Korkmaz’dan davullu zurnalı başvuru
Aynı parkı 3. kez yaktılar!
15 metre yüksekten düşen işçi öldü
Aygün Ankara’dan başvuru yaptı
Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Çelik, ‘Neden çöplerin hepsi yakılacak?’

SP İl Başkanı Çelik, düzenlediği basın toplantısında KBB Başkanı Karaosmanoğlu’nu yaptığı icralar konusunda eleştirdi. Çelik, “Toplanan tüm çöplerin yakılması mantığını anlayamıyorum. Çöpler yerinde ayrıştırılmalı”

12 Nisan 2018 Saat: 17:32
Çelik, ‘Neden çöplerin hepsi yakılacak?’
Çelik, ‘Neden çöplerin hepsi yakılacak?’

Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Nurettin Çelik partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

 'BÜYÜK VEBALDEN KURTULAMAZ’

Çelik açıklamasının devamında, “Bundan önce de KHK ile mesleğinden ihraç edilen ve tutuklanmak istenen Ayşe Öğretmen, iki çocuğuyla beraber Meriç Nehri’nde boğularak can vermişti. Buradan iktidara seslenmek istiyorum. Biraz empati yapın. İçinizde FETÖ ile iç içe yaşamış onlarca insan var. Şu ana kadar hangisine dokundunuz,  Allah’tan korkun. Masum insanların kanına girmeyin. Biz şunu kesin olarak söylüyoruz ki; FETÖ ile irtibatı olmuş, ona selam vermiş herkes suçlu değildir. Suçlular; darbe teşebbüsünde bulunanlardır. Eğer hükümet bu ayrımı yapamazsa, omuzlarına yüklenecek büyük vebalden kurtulamaz” diye konuştu.

‘MİLLETİMİZLE İTTİFAK YAPACAĞIZ’

Başkan Çelik, “Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Milletimiz bir umut ışığı arıyor. Bize soruyorlar; ittifak yapacak mısınız, Mutlaka bir ittifak yapacağız. Çünkü ittifak yapmazsanız, iktidar olamazsınız. Peki, kiminle ittifak yapacaksınız, İşte cevap veriyorum. Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan Şeker Fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız. Bylock mağduru, zoka mağduru, mor beyin mağduru, KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Sizi taşeron köleliğinden kurtarıyoruz denilerek kandırılan 4C’lilerle ittifak yapacağız. Biz milletimizle ittifak yapacağız” dedi.

 ‘KENDİ BASTIRDIĞI KİTABI KONUŞUYORUM’

“Şimdi elimde, Sayın Karaosmanoğlu’nun 2009 yerel seçimlerine girerken verdiği sözleri içeren bir kitapçık var” diyen Çelik, “Kitapçığa şöyle bir göz attım. Bir de ne göreyim, Meğer İbrahim Hoca 2014’te verdiği sözleri değil;  2009’da verdiği sözleri bile tutamamış. Boşuna başarısızlığını şatafatlı toplantılarla örtmeye çalışmasın. Kendi bastırdığı kitabın ortasından konuşuyorum. Ben baktığımda Karaosmanoğlu’nun yarısından daha az çeyreğinden biraz daha fazla gerçekleştirdiğini görüyorum” ifadelerini kullandı.

‘NEDEN ÇÖPLERİN HEPSİ YAKILACAK’

Çelik sözlerinin sonunda Kocaeli Akademik Odalar Birliği’nin çöp fabrikasının yapılacağı ormanlık alanda düzenlenen piknik ve çöp fabrikası ile ilgili, “O gün yoğun bir programım olduğu için katılamayacağım. Çöp fabrikası nereye kurarsak kuralım zararlıdır. Bunun zararından uzaklaşılacak bir çalışma yapılmalıdır. Toplanan tüm çöplerin yakılması mantığını anlayamıyorum. Yerinden bir ayrıştırma yöntemi yerine neden çöplerin hepsini yakıyorsunuz. Bu sıkıntıyı hepimiz çekeceğiz. Yerin konumunu en azından uzun vadede düşünelim. Birkaç ilçe ya da il bir araya gelerek bunun kararı verilebilirdi. BU bölgede bu tesis yapıldığında hemen sıkıntısını çekmeyeceğiz. Bu belki on yıl ya da daha fazla süre sonra hepimize zarar verecektir” diyerek sözlerini sonlandırdı. n Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑