Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

DSP, Ankara’ya gidiyor

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Ankara’ya gidiyoruz. Ankara’da Anıtkabir’e çelenk koyacağız ardından Çankaya’da DSP’nin kuruluşunun yıldönümünü kutlayacağız” dedi.

13 Kasım 2017 Saat: 15:18
DSP, Ankara’ya gidiyor
DSP, Ankara’ya gidiyor

Gülşah YÜCEL- ÇAĞDAŞ KOCAELİ / DSP İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklamasına DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu’nun yanı sıra İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım ve partililer de katılım gösterdi. Toplantı kapsamında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulunan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Bu gece saat 02.00 de Ankara’ya gidiyoruz. Ankara’da Anıtkabir’e çelenk koyacağız ardından Çankaya’da DSP’nin kuruluşunun yıldönümünü kutlayacağız” dedi.
‘ATAMI RAHAT BIRAKIN’
Dedeoğlu, “Atatürk üzerinden politika yaparak siyasi rant elde etmek isteyenlere sesleniyorum. İleri görüşlü, çok partili rejimi kuran, köylü milletin efendisidir diyerek tarımı geliştirmeye çalışan, kalkınmayı köyden başlatan, kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüce bir toplum olarak yaşatır; ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder” diyerek eğitim ve öğretime verdiği önemi belirten "Atam"ı rahat bırakın” diye konuştu.
‘HALKIN ALIM GÜCÜ HER GEÇEN AZALIYOR’
Açıklamalarına devam eden Dedeoğlu, “Tartışılması gereken konuları göz ardı etmeyin. Şu anda günümüze bakarsak; eğitim-öğretim berbat durumda, eğitim yok hasbelkader öğretim yapılmaya çalışılıyor. Cumhurbaşkanımız ”eğitimde başarısız olduk" dedi. Doğru söze ne denir. Öğrenci ve veliler stres içinde. Hiçbir hazırlık yapılmadan sınavları kaldırdık dendi. Haziran’a kadar daha çok değişiklik olacağa benziyor. Ekonomi çökmek üzere. Ekonomi büyüyormuş nasıl büyüyor? Büyüyen bir şeyler var o da fiyatlar. Halkın alım gücü her geçen gün biraz daha azalıyor. Üretim yok tüketim çok” şeklinde konuştu.
‘DSP KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞACAKTIR’
Dış politika ile ilgili de açıklamalarda bulunan Dedeoğlu, “Birilerini eleştirirken olmayan şeyleri olmuş gibi söylemek, karalayarak politika yapmak etik değildir. Ama maalesef herkes ağzına geleni söylüyor. Dış politika tam bir fiyasko. ABD vizede gevşiyor, yumuşuyor ile uğraşıyoruz. Bize bizden başka dost yok. AKP ve CHP den başka parti yokmuş gibi davranıyorlar. DSP Genel Başkanım Önder Aksakal’ın beyanları ulusal basın ve medyada yayınlanmıyor. İnsanlar yeni kurulacak partilere yönlendirilmeye çalışılıyor ve bir oyundur oynanıyor. 32 yıl önce kurulmuş olan ve bu ülkeyi birkaç kez yönetmiş DSP’yi hiç kimse göz ardı edemez. DSP küllerinden yeniden doğacaktır bu böyle bilinsin” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑