2. kattan düşen işçisi ağır yaralandı
Şüpheli bavul paniğe neden oldu
Kumaşçılar mağdur olacak
Son pazar kuruldu
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Eğitim Bir Sen İzmit’te yetkiyi elden bırakmadı

Eğitim Bir Sen son iki yıldır söz sahibi olduğu İzmit ilçede yetkili sendika oldu. Sendika, fazla üye sayısıyla İzmit ilçede bir yıllığına yetkiyi devam ettirecek

16 Mayıs 2018 Saat: 16:32
Eğitim Bir Sen İzmit’te yetkiyi elden bırakmadı
Eğitim Bir Sen İzmit’te yetkiyi elden bırakmadı

Geçtiğimiz Salı günü yapılan sendika belirleme toplantısında İzmit ilçede yetkiyi 3. kez eline alan Eğitim Bir Sen’de yüzler gülüyor. Gökhan Dumrul’un başkanlığını yaptığı Eğitim Bir Sen İzmit İlçe Temsilciliği, Bin 252 üye sayısı ile yetkiyi tekrar alarak ilçedeki 5 Bini aşkın eğitim çalışanını temsil edecek. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yapılan ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen’in başkanlık ettiği toplantıya Türk Eğitim Sen İzmit İlçe Şube Başkanı Hüseyin Akçay, Eğitim Sen Örgütlenme Sekreteri Hakan Demir, Eğitim Bir Sen İzmit İlçe Başkanı Gökhan Dumrul, Eğitim İş İzmit İlçe Şube Başkanı Emine Çalık ve Eğitim Bil Sen adına Hüseyin Göl katıldı.
HAKLARI KORUYACAK, SORUNLARI ÇÖZECEK
17 yıldır ilimizde bir yıl boyunca yetkili sendikayı belirlemek üzere yapılan toplantıda en fazla üyesi bulunan Eğitim Bir Sen’i yetkili sendika olarak belirlendi. Eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek ve özlük haklarını korumak amacıyla İzmit ilçede belirlenen yetkili sendika toplantısına ilçede üyeleri bulunan Eğitim Bir sen, Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve eğitim Bil sen temsilcileri katıldı. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 5 Bin 200 personeli Eğitim Bir Sen temsil edecek. Yetkili sendikanın görevleri arasında öğretmenlerin ve milli eğitim müdürlüğü çalışanlarının bürokrasi, il ve ilçe milli eğitim ile olan sorunlarını gidermek, özlük ve mali haklarını savunmak ve korumak gibi maddeler yer alıyor.
TEŞEKKÜR ETTİ
Yetkili olduklarını sosyal medyadan duyuran Eğitim Bir Sen İzmit İlçe Başkanı Gökhan Dumrul, “Eğitim Bir Sen bu yıl da İzmit'te yetkiyi kazandı. Yetki sürecinde bizlere desteğini bir an esirgemeyen başta Şube Başkanımız Sayın Şahin Yaşlık'a, 6 yıldır birlikte koşturduğumuz bizlerde büyük emeği olan Yusuf Kılıç Başkanıma, bu soylu mücadelede maddi manevi üstün çaba sarf eden İlçe Yöneticisi; Can Karaca, Hamit Sevinç, Cem Sarı, Veli Ekiz, Hüseyin Özmen, Abdülkadir Altunsoy kardeşlerime, okullarımızda bize güç veren, okul müdürü- müdür yardımcısı-okul işyeri temsilcisi-üyemiz öğretmen arkadaşlarıma-MEB çalışanlarına ve kentimizde bize gönül veren tüm paydaşlarımıza bu yetkimizi armağan ederiz” dedi.
‘DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ’
Dumrul şöyle devam etti: “Bu yetkimizle İzmit'teki tüm çalışanların sesi olmaya devam edeceğiz, onların ekonomik-sosyal hak arayışlarının etkili sesi olmaya devam edeceğiz, hep daha çok çalışacağız. Rabbim bizlere ve şehrimize bu yetkiyi hayırlı eylesin. Eğitim Bir Sen'li olmaktan her zaman gurur duyduk ve sendikamızı 2018'de İzmit'te yine yetkili kılmanın gururunu bugün yaşadık. Mevlam bizleri utandırmasın. Ramazan ayının bereketi ve rahmeti İslam coğrafyasının üzerine doğsun, zulüm son bulsun.” Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑