AK Parti seçim haritası için buluştu
Eğitim Bir Sen’e Keleşoğlu aday
CHP’nin ağır topları buluştu
Başkan, canlarla oruç açtı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Belediyesi kesin hesabı kabul edildi

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclisinin ikinci oturumu Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı. Mecliste 2017 yılı kesin hesabı komisyon raporu görüşüldü

16 Mayıs 2018 Saat: 15:57
İzmit Belediyesi kesin hesabı kabul edildi
İzmit Belediyesi kesin hesabı kabul edildi

İzmit Belediyesi’nin 2017 tahmini bütçe 220 milyon olarak belirlenirken gerçekleşme oranı yüzde 99 ile 219 milyon 475 bin lira oldu. Gelir bütçesi de 205 milyon olarak belirlenirken gerçekleşme oranı da yüzde 104 ile 214 milyon 700 bin lira oldu. Gelir ve giderler ayrı ayrı okunarak oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

‘RAKAMLAR DOĞRUYU SÖYLER’

Başkan Doğan, “Muhalefet, kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Şark siyaseti yapıyorlar. Gerçekleri saptırıyorlar. Ciddi bir işle rakamlarla uğraşıyoruz. Ne yaparsanız yapın rakamlar doğruyu söyler. Muhalefetin verdiği rakamlar doğru değildir. İş yapılırken gayret edilip edilmediği, samimiyet var mı yok mu, hakka adalete uyuluyor mu uyulmuyor mu buna bakmak lazım. Göreve geldiğim günden itibaren personel maaşlarında bir gün bile gecikme olmamıştır” diye konuştu.

‘ÇOK HIZLI BÜYÜYORUZ’

Doğan,“Eskiden belediyenin kapısında maaş için yorgan döşek yatılan günleri unutmayalım. Emekli olanların her türlü alacağını peşin olarak ödüyoruz. İzmit Belediyesinde para da var huzur da. Bir şeyi eleştirirken geçmişi de unutmamak lazım. Ben iddia ediyorum,  İzmit Belediyesi, çalışanlar açısından en rahat dönemini yaşıyor. Önce çalışanın hakkı hukukunu düşünüyoruz. Belediye bütçemiz her yıl artmakta ve gerçekleşme oranında da Türkiye’nin en iddialı belediyesiyiz. Tıpkı Türkiye gibi çok hızlı büyüyen bir belediyeyiz” dedi.

‘4 YIL SONRA BORÇSUZ BİR BELEDİYE’

“Mali yönetim bakımından İzmit Belediyesi Türkiye’ye örnektir” diyen Doğan,“Devlete olan boraklarımızı da yapılandırmış durumdayız. İzmit Belediyesi 3-4 yıl sonra borçsuz bir belediye olacak. Belediyemizin iki şirketinin de borcu bulunmamaktadır. Tahsilat oranınınız da Türkiye ortalamasından aşağı değildir. Kiralama da örneğiz. 3 yıllık kira bedelini peşin alıyoruz. Paramıza sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

‘VERGİ BİR VATANDAŞLIK GÖREVİ’

Doğan, “Bir kesim var ki vergisini ödemeye alışamamış. Bunların peşini bırakmış değiliz. Bu sorun belediyemizin tahsilat sorunu değil bazı kişilerin vergi alışkanlığından gelmektedir. Fakat bunların da peşini bırakmıyoruz. Vergi bir vatandaşlık görevidir. Borçları daha da düşürmeliyiz, gelin muhalefet olarak siz de destek olun. Hadi gelin eleştirilerinizde samimisiyseniz vergi borcunun ödenmesi konusunda da yardımcı olun. Hiç merak etmeyin, İzmit Belediyesi hiçbir kuruluşun göstermediği derecede alacakları konusunda hassasız” dedi.

‘PARAYI EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETİYORUZ’

Başkan Doğan konuşmasını sonunda, “Milletin kuruşunu ziyan etmiyoruz. İzmit Belediyesinin en güçlü yanı parayı en iyi şekilde yönetmesidir. Yoksa bu kadar büyüyemeyiz. İzmit Belediyesi güzel işler yapıyor. Gültepe’de bir milyon liraya aldığımız yer sayesinde kasamıza 30-35 milyon gelir girecektir. Bütçemizin gerçekleşme oranı  tam on ikiden vurmuş gibidir” ifadelerine yer verdi.Bir sonraki meclisin 5 Haziran Salı günü saat 18.00 de yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑