Otomobil balık restorana girdi: 1 yaralı
2. kattan düşen işçisi ağır yaralandı
Şüpheli bavul paniğe neden oldu
Kumaşçılar mağdur olacak
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Seçim ikinci tura kalmaz’

AK Parti İl İstişare Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Seçimin sonucu bellidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmadan biteceğini düşünüyorum” dedi

12 Mayıs 2018 Saat: 18:00
‘Seçim ikinci tura kalmaz’
‘Seçim ikinci tura kalmaz’

Kerim ÇELİK - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / AK Parti İl İstişare Kurulu Toplantısı Antikkapı Restoran’da gerçekleştirildi. Toplantıya Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy, Kurucu İl Başkanı ve Bilim Sanayii ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, il yöneticileri, eski belediye başkanları, meclis üyeleri, kurucu il yönetim kurulu üyeleri, milletvekili aday adayları katılım gösterdi.

‘UZUN UZUN DİNLEMEYE GELDİK’

Toplantıda ilk sözü alan İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy selamlama konuşmasının ardından, “Hep birlikte başarımızı bir adım ileri taşımaya gayret edeceğiz. Bilginiz ve siyasi tecrübenize her zaman ihtiyacımız vardı ve var olacaktır. Partimiz bugünlere kadar bu şekilde geldiyse bu sizlerin sayesindedir. Sandıklar açılıp oylar sayılıncaya kadar seçim kazanılmış değildir. Bu açıdan her zaman ki gibi çok çalışmamız gerekiyor. Bugün buraya uzun uzun konuşmaya değil, uzun uzun dinlemeye geldik. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

‘GIPTA EDİLEN BİR ÜLKE OLDUK’

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Şükürler olsun 2001 yılında millet AK Parti’yi kurdu ve kaptanımızı belirledik. Geçtiğimiz 16 yılda gerek yerelde gerek merkezi iktidar olarak, çok hayırlı işler yaptık, çok badireler atlattık, bütün bu sıkıntıların önemli bölümünü dağları tepeleri aştık. Ülkemizi bugün gelişmekte olan veya gelişemeyen, sömürülen toplumların ulusların bir bakıma gıpta ettiği bir ülke durumuna geldik. Bunu yurtdışına yaptığımız gezilerde bire bir görüyoruz. Bu yüzden daha çok çalışıp daha iyi durumlara geleceğiz. Sadece seçimde değil seçimden sonra da bu şekilde devam edecektir” şeklinde konuştu.

‘İHTİYAÇLAR VE PARTİMİZİN İSTEDİKLERİ UYUŞTU’

Sonrasında konuşan AK Parti Kurucu İl Başkanı ve Bilim Sanayii ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “2001 yılında partimizi kurduğumuzda isminden de belli olduğu gibi ülkenin en fazla ihtiyaç duyduğu şeylerin ismi koyuldu. Ülkemizin potansiyelini harekete geçirebilmek anca güçlü ve adaletli bir zeminde güçlü bir kalkınma ile yapabilirdik. Bunlar bizim en çok değer verdiğimiz kavramlardır. Toplumun ihtiyaçları ve partimizin istedikleri uyuştu ve partimiz iktidara geldi. Çok şükür ki biz bir ilkiz ve 4 defa üst üste iktidar olduk. Şimdi önümüzde bir 5’incisi var. Tabi bu 5’incisi sistem değişikliği ile gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

‘BU DEĞERLENDİRME BU SÜREÇTE YAPILACAKTIR’

Sözlerini sürdüren Ergün, “AK Parti Kocaeli Teşkilatları her zaman Türkiye ortalamasının üzerinde sonuç alıyor. Ve bunun karşılığını alıyor. Milletvekilleri olarak teşkilat ağırlıklı bir liste oluşuyor. Vekil sayısı 13’e çıktı. Ben bu geleneğin yine süreceğini düşünüyorum. Mahmut Bey geçen dönem listede olmalıydı. Bu eksiklikti. İnşallah Şemsettin bey de listede olur. Eminim bu değerlendirme bu süreçte de yapılacaktır” dedi.

‘ZEMİNİN DAHA SAĞLAM HALE GETİRİLMELİ’

“Bugüne kadar çok yol aldık” diyen Ergün, “Ancak bu yeterli mi tabi ki değil. Fert başına 3 bin dolarlardan 10 binlere kadar geldik. İhracatı 30 milyar dolarlardan 160 milyar dolarlara kadar çıkardık. Sadece ekonomik olarak bir kalkınmamız olmadı. İnsan hakları ve demokraside de büyük aşama kaydettik. Tabi ki bunlar yeterli değil şuanda orta seviyelerdeyiz ve bunu zengin ülkeler konumuna çıkarmalıyız. Bu yavaş olacak bir şey değil. Bu ancak sıçrama ile olabilir. Sıçrama içinde zeminin daha sağlam hale getirilmesi gerekir. Yoksa orta gelir tuzağı dediğimiz tuzağın içerisinde kalırız. Uzun zamandır bu orta seviyelerdeyiz ve önümüzdeki süreci iyi değerlendirerek bu sıçramayı gerçekleştirmeliyiz” şeklinde konuşmasını noktaladı.

‘BURAYA NUTUK ATMAK İÇİN GELMEDİK’

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “AK Parti’de aktif görevde olan var. Ama aktif görevde olmayan ancak fikirlerini önemsediğimiz kişilerde var. Burada da nutuk atmak için değil istişare etmek için bir araya geldik. Görevimiz, pozisyonumuz ne olursa olsun ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin buna ihtiyacı var. Ülke 15-16 yıldan beri önemli başarılara imza attı. Ancak bunların kalıcı olması için önümüzdeki süreçte bu sıçramanın başlaması gerekir” ifadelerini kullandı.

‘SEÇİM İKİNCİ TURA KALMADAN BİTECEK’

Işık, “Bu süreç 16 Nisan’da yapılan sistem değişikliğimizin uygulamaya konulmasıyla başlayacak. Şimdi bu geçişte Türkiye’nin yoluna bir sorun yaşamadan devam edebilmesi için 24 Haziran’da desteğe ihtiyacımız var. Aslında baktığımızda seçimin sonucu bellidir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmadan biteceğini düşünüyorum. Milletvekilliği sonuçlarının da açık ara farkla gerçekleşeceğini düşünüyorum. Ancak tabi ki biz bu rahatlığa alışmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑