Kocaeli’de ölüm tablosu azalmıyor

Tam kapanmanın üzerinden bir hafta geçti. Vaka sayıları, kapanmadan önceki sayının yarısının da altına düştü. Ancak ölüm oranlarındaki azalma vaka sayıları gibi olmadı. Ülke genelindeki ölümler hala üç yüzün üzerinde. Kolluk kuvvetlerinin sıkı denetimleri ile kapanma sürecinde birçok kişiye de ceza kesildi. Ancak yine de toplu iftar programları ve ev ziyaretleri sürüyor. Haftalardır düzenlediğimiz tablo bu hafta da maalesef dolu…

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

HAYATINI KAYBEDENLER:

BİR MESLEKTAŞIMIZ DAHA ÖLDÜ

Yalova Gazete Akkent’in İmtiyaz Sahibi Burhan Kazmalı geçtiğimiz günlerde korona virüse yakalanmıştı. Hastanede tedavi altına alınan ancak iyileşme göstermeyen Burhan Kazmlı entübe olmuştu. Kazmalı, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Karamürsel’de ikamet eden Burhan Kazmalı’nın ailesi vefatını; “Babamız Burhan Kazmalı’yı kaybettik. Hakkınızı helal edin” diyerek duyurdu. Kazmalı ayrıca uzun süredir şeker hastalığı ile de mücadele ediyordu.

KEMAL SARIHAN ÖLDÜ

Sarıhan Petrol'ün sahibi olan Kemal Sarıhan yakalandığı korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 2 çocuk babası olan Kemal Sarıhan'ın vefatı, sevenlerini adeta yasa boğdu. 72 yaşındaki Sarıhan korona virüs tedbirleri kapsamında yakınları tarafından toprağa verildi.

MEHMET FİDAN VİRÜSE YENİLDİ

Eski adı İzmit Sanat Okulu olan İzmit Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde görev yapan ve emekliye ayrılan dürüstlüğü, yardımseverliği ve düzgün ahlâkıyla tanınan Mehmet Fidan, yakalandığı korona virüs nedeniyle vefat etti. İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği (İZSANDER) Başkanı Halil Atay, Mehmet Fidan’ın ölümü sonrası yaptığı açıklamada “Okulumuz Emekli Memuru Mehmet Fidan Hak'kın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz” diye konuştu.

61 YAŞINDAKİ ADAM HAYATA TUTUNAMADI

Yaklaşık bir aydır Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 61 yaşındaki Ahmet Şeker korona virüs sebebiyle hayatını kaybetti. Yukarı Hereke'de bakkal esnafı olan Ahmet Şeker’in cenazesi, Yukarı Hereke Mezarlığı'nda toprağa verildi.

MUHTAR FİLİZ ABLASINI DA KAYBETTİ

İzmit Yeşilova Mahalle Muhtarı Ali Filiz'in babası Erdal Filiz, nisan ayında korona virüs sebebiyle vefat etmişti. Muhtar Filiz'in ablası Emine Türk de yakalandığı korona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tavşantepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Efe, "Allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun. Yeşilova Muhtarımız Ali Filiz ve Erol Filiz'in ablası, Lütfü Türk ağabeyimizin eşi Emine Türk Covid-19 sebebi ile vefat etmiştir. Merhume ablamıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz " dedi.

4 ÇOCUK ANNESİ VEFAT ETTİ

Körfez’de ikamet eden Körfez Romanlar Derneği Başkanı Bayram Denizci'nin akrabası 4 çocuk annesi 40 yaşındaki Sevcan Gezgin, yakalandığı korona virüs sebebiyle hayatını kaybetti. Kaynanası ile birlikte Covid-19 hastalığına yakalanan genç kadın, virüsü yemesine rağmen vücudunda kitle oluşması sonucu hastaneden çıkamamış ve yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Fenalaşan genç kadın tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Gezgin’in ölümüyle ilgili konuşan Denizci, “Uzun zamandır yoğun bakımda olan kardeşimiz hala oğlumun hanımı Sevcan Gezgin hakkın rahmetine kavuştu. Rabbim rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah geride kalan ailesine sabırlar versin rabbim” dedi.

40 YAŞINDAKİ ADAM VİRÜSÜ YENEMEDİ

Körfez Çamlıtepe Mahallesi Sezer Sokak'ta ikamet eden Tüpraş'ta 15 yıldır kadrolu çalışan Şener Türker, korona virüs sebebiyle hayatını kaybetti. 3 gün önce Körfez Devlet Hastanesi'nde korona virüs tedavisi gören 40 yaşındaki Türker, sevk edildiği  Gebze'deki özel bir hastanede 4 gün kaldıktan sonra korona virüse yenik düştü. Evli ve 2 çocuk babası Türker'in cenazesi Çamlıtepe'deki evlerinin önünden kaldırılarak Körfez İlimtepe Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazı ardından aynı mezarlıkta defnedildi.

RAMAZAN ÇALIŞKAN EŞİNİ KAYBETTİ

Dilovası’nda geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Ramazan Çalışkan’ın eşi Sunay Çalışkan korona virüse yenik düştü. Dilovası’nda yıllarca amatör olarak futbol oynayan kulüp yöneticiliği yapan siyasette temiz duruşu ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini ve saygısını kazanan Ramazan Çalışkan, eşi Sunay Ertekin Çalışkan’ı kaybetti. Sunay Çalışkan’ın cenazesi toprağa verildi. 

80 YAŞINDAKİ KADIN KORONAYA YENİLDİ

İzmit Hacıhızır Mahallesi Tüfekçibayırı Sokak’ta ikamet eden İzmit Belediyesi eski zabıta memurlarından merhum Necip Engin’in eşi Hatice Engin, korona virüs sebebiyle vefat etti. Ev hanımı ve 4 çocuk annesi 80 yaşındaki Hatice Engin’in cenazesi Bağçeşme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Bağçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.

8 ÇOCUK BABASI VİRÜS KURBANI

Serdar Mahallesi Orkide Sokak’ta ikamet eden Mehmet Karahan, korona virüs sebebiyle vefat etti. Serbest meslekle uğraşan ve emekli olan evli 8 çocuk babası 75 yaşındaki Mehmet Karahan’ın cenazesi, Vanlılar Mescidi’nde kılınan cenaze namazının ardından Çınarlı Merkez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

EŞİNDEN 2 GÜN SONRA ÖLDÜ

Kartepe Uzunçiftlik Ertuğrul Gazi Mahallesinde ikamet eden 65 yaşındaki Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden emekli memur Mehmet Fidan korona virüs nedeniyle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Emekli memurun eşi Rükiye Fidan da bir süredir virüsle mücadele ediyordu. Eşinin hayatını kaybetmesinin ardından 2 gün sonra Rükiye Fidan da korona virüse yenildi.Fidan’ın cenazesi Kurtdere Mahallesi Ayvalı Köyü Mezarlığı’nda defnedildi.

MAL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ ÖLDÜ

Kocaeli Defterdarlığı Derince Mal Müdürlüğü’nde görev yapan Sinan Tunç, yakalandığı korona virüs sebebiyle hayatını kaybetti. Büro Memur Sen üyesi Sinan Tunç, korona virüse yakalanmasının ardından durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamayan Sinan Tunç vefat etti. Büro Memur Sen 3 Nolu Şube başkanı Fırat Güler, yaptığı açıklamada “Kocaeli Defterdarlığı Derince Mal Müdürlüğü’nde çalışan üyemiz denetleme kurulumuz abim değerli dostum Sinan Tunç covid belasına yenik düşmüş. Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun ailesine sabırlar dilerim” dedi.

62 YAŞINDAKİ ADAM KURTARILAMADI

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi Kavaklar Caddesi mevkiinde ikamet eden Büyükşehir Belediyesinden emekli, 4 çocuk babası Adem Soğukoğlu, yakalandığı Covid-19 nedeniyle vefat etti. 62 yaşındaki Soğukoğlu’nun cenazesi Kent Camii’nden alınarak Hamidiye Köy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BESNİK KUKA KORONAYA YENİLDİ

İlimizin sevilen esnaflarından Kordsa emeklisi ve Işık Tuhafiye’nin sahibi Besnik Kuka, yakalandığı korona virüse yenik düştü. 83 yaşındaki 3 çocuk babası Kuka’nın cenazesi, Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ALİ AKDEMİR’İN AMCASI KORONA KURBANI

CHP’nin İl eski Eğitim Sekreteri Ali Akdemir’in amcası Hıdır Akdemir, yakalandığı korona virüs sebebiyle vefat etti. Emniyet amirliğinden emekli olan Hıdır Akdemir, bir süre önce korona virüse yakalanmıştı. Durumu ağırlaşan Akdemir, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ali Akdemir amcasının ölümü üzerine yaptığı açıklamada “Çocukluğumuzun ve gençlik dönemimizin idolü ve kahramanıydı. Başarısından, güçlü liderliğinden, karakterinden güç alıp mutlu olurduk. Eğitime ve başarıya tutkuluydu. Çocuklarını ve torunlarını da aynı özende yetiştirdi. Bütün bu güzelliklerden sonra Covid nedeniyle ne yazık ki veda etti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun” dedi.

34 YAŞINDA VİRÜSE YENİLDİ

Kandıra Akıncı Köyü’nden Adnan Şahin'in oğlu Caner Şahin, koronaya yenik düştü. 34 yaşında olan Caner Şahin, bir süre önce yakalandığı korona virüsü atlatamayarak hayatını kaybetti. Genç Kandıralılar Derneği yaptığı açıklamada “Allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabırlar versin” dedi.

65 YAŞINDAKİ KADIN ÖLDÜ

İzmit Yenidoğan Mahallesi sakinlerinden Artvin eşrafından İsrafil Cafer Yılmaz’ın eşi Ayşe Yılmaz, yakalandığı korona virüs sebebiyle hayatını kaybetti. 2 çocuk annesi 65 yaşındaki Yılmaz’ın cenazesi Kent Mezarlığı Cami’nde kılınacak cenaze namazın ardından Kent Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

TEDAVİ GÖRENLER

 

ERDAL SERTEL VE KIZI KORONAYI YENDİ

Gazeteci Erdal Sertel ve kızı Feyza Bilge Sertel koronaya yakalanmıştı. Sertel ve kızı Feyza virüsü evlerindeki tedavi ile atlattı. Bu haberi duyuran Sertel, “Feyza kızımla 10 günlük karantinayı Allah'a şükür sağ salim tamamladık. Prenses biraz zorlandı ama tedbiren biraz daha dinlenecek. Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin. Sevdiklerimizi de korusun. Bu süreçte beni devamlı arayıp sağlık durumumu takip eden aile hekimim sevgili Dr. Önder Olşen ve Zehra hemşireye Büyükşehir Vefa Destek ekibine sonsuz teşekkürlerimle” dedi.

MÜDÜR YARDIMCISI KORONA OLDU

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ercan Yamen, korona virüse yakalandı. Yamen paylaştığı mesajda, “Yaklaşık 20 gündür çağın kara salgını Covid belası ile cebelleşiyoruz. Zor bir süreçti. Bunun için arayan, soran, moral veren, güldüren, önerilerde bulunan tüm dostlara teşekkürler. Sağlık emekçileri canlarım benim size ne kadar teşekkür etsem azdır. ‘Biz buradayız iyi olacaksınız, birlikte yeneceğiz’ diyen o güzel insanlar hakkınız ödenmez. İyi ki varsınız. Ne güzel insanlarsınız siz” dedi.

ALİ ORAL HASTANEYE KALDIRILDI

Yaklaşık iki hafta önce korona virüse yakalanan DİSK Emekli Sen Körfez Şube Başkan Ali Oral’ın evinde tedavisine başlanmıştı. Ancak Oral’ın durumu günden güne ağırlaştı. Bunu üzerine Oral, Körfez’de özel bir hastaneye kaldırıldı. Oral’ın tedavisi hastanede devam ediyor.

BİRSEN ARAZLI KORONAYA YAKALANDI

Gebze Kars Ardahan Iğdır Derneği Kadın Kolları Başkanı Birsen Arazlı, korona virüse yakalandı. Korona virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya alınan Arazlı’nın tedavisi evde sürüyor.

TUTUŞ VE EŞİ KORONA OLDU

AK Parti İzmit Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, korona virüse yakalandı. Bir süre önce eşiyle birlikte korona virüs testi yaptıran Tutuş ve eşinin testi pozitif çıktı. Evinde tedavisi süren Tutuş ailesinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

HATİCE ŞENTÜRK KORONA OLDU

Gazeteci Hatice Şentürk, korona virüse yakalandı. Uzun yıllar yerel ve ulusal birçok gazetede görev yapan son olarak 3. Sayfa internet sitesini kuran Gölcüklü meslektaşımız Hatice Şentürk’ün tedavisi evde sürüyor. Şentürk yaptığı açıklamada “Şu an evimde korona virüs ile mücadele veriyorum ve telefonlara cevap vermekte zorlanıyorum. Beni sevenlere buradan sesleniyorum lütfen beni telefonla aramayın. En kısa sürede iyileşip aranıza döneceğim” dedi.

CHP’Lİ OĞUZ’UN KUZENİ ENTÜBE EDİLDİ

CHP İzmit Belediye Meclis Üyesi aday adayı Faysal Oğuz’un İstanbul’da yaşayan kuzeni Hacı Niyazi Karadaş, korona virüse yakalandı. Durumu ağırlaşan Karadaş, entübe edildi. Oğuz, kuzeni için dostlarından dua isteyerek “İstanbul'da yaşayan kuzenim Hacı Niyazi Karadaş, Covid-19 dolayısıyla yoğun bakımda entübe olmuştur. Akraba dost ve arkadaşlar; dualarınızı esirgemeyin. Allah Şafi isminin hürmetine acil şifalar nasip eyle” dedi.

EMİRŞAH TORUN DA POZİTİF ÇIKTI

İzmit Belediye Başkanı  Fatma Kaplan Hürriyet, Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner, Hürriyet’in makam Şoförü Ergül’ün ardından başkan yardımcıları ve müdürler korona testi yaptırdı. Test sonuçlarına göre Başkan Yardımcısı Emirşah Torun’un da korona virüse yakalandığı belirlendi. Torun evinde karantina altına alındı.

ENVER GÜLER KORONA OLDU

Hodri Meydan Taraftar Derneği eski başkanlarından, İzmit Belediyesi personeli Enver Güler, korona virüse yakalandığını duyurdu. Test sonucunu sosyal medya hesabından paylaşan Güler: ‘’Tüm kardeşlerimden abilerimden arkadaşlarımdan dua bekler dua ifadelerini kullandı.

LATİF İŞCEN KARANTİNADA

Körfez'in tanınmış iş adamı ve siyasetçilerinden olan FSL Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı olan Sosyolog Latif İşçen, korona virüse yakalandı. Kas ağrısı şikayetiyle test yaptıran İşcen’in test sonucu pozitif çıktı. Latif İşcen, Körfez Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evlerinde karantina altına alındı. Genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Latif İşcen, evinde on gün istirahat edecek.

ODA BAŞKANI KORONA OLDU

Gebze Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kamil Yılmaz korona virüse yakalandı. Yılmaz evinde karantinaya alındı. On gün boyunca karantinada kalacak olan Yılmaz’ın genel sağlık durumu iyi.

AHMET ASLANTAŞ YOĞUN BAKIMDA

Derince Birlikspor'un alt yapısını kuran ve kulübün alt yapı kulübü olarak anılmasını sağlayan hocaların hocası Ahmet Aslantaş, korona virüse yakalandı. Hastanede yoğum bakım ünitesinde tedavi altına alınan Aslantaş geçtiğimiz şubat ayında kalp krizi geçirmişti.

MECLİS ÜYESİ VİRÜSE YAKALANDI

AK Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Murat Gülbiçim virüse yakalanarak evinde karantina altına alındı. Geçtiğimiz haftalarda Murat Gülbiçim’in eşi korona virüse yakalanmıştı. Ardından kendisine de bulaşan virüs sebebiyle Gülbiçim, evinde tedaviye alındı. Gülbiçim, genel sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. 

35 YAŞINDAKİ ADAM ENTÜBE EDİLDİ

Körfez’in tanınan ve sevilen simalarından olan Serkan Yazıcı, yakalandığı korona virüs nedeniyle yoğun bakıma alınarak entübe edildi. Evli ve bir çocuk babası 35 yaşındaki Serkan Yazıcı, bir süre önce rahatsızlandı.  Yaptırdığı test pozitif çıkan Yazıcı, durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı. Entübe olarak yoğun bakımda tedavisi devam eden Yazıcı için yakınları dua istedi.

ALİCAN KAZGAN DA POZİTİF

Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı ve Kocaeli Kantinciler Derneği Başkanı Alican Kazgan, korona virüse yakalandı. Yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan Kazgan, evinde karantina altına alındı. Alican Kazgan, genel sağlık durumunun iyi olduğu evinde tedavisinin devam ettiğini bildirdi.

06 May 2021 - 11:46 - Gündem

Muhabir  Ayşe Aydıngöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.