O zanlılar tutuklandı
Protokolden 17 Ağustos mesajları
‘Kaçak bina kız kardeşime mezar oldu’
Depremin merkezi işte bu halde
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Teknoloji

Devrim niteliğinde buluş

Dainese Group tarafından geliştirilen Safety Jacket adlı ürün, yüksekte yerlerde çalışan ve düşme riskiyle karşı karşıya olan işçileri korumayı hedefliyor.

14 Ekim 2017 Saat: 11:16
Devrim niteliğinde buluş
Devrim niteliğinde buluş

milliyet.com.tr

Dainese Group'un D-Air Laboratuvarı'ndan çıkan Safety Jacket adlı ceket, yüksekten düşen işçileri çarpmanın etkisinden korumayı amaçlıyor. Sistem ENEL ile Dainese'a bağlı yenilikçi kuruluş D-AIR LAB arasındaki işbirliğinden kaynaklanıyor. D-air teknolojisine dayanan koruyucu hava yastığı, Dainese tarafından motosiklet ve kayak dünyası için önceden tasarlanmış ve ticarete tabi tutuldu.

Ceket elektronik ve pnömatik olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Elektronik sistem, sofistike bir algoritma çalıştıran bir bilgisayar beynine sürekli veri göndermekle görevli üç ivmeölçer ve üç jiroskopa sahip. Sensörler düşme koşullarının oluştuğunu algıladıkları anda elektronik beyne sinyal göndermeye başlıyor.

Safety Jacket, Bologna Università Alma Mater Studiorum ve Policlinico di Sant'Orsola-Malpighi'deki meslek sağlığı profesörleri ve doktorlarla işbirliği içinde tasarlandı ve geliştirildi. ENEL tarafından ortaya konulan verilere ve temel gereksinimlere yanıt olarak yaratılmış ilk prototip şu an gerçek hayatta ergonomisi ve işlevi doğrulanabilen enerji santrallerinde test aşamasında. Bir kez rafine edildiğinde, ceket sadece uygulama alanlarında değil aynı zamanda birçok diğer endüstriyel alanda da uygulama bulacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑