İl istihdamda konu gençlerin stajı
Sarıbay, polemiklere cevap verdi
Denizi kirletenlere 58 bin TL ceza verildi
Ak Parti İzmit İcra Kurulu’nda değişiklik
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

KOTO’nun bütçesi 11 Milyon TL

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), Aralık ayı meclis toplantısında 2018 yılı bütçesi görüşüldü. KOTO’nun bütçesi geçtiğimiz yıla göre yüzde 5’lik bir artış göstererek 11 Milyon TL oldu

27 Aralık 2017 Saat: 15:18
KOTO’nun bütçesi 11 Milyon TL
KOTO’nun bütçesi 11 Milyon TL

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Kocaeli Ticaret Odası Aralık ayı meclis toplantısı Burhan Kasım toplantı salonun gerçekleştirildi. Yılın son meclis toplantısına meclis başkanı Akın Doğan Başkanlık yaparken, KOTO yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve çok sayıda oda üyesi katılım gösterdi. 2018 yılı bütçesini açıklayan hesapları inceleme komisyonu başkanı Avni Arıcan bütçeyi 11 Milyon TL olarak açıklarken bütçe oy birliği ile kabul edildi.
OTİSTİK ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ
KOÇDER ve Özcan Pişmaniyenin otizmli çocuklar için gerçekleştirdiği ortak proje hakkında konuşan meclis üyesi ve Özcan Pişmaniye sahibi Yaşar Can, “Bir toplantıda otistik çocukların eğitiminden bahsettik. Belli bir yaştan sonra eğitimleri bitiyor. Bu sürekli bir iştir. Birlikte Pişmaniye bardaklama, lokum dizme gibi işlerin yapılabileceğini gördük. Çokta iyi çalışıyorlar. Onlarda normal insanlar. Otizmli çocuklar tekrarlanan işlerde hepimiz kadar başarılılar. Tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.
GELİR GİDER BÜTÇESİ GÖRÜŞÜLDÜ
Kasım ayı nizamı hakkında konuşan Hesapları inceleme komisyonu başkanı Avni Arıcan, “Odamızın 865 Bin 528 TL gelirimiz, 673 Bin 660 TL giderimiz olduğu görülmüştür. 11 aylık dönem sonunda gelir bütçemizin yüzde 98’i tahsil edilmiş, gider bütçemizden ise yüzde 77’si kullanılmıştır. Kasım ayı itibariyle bankalarda 5.973.57.8 TL mevduatı olduğu görüldü” sözlerini kullandı. KOTO Kasım ayı bütçesi meclis tarafından onaylandı.
ARTIŞ YÜZDE 5 İLE HESAPLANDI
Konuşmasına devam eden Avni Arıcan KOTO tahmini bütçesini açıklayarak, “2018 yılı bütçe tasarısı komisyonumuzda görüşülmüştür. Toplam bütçemiz 11 Milyon TL’dir. Öngörülen 11 Milyon TL bütçemizin usullere ve yönetmeliğe uygun olduğu görülmüştür. Daha önce 9 Milyon TL’ydi. 2017 bütçesi 10 Milyon TL öngörüldüğünden 2018 için uygun görülen bütçe yüzde 5 ile hesaplanmıştır. Bizler makul artışın yüzde 5 olduğunu düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑