Derince Belediyesi (Logo Altı)
Böke, ‘Kocaeli’de değişim rüzgarı görüyorum’
Başkan işkadınlarıyla buluştu
52 okulda onarım ihalesi
Fethiye Caddesi taştı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Selahattin Demirtaş
  • Temel Karamollaoğlu
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Kandaz, ‘Mahallelerin röntgenini çekeceğiz’

AK Parti Kartepe 52. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “32 mahallemizde referandum ile alakalı toplantı yapacağız. Amaç mahallenin hem bir röntgenini çekmek hem de referandum önc

11 Ocak 2017 Saat: 11:37
Kandaz, ‘Mahallelerin röntgenini çekeceğiz’
Kandaz, ‘Mahallelerin röntgenini çekeceğiz’

AK Parti Kartepe 52. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma meclisi toplantısına Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili katılım gösterdi.

‘MESUBU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM’

Danışma meclisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz AK Partiliyiz. Milletin talebiyle doğan bir AK Partimiz var. Bu talepler doğrultusunda hizmetlerini sergileyen bir AK Parti var. 14 sene öncesine baktığınızda ülkenin halini pek ala hatırlıyoruz. O günkü sağlık, ulaşım hizmetlerini, siyasetçilerini, ekonomilerini gözünüzden geçirdiğinizde durum içler acısıydı. ABD gelsin bir temsilcisi ile bizleri yönetsin diye düşündürtüyorlardı insanlara neredeyse” dedi.

‘İLÇEMİZDE SIKINTI YOK’

Kandaz konuşmasının devamında, “Birçok meseleyi aşarken nelerin içinden sıyrıldığımızı gördüğümde hayret ediyorum. Bu güzel ülkede artık her şeyden daha çok 4 değil 14 açmamız lazım gözlerimizi. Artık siyasi faaliyetler kendi ekseninde talimatlar doğrultusunda ilerliyor. Ama bizler sosyal yaşantımızda komşularımıza da sosyal sorumluluklarımız var. Terörle alakalı ilçemiz anlamında sıkıntımız yok. Titizlikle duyduğumuz endişeleri emniyet güçlerimizle paylaşıyoruz” dedi

‘ŞİKAYETLERİN TAKİBİNİ YAPIYORUZ’

Kandaz, “Amaç mahallenin hem bir röntgenini çekmek hem de referandum öncesi bir ön hazırlıktır. 32 mahallemizin hepsinde bu toplantılarımızı yapacağız. Teşkilatlarda seferberlik ilan edecek kendi arasında. Vakti müsait olan uykusundan kıssın davet edildiği yere gitsin. Gün o gündür. Biz böyle uğraşırken bizimle de uğraşıyorlar. Sosyal medya üzerinden veya sokakta insanlar serzenişte bulunabilirler. Bunlar olabilir, bunlara katlanacağız Örneğin elektrik kesintilerinde yetkilileri sıklıkla arayarak durum hakkında harekete geçilmesi yönünde taleplerimiz oldu. Biz gelen şikayetlerin takibini yapıyoruz.” diye konuştu.

‘BASININDA SORUMLULUĞU VAR’

Kandaz,“Bakıyorum bazı basın mensupları bizi köşelerine taşıyarak operasyonlarda bulunuyorlar. Hadi AK Partili olsanız bir sorumluluk hissediyor diyeceğim. Ama AK Parti ile alakası olmayan kişiler benden sonra buraya gelecek ilçe başkanı ile ilgili profil çizmeye çalışıyorlar. Bu konu referandum bitimine kadar gündemden çıkmıştır. Medya bizi lütfen bu hususta rahatsız etmesin.  Basın mensuplarının da bizlere karşı sorumlulukları var. Kartepeli hemşerilerimizi doğru bilgilendirmeleri lazım” şeklinde konuştu.

‘TEŞKİLAT ÇALIŞMALARINI ANLATTI’

İlçe teşkilatlarının çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kandaz, “Kadın kollarımız 8886 sokağa kadın sorumlu atıyor. Yüzde 50’si tamamlanmış durumda. 11 yüksekokulumuzun 9’unda temsilci seçimlerini AK Partili genç kardeşlerimiz kazanmışlar. 2 tanesini yine bize yakın olan siyasi parti temsilcileri kazanmış. İlçe yöneticisi arkadaşlarımız boş durmuyorlar. Bu toplantıların yapılması kolay olmuyor. Öncesinde plan, program yapılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

‘SOKAKLARA KADAR İNDİK’

Hasan Kandaz’ın ardından konuşan AK Parti Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra Alemdar, “Bu davada görev almaktan her zaman onur ve gurur duydum. Zor bir süreçten geçiyoruz. Türk kadını inancıyla bu günleri de atlatacaktır. AK Parti Kartepe zoru sever. 32 mahallede 8886 sokak sorumlumuz olacak. Diğer partiler kadın kollarını kuramazken biz sokaklara kadar indik” dedi.

GENÇLİK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

İlçe kadın kolları başkanının ardından konuşan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Kardüz AK Parti olarak duruştan ödün vermeyeceklerini vurgulayarak teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Kardüz konuşmasında, “Bütün mahallelerinde ufak tefek yenilemelere gittik. Bir plaket töreni düzenledik. Üniversite komisyonları oluşturduk. Güzel sağlam ve iradeli kadrolar kurduk. 11 üniversitede seçimlere girdik. Bu seçimlerde 33 bölüm 11 Meslek yüksek okulu var. İki haftadır yaptığımız çalışmalar sonucunda önce bölümlerde 3 gün süren seçimlerden alnımızın akıyla çıktık. 11 üniversitenin 9 tanesinde gerçekleştirilen seçimleri kazandık” şeklinde konuştu.

‘HAÇLI SEFERİNİN BAŞKA VERSİYONU’

İlçe gençlik kolları başkanının ardından söz alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez yaptığı konuşmada, “ Ülkemiz bir haçlı hareketinin başka bir versiyonuyla karşı karşıya. O emperyalist güçler Ortadoğu’da bir Arap Baharı yapmışlardı. Sırayı gezi olaylarıyla bize getirmişlerdi. Kendi emellerine ulaşmak istediler. Gezi olaylarına gerekli cevap verildi. Kendilerince final olarak gördükleri 15 Temmuz darbe girişimini denediler. Ama vatandaşın duruşuyla darbe girişimi püskürtüldü. Bütün şehitlerimizi minnetle yad ediyoruz. Taşeron örgütleri devreye soktular. Ama bu ülkede şehit olmak için yarışan, mücadele eden bir millet var. Bu millet var oldukça hain emellerine ulaşamayacaklar. Bürokrasimizin içindeki hainler temizlenerek kayıplar yavaş yavaş aşağı inmeye başladı” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Teşkilat çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Üzülmez, “Altyapı, yol, kaldırım hizmetlerimiz devam ediyor. 2-3 yıl öncesinde Kartepe’de bir yağmur felaketi yaşamıştık. Sorun yaşadığımız mahallelerde altyapı çalışmaları başladı, sıkıntılar ortadan kaldırılacak. Birçok projemizi sonuçlandırma aşamasına getirdik. Kocaeli içinde ve başka yarışmalarda ödül alan projeler üretmeye başladık. Teşkilatımızla birlikte projelerimizi paylaşmak adına mahalle başkanlarımızla bir araya geldik. Çok faydalı işler yaptık. Tüm kademe mensuplarına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘50 YILLIK HAYAL GERÇEK OLUYOR’

Projeler hakkında açıklamalarda bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez,“Projelerimiz sırasıyla hayata geçiyor. Teleferik projesi ihale aşamasına geldi. İhale olmadığı durumda da alt yapılarımızı oluşturduk. 50 yıllık hayal gerçek oluyor. En büyük kamu yatırımı olan adliye sarayı yatırımı da tahsis edilecek. Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Kartepe’de hayat bulacak. Kanal Park projemiz 18 km’lik mesafede hizmet verecek. Bisiklet yolumuzun yüzde 50’si tamamlanmış durumda. Spor salonumuz bitti önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak. Kartepe yüzme havuzunun ihalesi alınacak. Alo evlat projemiz ödül alıyor” şeklinde konuştu.

SKM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Üzülmez’in ardından konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, “ Zor bir süreçten geçiyoruz. Bunlar politika üreten, eskisi gibi olmayan bir lideri al aşağı indirmek istiyorlar. Bu bayrağın rengini bilenler yılmayacağımızı bilirler. Bize düşen görev inanmaktır. Biz ülkedeki en güçlü yapıyız. Meclis genel kuruluna anayasa değişikliği teklifi sunuldu. Mecliste kabul edildikten sonra referandum süreci başlayacak. Bu referandum hayati bir önem taşıyor” dedi.

SERTİFİKALAR DAĞITILDI

SKM başkanlığına Mehmet Uzunoğlu’nu seçtik diyen Kocaman, “ SKM’nin tam saha çalışmalarına başlayacak. Bu dönemde biraz daha farklı şeyler yapalım istedik. Bu nedenle mahalle danışma meclisi yapalım dedik. İstiyoruz ki üyelerimiz konuşsun.Üyeler olarak hizmetlerden memnun musunuz diyoruz. Divana not almak için çıkıyor çalışmamızı yapıyoruz. Üyelerimiz de bu göreve dahil olsun istiyoruz. Bunu başarabilirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok” şeklinde konuştu. Kocaman’ın konuşmasının ardından İl başkanlığı tarafından yapılan Teşkilat akademisi programına katılan üyelere sertifikaları takdim edildi.

Bilal ÇIĞRIM

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑