“Hiç hız kesmiyoruz”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, “Hiç hız kesmeden, ara vermeden, yeise kapılmadan, bazı negatif söylemlere kulak asmadan yolumuza devam ediyoruz. Kendi alanımızda en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Şafak Durak, Başkan Yardımcısı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Birim Başkanı Şevval Oruç, Yönetim Kurulu Üyeleri Selda Çiftçi ve Ayşenur Türegün gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Uğur Ulusoy ziyarette hazır bulundu.

‘AYAĞA KALDIRMAMIZ LAZIM’

Babası Makedon göçmeni, annesi Manisa Yörüklerinden olan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, siyasete Gebze’de AK Parti ile başladığını söyledi. Özdemir,“Göreve geldiğimde Gebze, Çayırova, Dilovası, Darıca’ya hakimdim. Ama bu tarafları çok iyi bilmiyordum. Şimdi Kocaeli’nin 12 ilçenin hepsini bilirim. Çünkü gerçekten il kadın kolları başkanlığı yapmak istiyorum. 2023’e giden yol hakikaten çok sıkıntılı. Sosyal medyanın işlerliğinin artması, pandemi ve diğer etmenler ülke olarak bizi aşağı çekti. Ekonomik olarak dünyayı aşağıya çekti. Siyasilere daha çok iş düşüyor. Siyaseti yaparken de yapıcı yapmamız lazım. Hangi düşüncede olursak olalım biz Türkiye Cumhuriyet vatandaşıyız. Türkiye’yi ayağa kaldırmamız lazım” diye konuştu.

Soldan sağa; Selda Çiftçi, Ayşenur Türegün, Sadun Çetin, Yasemin Özdemir, Ali Sami Sağsöz, Uğur Ulusoy ve Şevval Oruç.

‘ÇOK GÜZEL BİR EKİBİMİZ VAR’

İnsanları sağcı solcu diye ayırmanın doğru olmadığını ifade eden Özdemir, “Siyasiler olarak Türkiye’deki vatandaşların en müreffeh nasıl yaşar diye düşünüp buna ne kadar katkı sunuyorsak siyasi kimlik başarımız da buradadır diye düşünüyorum. İnsanlara yaklaşıp dertlerini dinlemek beni daha çok motive ve mutlu ediyor. Bu çerçevede de arkadaşlarla çalışıyoruz. Çok güzel bir ekibimiz var. İlçelerimizin tamamında çok güzel bir sinerji oluştu. Kadın kolları zaten çalışkan teşkilatlar. Biz de hiç hız kesmeden, ara vermeden, yeise kapılmadan, bazı negatif söylemlere kulak asmadan yolumuza devam ediyoruz. Kendi alanımızda en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

‘SÜREKLİ KOŞTURUYORUZ’

Siyasilerin en iyi geçinebileceği mesleğin medya olduğunu belirten Özdemir, “Benim için AK Parti ile ilgili iyi yazmışsınız, kötü yazmışsınız bu sizin özgün düşünceniz. İyinin de eksikliğin de yazılması çok olağan. Bir yerde bir eksik varsa bu mutlaka anlatılmalı, yazılmalı” dedi. Çok yoğun çalıştıklarını da belirten Özdemir, “Bir haftadan beri saat 6-6 buçuk civarında kalkıyorum. Akşama kadar toplantıdan toplantıya koşuyorum. Toplantıyı yapmış olmak için değil de ondan verim almak için yaparım. İnsanlar işini gücünü bırakıp toplantıya geliyor. İş olsun diye yapmıyorum, vermek istediğim mesajları veriyorum. Bugün ilk defa saat 9’a kadar uyudum. Arada sırada kendimize vakit ayırabiliyoruz onun haricinde hep koşturuyoruz” dedi.

‘2023 BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’

AK Parti davasına gönül vermenin yoğun çalışmayı da beraberinde getirdiğini ifade eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, “Biz bu davaya gönül verdik bizim için çok mühim bu. Siyasi kimlik olarak bunu düşünmeyin. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu ele alıyorum. 2023 bizim için çok önemli. Türkiye’nin global siyasetteki 2023 gücü çok önemli. 2023’teki birlik ve beraberliğimizin ispatı olmalı çalışmaların hepsi. 2023 Türkiye’nin topyekün başarısı olmalı. AK Parti zaten başarılı olacak ama diğerlerinin de buna katkı sunmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘KADIN ADAY ÇIKABİLİR’

İlimizde partisinden kadın belediye başkanı olmadığı konusunu da değerlendiren Özdemir, “Türkiye genelinde bir sürü kadın belediye başkanı var. Kocaeli’de de 2024 seçimlerine çıkabilir. Çıkması da gerekiyor. Kadınların temsil oranı en çok AK Parti’de. 2002’den önceki oran ile şimdiki oran arasında çok fark var. Şu anda yüzde 30 civarında. Çok büyük bir başarı bu aslında. Elbette daha iyi olabilir. Olması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Partimizin ana organları da bunu önemsiyor. En başta Cumhurbaşkanımız da kadının siyasetteki temsil oranının yüksek olmasını savunuyor. Sadece siyaset değil sosyal hayatta, ekonomik hayatta kadınları son 20 yıldan beri daha çok görüyoruz. Bu yeterli değil tabi. Daha da yukarılara çıkması lazım. Bunun için kendimizi geliştiriyoruz kadınlar olarak” dedi.

‘GÜZEL BİR ENERJİ VAR’

İlimizdeki projelerden de bahseden Özdemir, “Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde ‘Nerede kalmıştık’ projesi var. 81 ilde liseyi yarıda bırakan kadınlarımıza ulaşıyoruz. Kocaeli’de 200’ün üzerinde kadın liseye devam edecek. İlkokulu yarım bırakanlara da ulaşmak istiyoruz. Eğitim hayatını yükseltilmesi siyasetteki fazlalığı da tetikler. Bunun için güzel çalışmalar yapıyoruz. Güzel yerlere geleceğimize inanıyorum Kocaelili kadınlar olarak. Ekibim şahane. Yedeklerimizle de toplantılarımızı yapıyoruz. Yedekler de o kadar heyecanlı ki. Güzel bir teveccüh var. AK Partili kadınlarda çok güzel bir enerji var. Bunu görebiliyorum. Kadın kollarında çıtayı çok yüksekte devraldık daha da yükseğe çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

‘ÇOK VERİMLİ GEÇTİ’

Ankara’daki eğitim programının detaylarını da aktaran Özdemir, “Ankara’daki eğitim programımız çok güzel geçti. Yoğun bir programdı, genel başkan yardımcılarının çoğu konuşmacı oldu. Kendi alanları konusunda konuştular çok verimliydi, çok not aldım. Ben de bizlere söylenenleri notlarımı teşkilatlarıma aktaracağım. Eğitim şart. Eğitimin yaşı, öğrenmenin yaşı yok. Beşikten mezara eğitim gerekiyor. En çok eğitim veren eğitim programı düzenleyen partiyiz. Eğitimlerden toplantılardan başımızı kaldıramıyoruz. Buna rağmen diğer partilere göre en çok sahada olan partiyiz. Eğitimin faydalarını bize gelen bilgileri halka bilinçli bir şekilde aktarmak, izah etmek bizi daha da profesyonelleştiriyor. AK Partili kadınlar boş boş gezmiyor” diye konuştu.

‘SAHAYI BOŞ BIRAKMADIM’

Sahada çalışırken kendilerine bazı yakıştırmalar yaptıklarını da söyleyen Özdemir, “Bize seçim arifesinde çanta ve broşür dağıtıyor gibi bir yafta yapıştırmaya çalıştılar. Zamanı gediğinde tabi ki çanta ve broşür dağıtacağız onda sıkıntı yok. Bir fakirin sofrasında çayını içeceğiz. Biz onlara ikram edeceğiz, yemeğini yiyeceğiz. Ama aynı zamanda AK Partili kadınlar olarak proje de üreteceğiz. Önce eğitimler alarak kendimize yatırım yapacağız onun ışığında da projeler üretip halkımızın istifadesine sunacağız. Pandemi araya girdi. Toplantılarımızı online yaptık. Ayağım kırıldı, covid oldum dışarıya çıkamadım. Buna rağmen sahayı boş bırakmadık, çalışmalarımıza asla ara vermedik. Ekibim gerçekten çok iyi, yokluğumu artamadılar. Toplantılar programlar devam etti” dedi.

‘YAŞLILAR BAŞIMIZIN TACI’

AK Parti İl Kadın Kolları olarak yaptıkları projelerden de bahseden Özdemir, “65 yaş üstü kadınlarımıza çınarlarımızın gölgesinde çay sohbeti programı düzenledik. Cumhurbaşkanımız bize diyor ki yaşlılar başımızın tacı. Onları hiçbir zaman boş bırakmayın hallerini hatırlarını sorun. Gençlerle irtibatınızı koparmayın. Hasbihal edin, çay için. Onları anlamaya çalışın. Anne babanızı sayın sevin birlikte yaşayın. Komşularınızın hallerini hatırlarını sorun. Bu çerçevede biz ‘Hoş geldin komşun’ projemizi yapıyoruz. Çayırova’da başladık, diğer ilçelerimize de gideceğiz. Gönüllere girmek gönüllerde kalmak bu tarz projelerle olacak” şeklinde konuştu.

‘PARTİ AYRIMI YAPMADAN’

Özdemir, “Komşum hoş geldin projesinde çam sakızı çoban armağanı bir hediyeyle şehrimize taşınan ailelere gidiyoruz. Hangi şehirden niçin geldiniz. Şehrimizde gördüğünüz eksiklikler var mı? Olmasını istediğiniz projeler var mı? Hem bize istatistiki bilgi olsun hem şehrimizin eksikleri var mı onları öğreniyoruz. Böylece yerel belediyelere de katkı sunuyoruz. Hem gönüllerini alıyoruz hem de belediyeler için altyapı projesi yapmış oluyoruz. Sadece komşuya hoş geldin projesi değil, detaylı bir proje olduğunu düşünüyorum. Burada CHP’liymiş, MHP’liymiş, İYİ Partiliymiş gibi şeyler de gözetmiyoruz. Kırımız çizgimiz terörle iltisaklı olmasın. Bunun dışında her türlü insanın evine gideriz. Bu projede parti ayrımı yok” dedi.

‘VİZYONER BİR BAŞKANIM’

Sözlerini sürdüren Başkan Özdemir, “Gönüllere girmenin bir yolu varsa da önce evlere girmektir. AK Parti etiketi giymiş, çerçevesi dar biri olarak görürlerdi beni. Geniş çerçeveden bakarak kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum. Sadece AK Parti’nin kadın kolu il başkanı olup kapı kapı dolaşan değil de vizyoner bir başkanım. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarımıza aylarca şifa paketi dağıttık. Hastane çalışanlarının hepsine zencefilinden limonuna kadar bir paket yaptık. Kendi elimizle teslim ettik. Bu kış yine yapacağız o projemizi” ifadelerini kullandı.

‘YETİM KIZLARIMIZA ÇEYİZ’

Geçtiğimiz aylarda talihsiz bir kaza sonucu ayağını kıran Başkan Özdemir, buna rağmen çalışmalara ara vermediğini hatırlatarak “Ayağım kırıldığında evde de boş durmadım. 12 ilçemizde bulunan yetim kızlarının çeyizini dizdik. Bir çeyizde olması gereken ne varsa A’dan Z’ye hazırladık. Gönüllü olan insanlar da çok yardımcı oldu. Kendi içimizde kotardık bu durumu. Muhteşem bir çeyiz düzdük her bir kızımıza. İlçelerimizdeki bu projemiz de devam ediyor. Biz gönüllere girmek istiyoruz. Gönül bağını kurmak istiyoruz. Gönül gözüyle onlara bir şeyleri aktarmak istiyoruz. Projelerimizde partiyi konuşmanın anlamı yok. Çok mutlu oluyorlar, Allah razı olsun demeleri bize yeter” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, Gazetemiz İmtiyaz sahibi Ali Sami Sağsöz’e hediye takdim etti.

14 Eki 2021 - 14:17 Kocaeli- Gündem

Muhabir Ayşe Aydın


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.