İl istihdamda konu gençlerin stajı
Sarıbay, polemiklere cevap verdi
Denizi kirletenlere 58 bin TL ceza verildi
Ak Parti İzmit İcra Kurulu’nda değişiklik
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Okur yazar buluşması gerçekleştirildi

Gölcük Belediyesi, Kent Konseyi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ projesi kapsamında düzenlediği etkinlik kapsamında Gölcüklü Yazar H. İhsan Sönmez, Kongre Sarayında öğrencilerle buluştu

12 Ocak 2018 Saat: 16:07
Okur yazar buluşması gerçekleştirildi
Okur yazar buluşması gerçekleştirildi

Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Yazar H. İhsan Sönmez, Gölcük Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Kalaç ve çok sayıda öğrenciler katılım sağladı.Proje kapsamında düzenlenen etkinlik sonucunda Gölcüklü yazar H. İhsan Sönmez Kongre Sarayında öğrencilerle buluştu. 10 kitabı bulunan ve bunların sonuncusu olan 'Son İda'yı öğrencilere imzalayarak hediye eden H. İhsan Sönmez, "Son İda'yıbaş yapıtım olarak görüyorum. Üst okurdan önemli eleştiriler aldım" diye konuştu.
‘SİZLER İYİ OLURSANIZ ÜLKEMİZ İYİ OLUR’
Gerçekleşen etkinlikte konuşan Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, "Biz ilk emri oku olan bir dinin mensupları olarak üzülerek görmekteyiz ki okumaktan uzağız. Ancak okumak, beyni geliştirir, ufku açar. Özellikle genç nesillerin kitap okuma alışkanlığını arttırmalı, farklı düşünmelerini sağlamalıyız. İyi ki kitaplar var, iyi ki onları yazanlar var. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler gelecekte her yerde olacaksınız. Sizler iyi olursanız ülkemiz iyi olur. Dünyamızın ve memleketimizin iyi olmanıza ihtiyacı var” dedi. Sizlere tecrübelerini aktaracak Yazar İhsan Sönmez'e ve her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş'e teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
‘EĞİTİME BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ’
Başkan Mehmet Ellibeş, kitap okumanın faydalarını çocuklara aktarırken, "Sizler bizim için çok değerlisiniz. Bu ülkeyi gençlere emanet edeceğiz. Bundan dolayı sizlerin bilgili ve donanımlı bir şekilde yetişmesi gerekiyor. Gözlerdeki bu parlaklığı gördükçe benimde yüzüm gülüyor. Bu çocuklar inşallah geleceğin mimarları olacaktır. Size olan güvenimiz sonsuz. Mutlaka bu ifadelerimle omuzlarınıza fazla yük yüklediğimizi düşünebilirsiniz. Ama sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin bu noktada en üst donanımla, üst noktalara çıkmanız gerekmektedir ve bu anlamda da yapılacak etkinliklerin en önemlisi de okumaktır. Ne yazık ki Türk toplumu olarak okumayı beceremiyoruz. Ne yazık ki tembelliğimizden okumuyoruz. Sizler hangi tür kitaptan hoşlanıyorsanız mutlaka bu tür kitapları okumalısınız. Lütfen sevgili öğrencilerim bunu uygulayın. Sizler daha çok gençsiniz. İmkanlarınız çok, bunu değerlendirin. Bizler belediye olarak bu buluşmaları sağlıyoruz ki sizin için güzel bir değer olsun. Bizler gelecek için okuma etrafında sizleri toplayarak önemli bir sinerji oluşturmanın peşindeyiz. İhsan hocamız çok değerli bir yazarımız. Kendisi 11 kitabıyla karşımıza çıkıyor. Gölcük için çok değerli bir insan. Ben bu duygu ve düşüncelerimle her birinizi kutluyor, eğitiminizde başarılar diliyorum. 2018 yılının iklimindeyiz, bu yılın insanlık coğrafyası açısından barış içinde geçecek bir yıl olmasını diliyorum" diye konuştu.
11 ADET ŞİİR VE ROMAN KİTABI VAR
11 adet şiir ve roman kitabı bulunan yazar H. İhsan Sönmez, “Sevgili Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi Öğrencileri sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Gölcük’te yaşayan bir yazar olarak bir hakkı dile getirmem gerekiyor. Belediyeler, kamu kurumları bir ilçede saygınlığı arttırmayı çalışırken, sadece fiziki ihtiyaçları tamamlamayla yetinmiyor, artık kültür ve sanata da yöneliyorlar. Gölcük’te belediyemizin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve kamu kurumlarının kitaplara, kültüre ve sanata ilgisi beni çok mutlu ediyor. Bizim öğrencilerimiz çok akıllı ve çok değerli. Diğer illerdeki öğrencilerden çok çok öndesiniz. Ben bir edebiyatçı olarak Gölcük’te aldığım sorular beni bu düşünmeme neden oldu. Gölcük’te bu birikimin olması çok önemli” diyerek sözlerini sonlandırdıKonuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Yazar H. İhsan Sönmez’e çiçek takdiminde bulundu. Sönmez, çiçek takdimi için Başkan Ellibeş’e teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑