Korkmaz’dan davullu zurnalı başvuru
Aynı parkı 3. kez yaktılar!
15 metre yüksekten düşen işçi öldü
Aygün Ankara’dan başvuru yaptı
Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu

Kandıra Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği bisiklet dağıtım töreninde ilçe genelindeki 530 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

16 Nisan 2018 Saat: 16:43
Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu
Kandıralı öğrenciler bisikletlerine kavuştu

Sedef ALKANDURUR - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Kandıra Belediyesi ve İzmit Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı 5’nci sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtım töreni Çerçilli Sefa Sirmen Okulu’nun ardından Kaymakam Mehmet Sarıcan İlçe Stadı’nda devam etti. Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
‘4 YILDIR BİSİKLET DAĞITIYORUZ’
Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Abdülsamet Özen Ortaokulu, Safalı Ortaokulu, Mefküre Ortaokulu, Özbey Ortaokulu ve Ballar Anadolu Kalkınma Vakfı Ortaokulu’nda eğitim gören 5’nci sınıf öğrencilerinin büyük coşku ve sevinç içinde bisikletlerini teslim aldıkları törende konuşan Başkan Köken, “Türkiye’de ilk defa toplu bisiklet dağıtımını İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan başlattı. Biz de Kandıra’daki öğrencilerimize de bisiklet dağıtması için kendisinden yardım istedik. Sağolsun o da bizi kırmadı. 4 yıldan bu yana bu çalışmayı yürütüyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
‘KANDIRA’DA BÜYÜK DEĞİŞİM VAR’
Başkan Doğan ise konuşmasında, “Kandıra’mız Kocaeli’nin göz bebeğidir. Milletvekilliği dönemimden itibaren 17 yıldır Kandıra’ya sık sık geliyorum. Kandıra’daki büyük değişimi gözlemliyor ve takip ediyorum. Bugün Kandıra’mız köy yollarından, parklarına, hastanesinden, okullarına göre her anlamda çok güzel. Bir yandan devletimiz, hükümetimiz, bakanlıklarımız, diğer yandan Büyükşehir ve Kandıra Belediyemiz hakikaten çok güzel bir işbirliği içerisindeler. Tabi ki bu birliktelik güzel işleri de beraberinde getiriyor. Bizde küçük küçük de olsa destekliyor ve birlikte projeler üretiyoruz” dedi.
‘2 BİNDEN FAZLA BİSİKLET DAĞITTIK’
4 yıldır Kandıra’da bisiklet dağıtarak yaklaşık 2 bin öğrenciyi mutlu ettiklerini belirten Başkan Doğan, “3 yıldır 2 binden fazla bisikleti Kandıralı çocuklarımıza hediye ettik. Biz bu dağıtımlarımızla aslında sizin paranızı yine sizin için kullanıyoruz. Ama dağıtırken de bunlar daha önce neden yoktu demekten de kendimizi alamıyoruz. Para o zaman da vardı ama çarçur ediliyordu. Şimdi evlatlarımız için harcadığımız bu para eskiden başka yerlere gidiyordu. Sizin paranızı sizin için harcadığımız için Kandıra’mız, İzmit’imiz, Kocaeli’miz, ülkemiz artık çok daha iyi. Yarın daha iyi olacağız. Yeter ki birliğimizi beraberliğimizi koruyalım, elimizdekilerin kıyametini bilelim” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑