2. kattan düşen işçisi ağır yaralandı
Şüpheli bavul paniğe neden oldu
Kumaşçılar mağdur olacak
Son pazar kuruldu
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Prof. Dr. Taslaman, Elginkan’daydı

Prof. Dr. Caner Taslaman, Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nde İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nun da katılımı ile ‘Din-bilim ilişkisi’ konulu konferans verdi

16 Mayıs 2018 Saat: 11:03
Prof. Dr. Taslaman, Elginkan’daydı
Prof. Dr. Taslaman, Elginkan’daydı

Ayşe AYDIN - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde profesör öğretim üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman, geçtiğimiz Salı günü Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nde ‘Din-bilim ilişkisi’ üzerine konuştu. Öğretmen ve öğrencilerin yoğun olarak katılım gösterdiği konferansa İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Çolak’ın yanı sıra Okul Müdürü Ayhan Erin, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

YOĞUN KATILIM

Allah’ın varlığı rasyonel olarak temellendirilebilir mi, evren amaçlı bir tasarım mı, rastgele bir süreç mi, büyük patlama teorisinin felsefi ve teolojik sonuçları nelerdir, yaşadığımız evrenle ilgili bulgular Allah’a inananların mı, ateistlerin beklentileri ile daha mı uyumlu, deizm nedir, gibi soruların yanıtlarını misafir olduğu Cahit Elginkan Anadolu Lisesi’nde yanıtlayan Prof. Dr. Caner Taslaman’ı dinlemek için konferansa yoğun ilgi vardı.

CANER TASLAMAN KİMDİR?

İlk olarak Tokyo Üniversitesi'nde daha sonra Oxford Üniversitesi'nde post doktora çalışmaları yaptı. Harvard Üniversitesi'nde ve Cambridge Üniversitesi'nde misafir akademisyen olarak bulundu. Son dönemdeki çalışmalarında ve yurtdışında bulunduğu üniversitelerde en çok odaklandığı konu modern bilim-felsefe-din ilişkisi olmuştur.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑