Derince Belediyesi (Logo Altı)
Böke, ‘Kocaeli’de değişim rüzgarı görüyorum’
Başkan işkadınlarıyla buluştu
52 okulda onarım ihalesi
Fethiye Caddesi taştı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Selahattin Demirtaş
  • Temel Karamollaoğlu
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

İzmit halkı birliğin devam etmesini istiyor

15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrasında AK Parti, CHP ve MHP'nin ittifak kurması ve birlik mesajları vermesi halk tarafından olumlu karşılanırken, bu birliğin devam etmesi umut ediliyor

2 Ağustos 2016 Saat: 11:59
İzmit halkı birliğin devam etmesini istiyor
İzmit halkı birliğin devam etmesini istiyor

15 Temmuz'da gerçekleşen başarısız darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 ay süreyle ilan edilen olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması devam ederken vatandaşlar hala kent meydanlarında beklemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önceki akşam yapılan açıklamada meydanların pazar günü boşaltılacağı söylendi. n Bilal ÇIĞRIM

İZMİT HALKINA SORDUK

Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından vatandaşlar tarafından taktiredilen bir diğer konu ise mecliste grubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP'nin bir araya gelmesi ve ortak değerlendirmeler yaparak birlik mesajı vermeleri oldu. İzmit halkı 3 büyük partinin ortak payda olan vatan hususunda bir araya gelmelerini sevindirici bulurken, darbe girişimi ile bir araya gelen siyasi partilerin birlik görüntüsünün süresiz olarak devam etmesini istiyor. Çağdaş Kocaeli gazetesi sokağa inerek vatandaşlara 3 büyük partinin birlik mesajlarını sordu. İşte cevaplar;

'OLMASI GEREKEN BUYDU'

Duran Kapsu (53) Emekli:  Şuanda gösterilen birlik görüntüsü ve halka verilen birlik mesajları zaten olması gereken bir şeydi. Bugüne kadar halkın istediği, beklediği görüntü buydu. Bugünden itibarende bu birlikteliğin süresiz olarak devam etmesini umut ediyorum. Dilerim bundan sonra Türkiye daha güzel günler görür.

'BİRLİK OLMAYA MECBURDULAR'

Bulut Çiftçi (63) İşçi Emeklisi: Hem kendi çıkarları hemde ülke çıkarları için olması gerekeni yapıyorlar. Zaten bu birlik görüntüsüne ve birlik mesajlarına mecburdular. Bu mecburiyetten kaynaklı olarak şuan da birbirlerine şirin davranıyorlar. Ama normalle dödükten sonra nasıl bir tablo ile karşılarşırız bilemem.

'SEVİNDİRİCİ BİR DURUM'

Alperen Tanrıseven (17) Öğrenci: Yaşım henüz 17 olmasına rağmen ülkemizde yaşanan onca olumsuzluğu görmek beni çok endişelendirdi. Ancak 15 Temmuz'da yapılmak istenen darbe girişime karşı halkın birlik olması beni gerçekten sevindirdi. Meclisteki partilerin birlik mesajı vermeside ülkemiz geleceği için sevindirici. Dilerim daha güzel bir gelecek bekliyordur bizi.

'HALKIN BUNA İHTİYACI VAR'

Mevlüt Arslan (72) Emekli Öğretmen: Yıllardır birbirlerine düşman olan birinin ak dediği yerde diğerlerinin kara dediği 3 partinin bir araya gelerek ülke adına birlik mesajı vermelerini oldukça olumlu görüyor ve seviniyorum. Ancak dilerim bu olumlu hava, bu barış havası sürekli devam eder. Halkın buna ihtiyacı var çünkü.

'GEÇ OLDU AMA OLSUN'

Metin Elgün (47) İşçi: Mecliste gurubu bulunan ve halk nezdinde de güçlü tabanlara sahip olan 3 partinin darbe girişimi sonrasında birlik içinde olması bu vatan için bulunmaz bir nimettir. Zaten böyle olması gerekiyordu. Geç bir birleşme oldu ama olsun geç olsunda güç olmasın diye düşünüyorum.

'HEPSİ OYUN'

Emre Yöndem (23) Öğrenci: Bence bunlar halkı kandırmak için oynanan oyunun bir parçası. Ülke OHAL sürecinden çıktıktan sonra yine birbirlerine düşecekler. Bu yüzden siyasetçileri samimiyetsiz görüyorum. Ülkenin bir genci olarak da geleceğe umutsuz bakıyorum. Umarım güzel şeyler olur ama umudum yok benim.

'İŞÇİLER İÇİN BİRLİK OLMUYORLAR'

Tarık Erkan (53) Serbet Meslek: Kendi çıkarları için bir araya geldiler. Bu süreçte gördük ki kendi çıkarları mevzu bahis olduğunda kolkala girerek açıklamalarda bulunuyorlar ortak basın toplantıları düzenleyebiliyorlar.Ama konu işçi hakları olunca emekçilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi olunca bir araya gelmeyi düşünmüyolar bile.

'OLUMLU GELİŞME'

Leyla Kaygusuz (53) işletmeci: Bence darbeye karşı olumlu bir adım oldu. Ükenin istikrarı için bir arada durmaları, ortak açıklamalarda bulunmaları umut verici. Dileğimiz bundan sonra da ülkenin geleceği, refahı ve birliği için bu birlikteliğin devam etmesi.

'GÖSTERMELİK OLMAMALI'

Tayfun Cebeci (19) Öğrenci: Ülkenin birliği için yapılan, gerçekleşen her türlü birleşme bence olumlu olarak değerlendirilmeli.Ancak umarım bu birliktelik halkın gözünü boyamak için atılan adım değildir.  Umarım göstermelik değildir. OHAL kaldırıldıktan sonra bu 3 parti yine birbirlerini yemeye devam ederse yine aynı şeyleri yaşarız gibi geliyor.

'ŞOVA DÖNÜŞMEMELİ'

Cahit Birkan Dinçer (19) Öğrenci: Türk Milleti için yapılan bu birliktelil bence çok olumlu oldu. Bu birlikteliğin her zaman sürmesi lazım. Ancak insanları hala sokaklara çağırmalarını desteklemiyorum. Şova dönüştüğünü, dönüştürüldüğünü düşünüyorum. Bu birlikteliğin uzun süreli olmasını dilemekten başka bir seçeneğimiz yok. Çünkü normalleşme başladıktan sonra yine birbirlerine girerlerse bu sefer millet siyasi partilere olan güvenini de yitirir.

'BUNDAN SONRADA BİRLİK OLMALILAR'

Rabia Gök (19) Öğrenci: 3 Partinin de siyaseti gözetmeksizin bu millet için bir araya gelmeleri sevindirici. Olumlu bakıyorum. Ancak, bundan sonraki süreçte de bu 3 partinin de ülkenin geleceği için  birlik olması gerekmektedir. Bu olduğu zaman biz gençlerin de geleceğe daha umutla bakabilmesi sağlanır diye düşünüyorum.

'DARBE BİR UYARIYDI'

Neşe Siyah (19) Tiyatrocu: Bu birlikteliğin elbetteki olumlu olacağını düşünüyorum. Zaten böyle olması gerekiyordu. Bence budan sonra çok daha güzel bir Türkiye olacak. Çünkü gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi birlik olunması için br uyarıydı bence. Bu açıdan bu ayrıyı ciddiye almalı ve daha çok birlik olmanın yolları aranmalıdır

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑