Derin, 1,5 yıldır yatağa mahkum
Afgan uyruklu istismarcı tutuklandı
KO-MEK’ten yeni branş
O sürücü adliyede!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

GTO’dan akıllı şehir paneli

GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası, Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası iş birliğiyle ‘Akıllı Şehir’ paneli düzenleyeceklerini açıkladı.

1 Aralık 2017 Saat: 14:47
GTO’dan akıllı şehir paneli
GTO’dan akıllı şehir paneli

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Gebze Ticaret Odası(GTO) Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası, Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası iş birliğiyle ‘Akıllı Şehir’ paneli düzenleyeceklerini açıkladı. GTO, Kasım ayı olağan meclis toplantısında GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze’de yapmayı planladıkları “Akıllı Şehir Paneli” projesini kamuoyuyla paylaştı. Türkiye’de artık akıllı fabrikalar, akıllı evlerin konuşulduğunu belirten Çiler, Gebze’nin bu konuda geç kalmaması için, ticaret odası olarak önümüzde ki günlerde büyük bir panel yapacaklarını açıkladı. Projeyi Gebze Teknik Üniversitesi ve Mimarlar Odası ile beraber gerçekleştireceklerini dile getiren Çiler, konunun uzmanlarını Gebze’de bir araya getireceklerini açıkladı.
‘HAZIR OLAN TEK YER GEBZE’
Düzenleyecekleri panelle akıllı şehir kavramını hayata geçireceklerini belirten Çiler, “Eğitim, sağlık, ulaşım, alt yapı, çevre ve enerjide ihtiyaçlar olacak. Peki, biz ne durumdayız? Gebze olarak geç kalmamamız lazım” dedi. Gebze’nin kentin gurur kaynağı olduğunun altını çizen Çiler, “İstihdam ve sanayinin kalbi Gebze. Gebze’nin gücünü sizlerde hissedin. Sanayide 4.0’a hazır olan tek yer Gebze’dir” diye konuştu.
‘ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ İLETTİK’
Geçtiğimiz hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile yapılan STK buluşmasına da değinen Çiler, Gebze ile ilgili rapor sunduklarını hatırlatarak, “Bu sunduğumuz raporun içinde Gebze’nin öncelikli sorunu olan trafik, ulaşım gibi konuları dile getirip çözüm önerilerimizi ilettik. Bunun dışında ekonomiye katkı sağlayan tacir ve işadamlarımız içinde teklifimiz var. İşyeri kira stopaj vergisinin kaldırılmasını talep ettik. Bu stopaj vergisi işadamlarımıza, esnafımıza vergi yükü haline geldi. Kaldırılması için talepte bulunduk” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑