KESOB’da genel kurullar devam ediyor

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde bazı odalar genel kurulunu tamamlarken bazıları da şubat ve mart aylarında kongrelerini gerçekleştirecek

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
+15
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde 52 odanın seçimleri yeni yıl itibariyle başlamıştı. Şimdiye kadar Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayiiler Esnaf Odası, Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası, Kocaeli Servis Araçları Odası kongreleri gerçekleştirildi.

DURMUŞ RAKİPSİZ KAZANDI

Geçtiğimiz yıl kasım ayında iki adaylı olağanüstü kongre yapan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB)’nde mevcut başkan Kadir Durmuş, Mustafa Kurt ile yarışmış ve güven tazelemişti. 2  bin 713 üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrenin 4. olağan genel kurulunda ise mevcut Başkan Kadir Durmuş tek aday oldu. Durmuş, yeniden güven tazeleyerek başkan seçildi.

KÜTÜK 3. KEZ SEÇİLDİ

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayiiler Esnaf Odası Genel Kurulu, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği binasında yapıldı. Toplam bin 483 üyesi bulunan odanın kongresinde mevcut başkan Bayram Kütük yeniden aday oldu. Tek adaylı gerçekleşen kongrede Başkan Kütük, güven tazeledi. Kütük, ilk açıklamasında “Siz değerli üyelerimizin teveccühü ile yeniden başkanlık makamına seçildiğim odamızın Mazbatasını İlçe Seçim Müdürü Sayın Tuğba Kılınç'tan almış bulunmaktayız. Hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” dedi.

32 YILLIK BAŞKAN TEKRAR SEÇİLDİ

Kocaeli Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın Olağan Genel Kurulu'nda 32 yıllık başkan Kemal Kaya, başkanlığı yine kaptırmadı. Kaya, dört yıl daha odanın başkanlığını yapacak. Mevcut başkan Kemal Kaya’nın karşısında Seyfi Özkar çıktı. Bin 748 üyeli odanın genel kurulu Kocaeli Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda Kemal Kaya, geçerli oyların 363’ünü alırken Seyfi Özkar ise 144 oyda kaldı. 12 oy ise geçersiz sayıldı.

SERVİSÇİLERDE İKİZEK DÖNEMİ

Kocaeli Servis Araçları Odası 7. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Ahmet Taşçı ve rakibi Şenol İkizek başkanlık için yarıştı. Genel kurulda kazanan Şenol İkizek oldu. 2005 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Ahmet Taşçı’nın karşısına çıkan Şenol İkizek, seçimi kazanarak odanın yeni başkanı oldu. Bin 253 üye kongrede oy kullandı. Geçerli oyların 638’ini Şenol İkizek alırken mevcut Başkan Ahmet Taşçı 586 oy aldı. 29 oy ise geçersiz sayıldı.

KAHVECİLERDE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Kocaeli Kahveciler Esnaf Odası’nda ise mevcut Başkan Erdoğan Göçer oyların çoğunluğunu alarak güven tazeledi. Erdoğan Göçer’in karşısına bu dönem Adem Çoban ve Enver Turgut çıktı. Yapılan seçinde mevcut Başkan Erdoğan Göçer 188 oy ile tekrar başkan seçildi. Enver Turgut 118 oy alırken Adem Çoban ise 88 oyda kaldı.

PASTACILAR 29 OCAK’TA

Kocaeli Pastacılar Odası’nın genel kurulu, 29 Ocak Cumartesi günü Fuar içindeki Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 360 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda mevcut Başkan Yaşar Yılmaz, yeniden aday oldu. Genel kurulda 7 kişilik yönetim ve 3 kişilik denetim kurulu üyesi de seçilecek.

KUAFÖRLER 8 ŞUBAT’TA

Öte yandan önümüzdeki şubat ve mart ayında kongrelerini yapacak olan odalar da hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kocaeli Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Odası’nın 26. Olağan genel kurulu 8 Şubat Salı günü saat 11.00’da gerçekleştirilecek. Kadıköy Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasında yapılacak olan kongrede tek aday mevcut başkan Yavuz Doğar.

KARŞISINDA HENÜZ ADAY YOK

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası’nda da kongre tarihi netleşti. 19 Şubat Cumartesi günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak olan kongrede mevcut Başkan Mustafa Kurt’tan başka aday gözükmüyor. 620 üyesi bulunan odanın genel kurul hazırlıkları sürüyor.

PAZARCILAR MART AYINDA

Kocaeli Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, 2010’dan bu yana başkanlık görevini sürdürüyor. Serim adaylığını açıklarken odaya Kocaeli Pazarcılar Derneği Başkanı Ramazan Kumsar ve Garip Pekcan da aday oldu. 2018’de gerçekleşen kongrede de başkanlık için 3 isim yarışmış ancak mevcut başkan Ahmet Serim, 338 oy alarak yeniden başkan seçilirken Ramazan Kumsar 198, Garip Pekcan ise 91 oyda kalmıştı. 20 Mart’ta yapılması planlanan odanın bin 20 üyesi bulunuyor.

FIRINCILAR 15, KASAPLAR 23 ŞUBAT’TA

Kocaeli Fırıncılar Odası’nın genel kurul tarihi de netleşti. 15 Şubat Salı saat 14.00’da odanın Kadıköy Mahallesi’nde bulunan yeni hizmet binasında gerçekleştirilecek olan kongrede şu anda tek aday mevcut Başkan Ali Sarı. Kocaeli Kasaplar Odası’nda da genel kurul tarihi netleşti. Yıllardır odanın başkanlığını yapan Rasim Özkul’un karşısında bu dönem bir aday daha var. İsmail Şalgam’ın da aday olduğu kongre 23 Şubat Çarşamba günü saat 12.00’da yeni hizmet binasında gerçekleştirilecek. Kongrede 215 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

ELEKTRİK TEKNİSYENLERİ ŞUBAT’TA BAŞKANINI SEÇECEK

Kocaeli Elektrik Teknisyenleri Odası’nın seçimi; 24 Şubat’ta birliğin yeni yerinde yapılacak. Yaklaşık 360 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 7 kişilik yönetim ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek. Mevcut Başkan Mustafa Kocagöz aday olmazken yönetiminde bulunan İrfan Calap aday olacak.

KAMYONETÇİLER 27 ŞUBAT’TA

Kocaeli Kamyoncular ve Kamyonetçiler Esnaf Odası Genel Kurulu, 27 Şubat’ta birliğin yeni yerinde gerçekleştirilecek. 580 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda mevcut başkan Besim Kaçar aday olmayacak. Genel kurulda S.S. Kocaeli Marmara Karayolu Taşıma Kooperatifleri Birliği Başkanı Hakan Zorlu aday olacak. Ayrıca genel kurulda 5 yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek.

BERBERLER 6 MART’TA

Kocaeli Berberler Odası Genel Kurulu 6 Mart Pazar günü birliğin yeni yerinde yapılacak. Yaklaşık 450 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 7 kişilik yönetim ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek. Mevcut Başkan Mustafa Bozkurt yeniden aday olurken İsmail Fidan da oda başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

MADENİ İŞLERDE 2 ADAY

Kocaeli Madeni İşler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın genel kurulu, 10 Mart Perşembe günü yapılacak. Bin 400 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda 9 kişilik yönetim ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek. Mevcut Başkan Selahattin Yıldırım yeniden aday olmazken yönetiminde bulunan Murat Açıkgöz ve Mehmet Onur Okyay yarışacak.

LOKANTACILARIN KONGRESİ 13 MART’TA

Kocaeli Lokantacılar Odası Genel Kurulu 13 Mart’ta birliğin yeni yerinde yapılacak. Yaklaşık bin 200 üyenin bulunduğu odanın seçimlerinde 9 kişilik yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek. Mevcut Başkan Hikmet Özdemir’in aday olup olmayacağı ise kısa zamanda açıklanacak. Kocaeli Servisçiler Odası Genel Kurulu 8 Ocak 2022’de Antikkapı’da gerçekleştirilecek. Yaklaşık 2 bin 800 üyenin bulunduğu odanın genel kurulunda mevcut başkan Ahmet Taşçı yeniden aday olacak.

AYAKKABICILAR MART’TA

Kocaeli Ayakkabıcılar Odası Genel Kurulu 19 Mart Cumartesi günü Birliğin yeni yerinde yapılacak. 100’ün üzerinde üyesi bulunan odanın genel kurulunda 7 yönetim kurulu üyesi ve 3 denetim kurulu üyesi de seçilecek. Mevcut başkan Ali Abbas Törün yeniden aday olacak.

TERZİLER 20 MART’TA

Kocaeli Elektronikçiler Odası’nın genel kurul tarihi ise henüz belirlenmedi. Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’nın genel kurulu da yakın zamanda netlik kazanacak. Kocaeli Marangozlar ve Mobilyacılar Odası’nın genel kurul tarihi, yapılacak toplantı sonrası belli olacak. Kocaeli Terziler Odası’nın genel kurulu ise 20 Mart’ta Birliğin yeni yerinde yapılacak. 256 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulda mevcut başkan Şaziye Kahrımanlı yeniden aday oldu. Kongrede ayrıca 7 kişilik yönetim ve 3 denetim kurulu üyesi seçilecek.

25 Oca 2022 - 20:00 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Ayşe Aydıngöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.