Derince Belediyesi (Logo Altı)
Kafa kafaya çarpıştılar: 1’i ağır 3 yaralı
Işık, bereket duasına katıldı
2. Millet Kıraathanesi Kandıra’ya
İlke Arabuluculuk Çözüm Merkezi açıldı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit Belediyesi’nin evde bakım hizmeti devam ediyor

İzmit Belediyesi’nin Kocaeli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği işbirliği ile 3 yıl önce başlattığı evde bakım hizmetinden şimdiye kadar 500 den fazla kişinin yararlandığı ifade edildi.

14 Kasım 2017 Saat: 11:44
İzmit Belediyesi’nin evde bakım hizmeti devam ediyor
İzmit Belediyesi’nin evde bakım hizmeti devam ediyor

İHA / İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla hayata geçirilen Evde Bakım Hizmeti sayesinde İzmit’te ikamet eden yatalak, engelli, bakıma muhtaç hastaların banyo, tıraş, saç ve tırnak kesimi gibi kişisel bakımları yapılıyor.

Oluşturulan 2 ekip tarafından güler yüz ve şefkat prensipleriyle yüzlerce kişiye hizmet verildiğini söyleyen yetkililer, hizmetten vatandaşların son derece memnun kaldıklarını söylediler.

Evde bakım hizmetinin en hayırlı hizmetlerden biri olduğunu söyleyen Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sosyal belediyecilik anlayışıyla halkımıza hizmet etmekteyiz. Günümüzde yol, kaldırım, park ve yeşil alan gibi çalışmalar belediyelerin asli görevleri olup, kurumlar için ayrıcalık oluşturmamaktadır. Durum böyle olunca biz de İzmit Belediyesi olarak asli görevlerimizin yanında şehrimizde yaşayan halkın sosyal, kültürel ve sanatsal ihtiyaçlarını karşılamayı kendimize görev edindik. Bu alanda Türkiye’ye örnek sayısız projeye de imza attık. Kendi kişisel bakımını gerçekleştiremeyen vatandaşlarımızın eli, kolu olmak, onlara hem fiziksel hem de psikolojik olarak destek olmak için Evde Bakım Hizmeti projesini hayata geçirdik” dedi.

Çalışmalarına özveriyle devam edeceklerini ifade eden Nevzat Doğan, “Bu hizmetimiz sayesinde bir yandan bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı mutlu edip, hayır dualarını alırken, diğer yandan da bakım sorumluluğunu yürüten ailelerin de hayatlarını kolaylaştırdık. Böylelikle insanlara sadece fiziksel olarak desteklemekle kalmıyor, onları psikolojik olarak da desteklemiş, rahatlatmış oluyoruz. Üç yıl boyunca aynı hassasiyet içerisinde sürdürdüğümüz projemiz ile bundan sonra da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu hizmet belki de belediyemiz tarafından yapılan en hayırlı hizmettir. Biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal belediyecilik anlayışından esinlenerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu..

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑