2. kattan düşen işçisi ağır yaralandı
Şüpheli bavul paniğe neden oldu
Kumaşçılar mağdur olacak
Son pazar kuruldu
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum ne yapmalıyım?

Kilo vermek için uyulması gereken birkaç kural bulunurken bunlara uymayan ya da yanlış biçimde uygulayan kişiler kilo vermekte oldukça zorluk yaşayacaktır

16 Mayıs 2018 Saat: 14:37
Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum ne yapmalıyım?
Kilo vermek istiyorum ama veremiyorum ne yapmalıyım?

Kilo verememenin sebepleri nelerdir?

Hayatlarında yaşanan durumlar sebebiyle fazla kilolu olmaktan bıkan ve artık kilolarını vermek isteyen kişiler, bazı durumlarda belirli adımlar atıyor olsalar da istedikleri verimi alarak kilolarından kurtulamazlar. Bunun birçok farklı sebebi olabilmektedir. Kişilerin bunları iyi analiz etmesi ve bu hataları en kısa süre içerisinde çözmesi gerekmektedir. Kilo vermek için yalnızca diyete başlamak ya da spor yapmak yeterli olmazken tam olarak hayat tarzının değiştirilmesi gerekmektedir. Bazı besinlerin tamamen hayattan çıkarılması çok önemlidir. Bunun yanı sıra düzenli olarak beslenmek ve günün her saatinde hareketli olmaya çalışmak çok büyük önem taşır.

Kilo vermek için kalori hesaplama nasıl yapılır?

Kilo vermek isteyen kişilerin düşünebilecekleri en basit hesap aldıklarından daha fazla kalori yakarlarsa bu durumda kilo verecekleridir. Yaktığından daha az kalori alan kişilerin kilo vermemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu aşamada, kişilerin vücutları iç organlarını çalıştırmak için yaklaşık olarak 2000 kalori yakmaktadır. Bu durum kişilere göre çok büyük değişiklikler göstermez. Kilo vermek isteyen ve zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım diye merak eden kişiler, günde 2000 kalorinin üzerine çeşitli spor çalışmaları ya da mevcut meslekleri sebebiyle çıkarlarken 1500 kalori civarında besin alımı yaparlarsa kilo vermemeleri de mümkün olmayacaktır. Ancak kişilerin bilmesi gereken konu 7200 kalori fazladan yaktıklarında 1 kilo verecekleridir. Bu sebeple de çok kısa sürede yüksek miktarlarda kilo vermeyi düşünmemeleri gerekmektedir.

Diyet yaparken kaçamak yapılır mı?

Diyetlerine başlayan ve çok daha sağlıklı şekilde beslenen kişilerin belirli dönemlerde kaçamaklar yapması oldukça olağandır. Kilo vermek isteyen kişiler de yapacakları kaçamakları doğru bir şekilde yaparak bu kilo verme tempolarını zarara uğratmadan devam edebilirler. Ancak bu kaçamakların çok sık olması ve bunun yanı sıra çok yüksek düzeyde bir kalori alımı kişileri ciddi biçimde sekteye uğratmaktadır. Beslenme düzenlerinde yememeleri gereken ürünleri belirleyen kişiler bu besinlerden birisi için kaçamak yapmak istiyorsa ayda 2 defa yapmaları yeterli olacaktır. Daha sık yapılması düzeni bozacaktır.

Diyet yaparken nelere dikkat etmeli?

Beslenmelerine dikkat edecek kişiler etraflarından gelen taleplere “Hayır” demeyi öğrenmelidir. Eğer kaçamakları arasında gösterilen ürünlerden birisi kendisine ikram edilirse kabul etmeden teşekkür etmelidir. Belirli tarihlerin dışarısına çıkmadan yemek taleplerini reddedemeyen kişilerin kilo vermesi de mümkün olmaz. Toplu oturmalarda ya da misafirliklerde gelen ürünlerin tüketilmesi şart değildir ve saygısızlık olacağı düşüncesi oldukça yanlıştır. Kendisinden emin olan kişiler kararlarını vererek beslenmelerine uyacak ve kilolarını vereceklerdir. Beslenme düzenleri, kendileri ya da uzmanlar tarafından hazırlanan kişilerin buna harfiyen uyması durumunda kilo vermemesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için güncel zayıflama bilgisi sunan kadınloji adresini ziyaret edebilir ve kendiniz için en doğru araştırmaları yapabilirsiniz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑