Derince Belediyesi (Logo Altı)
Böke, ‘Kocaeli’de değişim rüzgarı görüyorum’
Başkan işkadınlarıyla buluştu
52 okulda onarım ihalesi
Fethiye Caddesi taştı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Selahattin Demirtaş
  • Temel Karamollaoğlu
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Okul müdürlerine eğitim

Okul müdürlerine eğitim

17 Şubat 2017 Saat: 14:59
Okul müdürlerine eğitim
Okul müdürlerine eğitim

İlimiz genelindeki eğitim için resmi ve özel okul müdürlerine yönelik olarak hazırlanan seminerler Tübitak, Türkiye Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) işbirliğinde ve Kocaeli İli Çevre Koruma Vakfı desteğiyle yapılacak. Eğitimlerin planlaması aşamasında tüm okul müdürlerine yönelik almak istedikleri eğitim konuları anket olarak uygulanan ve öncelikli almak istedikleri konu başlıkları belirlendi. Okul müdürlerinin öncelikli olarak almak istedikleri konular ise stres kontrolü yönetimi, etkili konuşma ve iletişim becerileri, problem çözme teknikleri ve stratejik yönetim.
3 ADET KONFERANS VERİLECEK
Eğitimler 25-30 kişilik gruplar halinde, atölye çalışması şeklinde ve etkileşimli olarak verilmekte olup eğitimler 13 Şubat’tabaşladı.. Aynı eğitimleri 10 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek. Eğitimler devam ederken tüm okul müdürlerinin katılımlarıyla 28 Mart 2017, 11 Nisan 2017 ve 10 Mayıs 2017 tarihlerinde Gebze ve İzmit bölgelerimizde ayrı ayrı olmak üzere alanında uzman eğitimciler tarafından 3 adet konferans verilecek.

EN İYİ EĞİTİMCİLER KATILIYOR
Konferanslara ülkemizin ünlü araştırmacı yazarlarından Özgür Bolat , Dünyada ilk 50 öğretmen arasında yer alan eğitimci ve aynı zamanda okul müdürü Dilek Livaneli, fark yaratan isimler kategorisinde ise Engin Yılmaz ve Polat Doğru katılacak.
3 GRUPTA EĞİTİM VERİLECEK
Eş zamanlı üç grupta eğitim verilecek olup, Gebze bölgesinde 1 grup, İzmit bölgesinde ise 2 grupta eğitimler devam edecek.Eğitimler 13 Şubat Pazartesi İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nde başlarken programın açılış bölümüne İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çeli, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Maarif Müfettişleri Başkanı Volkan Ağyel, Milli Eğitim Şube Müdürleri Melih Engin, İmdat Akbaba ve Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır katıldı. Programa katılan protokol bir süre Problem Çözme Teknikleri dersine, bir sürede Etkili İletişim Becerileri dersine katılarak okul müdürleriyle birlikte sohbet etme ve eğitimi değerlendirme imkanı buldular.
‘RİCAMIZ BURAYA KONSANTRE OLMALARI’
Programa yönelik değerlendirmeler yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik; “Öncelikle eğitimlerin yapılmasında en büyük katkıyı sunan Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz. İl olarak gerek öğretmen eğitimlerine gerekse yönetici eğitimlerine büyük önem vermekteyiz. Geleceğimizi yönetecek ve yönlendirecek değerli evlatlarımızın yetişmesinde görev bilinciyle ve sorumlulukla hareket edecek öğretmen ve eğitim yöneticilerimizin kendilerini yenilemeleri adına il olarak her türlü imkanı sunacağız. Eğitime katılan yöneticilerimizden en büyük ricamız eğitime geldikleri günlerde buraya konsantre olmaları ve en büyük faydayı alarak buradan ayrılmalarıdır.” Diyerek TÜSSİDE’denin yöneticilerine, eğitmenlere ve okul müdürlerimize teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑