıymetlidir ki bunu geçmişe baktığınızda anlarsınız. Son günlerde ünlülerin, siyasilerin ve birçok ismin dahil olduğu yirmili yaşlardaki fotoğraf paylaşma akımı sosyal medyada çığ gibi büyüdü. 20’li yaşlar akımına ilimiz siyasetçileri ve bürokratları da katıldı. Birçok isim sosyal medya hesabından 20’li yaşlarına ait fotoğraflar paylaşarak gençlik yılarına özlem duygularını dile getirdi. İşte o paylaşımlar…

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

BÜYÜKAKIN FARK VAR MI DİYE SORDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “20’li yaşlar. Nasılım. Var mı bir değişiklik?” ifadeleriyle yirmili yaşlardaki fotoğrafını paylaştı. Başkan Büyükakın’ın fotoğrafına binlerce yorum yağdı.

ZEYBEK VESİKALIK PAYLAŞTI

AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Emine Zeybek de akıma katılanlar arasında girdi. Milletvekili Zeybek, muhtemelen üniversite yıllarına ait vesikalık fotoğrafını paylaşarak Trende uyalım:)) 20’li yaşlar... 1988” ifadelerini kullandı.

TARHAN’IN MÜCADELESİ HİÇ BİTMEMİŞ

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan da akıma uydu. Milletvekili Tarhan, paylaştığı yirmili yaşlarına ait fotoğrafın altına “Varsın değişen saçlarım olsun. Ruhum dün olduğu gibi bugün de bu ülke içi her zaman mücadeleye hazır” ifadelerini kullandı.

ŞEKER: ENERJİMİ KAYBETMEDİM

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker de üniversite yıllarına ait bir fotoğrafla akıma katıldı. Milletvekili Şeker, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaparken arkadaşlarıyla çektiği fotoğrafı paylaşarak “Yıllar geçse de enerjimizden hiç bir şey kaybetmedik çok şükür” dedi.

OXFORD’DA KARAMÜRSELLİ BAŞKAN

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında yabancı dil eğitimi aldığı Oxford House College’de (İngiltere) yirmili yaş fotoğrafını paylaştı. Başkan Yıldırım “#20liyaslarChallenge akımı sürerken Oxford Üniversitesi’nde bir Karamürselli göze çarpıyor.  Bu akımda bende varım” ifadelerini kullandı. 

BIYIK ASKERDE

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ise askerlik anılarına ait bir fotoğrafla akıma katıldı. Başkan Bıyık, Trabzon’da askerlik yaparken yaptığı fotoğrafı paylaşarak “20’li yaşlar. Trabzon” etiketiyle birçok yorum aldı.

SEZER’DEN MİLATTAN SONRA YORUMU

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer de sosyal medya hesabından yirmi yaşına ait 1992 yılında çekilen fotoğrafı paylaştı. Başkan Yıldırım, “Sene 92. Milattan sonra. 20’li yaşlar” yorumunu yaptı.

TURAN: HER YAŞIN AYRI GÜZELLİĞİ VAR

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ise gençlik yıllarına ait üç fotoğraf paylaşarak “Siyah beyaz yıllar siyah beyaz yaşlar. Çok bir fark yok aslında ama yirmili yaşlarda sanki biraz daha fazla zımba gibiymişim. Ne dersiniz? Şakası bir yana her yaşın kendine göre güzelliği var mutlaka. Allah ömrünü zayi etmeyen kullarından eylesin” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇİFTÇİ MERAKTA BIRAKTI

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, inşaat mühendisliği mesleğini icra ederken çektiği bir fotoğrafı paylaştı. Çiftçi, “ Sosyal medya akımına bizde uyduk. 20'li yaşlarda da proje düşünüyordum. Bilin bakalım burası neresi?” dedi.

BÜYÜKGÖZ DE KATILDI

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz de bir fotoğrafını paylaşarak “Zaman su misali” yorumunu yaptı. Büyükgöz’ün fotoğrafı çok beğenilmesini yanı sıra fotoğrafın altına birçok yorum yapıldı.

ÖZLÜ’DEN 2 FOTOĞRAF

Başisekele Belediye Başkanı Yasin Özlü yirmili yaşlarına ait iki fotoğraf paylaştı. Özlü, “20’li yaş mı dediniz? Belediyecilik hayatıma başladığım Halkla İlişkiler Birimi. Rabbimin hayatımın en güzel yıllarını geçirmeyi nasip ettiği AK davam” paylaşımını yaptı.

ÜNLÜ: BİZDE BÖYLEYDİK

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü de yirmili yaşlardaki fotoğrafını paylaşarak “Biz de böyleydik!” yorumunda bulundu. Başkan Ünlü’nün yirmili yaşlarında şimdiki halinde çok farklı olduğu ve saçlarının da çok gür olduğu görüldü.

YILDIZDAN ŞİİRLİ PAYLAŞIM

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ise Behçet Necatigil’in Gençlik şiiriyle yirmili yaşlardaki fotoğrafını paylaştı. Yıldız, “Hey gençlik, gençlik, gençlik. Avarelik günleri. Ne tatlıdır o yok mu, duymamak yokluğunu dünyada hiçbir şeyin. Hey gençlik, gençlik, gençlik. Kitaplarda bunalmış, bir gencin hüzünleri elde yok, avuçta yok” ifadelerini kullandı.

ÇAKAR, AKIMA DAHİL OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar da yirmili yaşlarına ait fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Arkadaşlarıyla bir lokantada içecek bir şeyler içerken hatıra fotoğrafı çekilen ve bunu akıma dahil eden Çakar, “Yaş 20... Hasan Savur, İsmail Gülener” paylaşımı yaptı.

RUHİ ÇAVDAR 20’SİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi İl eski Başkanı Ruhi Çavdar da yirmili yaşlardaki fotoğrafını paylaştı. Bir vesikalık bir de askerlik anısını paylaşan Ruhi Çavdar, “Yaş 20” yorumunu yaptı. Çavdar2ın fotoğrafının altına arkadaşları eski günleri yad ederek yorum yaptı.

DURMUŞ 21 YAŞINI PAYLAŞTI

MHP’nin 21. Dönem Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, “Fotoğraf aklımıza gelmiyordu ama ihtiyaç hissedilmiş. Ne yaptığımızı Metin Ergun ve Müsavat Dervişoğlu Başkanlar bilir. Bir fotoğrafta bizden olsun 22 yaşındaki ben” diyerek akıma katıldı.

KAHYAOĞU MUKAYESE İSTEDİ

MHP’den büyükşehir ve milletvekili aday adayı olan İYİ Partili Zekai Kahyaoğlu, gençlik ve şimdiki fotoğraflarını paylaşarak “Alın bende 20’li yaşlardan ve bugünlerden fotolar bırakıyorum sizlere. Ama ben 24’te çakılıp kaldım, gitmiyorum ileriye. Onun İçin bana diyorlar gerici. İlericiliği bıraktım ileriye gidenlere. Keşke çocukluğumda takılı kalsaydım diyorum bazen kendi kendime. Mukayese serbest” yorumunu yaptı.

ÖRENGÜL 17 YAŞINI PAYLAŞTI

Kocaeli Barosu eski Başkanlarından Fahri Örengül de akıma katıldı. Örengül yaptığı paylaşımda “Herkes 20’li yaşları paylaşıyor ya ben de 17 yaş zamanını paylaşayım, zaman ne kadar hızlı geçiyor, zamanın kıymetini bilmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.

USLU DA AKIMA KATILDI

İYİ Parti’den İzmit belediye Meclis Üyesi adayı olan Cemil Uslu da akım katıldı. Akıma bir fotoğrafla katkı sunan Uslu, “Ben de 20’li yaş modasına uyayım dedim” paylaşımı yaptı. Uslu’nun fotoğrafına birçok yorum ve beğeni geldi.

TUNÇEL GELİNLİKLE

AK Parti KYK eski Üyesi ve İl Kadın Kolları eski Başkanı Oya Tunçel de akıma katıldı. 20‘li yaş akımına eşi Ertan Tunçel ile düğün fotoğrafını paylaşarak katılan Tunçel’in fotoğrafı çok beğenildi. Tunçel, fotoğrafın altına “Bizim de 20’li yaşlarımız” yorumunu yaptı.

ADİL GÜLEZ’DEN VATAN PAYLAŞIMI

Milliyetçi Hareket Partisi’nde ilçe başkanlığı ve birçok görevde bulunan son olarak 2018 genel seçimlerinde İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı olan Adil Gülez de gençlik fotoğrafını paylaşarak “Bu yaşta aşka dair çok sözümüz yoktu, derdimiz vatandı” dedi.

SARAÇ NOSTALJİ YAPTI

İZAYDAŞ Başkanı Muhammet Saraç ise “Güncel akımlara pek kapılmam, ama konu nostalji olunca ben de görünmek istedim. İlk resim 19.06.1985 Foto Arzum Yenituran İzmit’te 20 yaş hatırasıdır. Bu akıma bir aşama da ben ekleyeyim. İkinci resim de 23.09.2005 Beşköprü Adapazarı Goodyear çıkışı ve 40 yaş hatırası olsun. Var mı artıran?” yorumunu yaparak 1985 ve 2005 yıllarına ait fotoğraflar paylaştı.

BOKSÖR BAŞKAN

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, gençlik yıllarına ait boksörlük yaptığı fotoğrafları paylaştı. Durmuş, fotoğrafına “Gençliğini paylaşır mısın dediler. Neden olmasın akıma uyalım dedik” yorumunu yaptı.

ALBAYRAK DA PAYLAŞTI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki dönem İzmit Belediye Meclis Üyesi Ersin Albayrak da akıma uyarak eşiyle fotoğrafını paylaştı. Albayrak fotoğrafına “Biz de o 20’li yıllardan geçtik ve de gençtik” yorumunu yaptı.

SUDAN’DAN 20 VE 40 PAYLAŞIMI

DEVA Partisi’nin Derince İlçe Başkanı Zeynep Aydın Sudan da eşiyle olan fotoğrafını paylaştı. Sudan eşiyle dans ederken hem yirmili hem de yakın zamana ait fotoğrafının altına “20’li yaşlar ve 40’lı yaşlar yapmasam olmazdı” yorumunu yaptı.

SANAT RUHLU CEMAL KAPLAN

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan da akıma uyarak yirmili yaş fotoğraflarını paylaştı. Folklor yaparken ve şarkı söylerken çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşan Kaplan, “20 yaşındayken sanat ruhum ön plandaymış” dedi.

KYÖD Başkanı Didem Turan

05 May 2021 - 14:22 - Gündem

Muhabir  Ayşe Aydıngöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.