Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Sizler geleceği yetiştiriyorsunuz’

'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' kapsamında konuşan Hülya Aksoy; ‘Sizler geleceği yetiştiriyorsunuz’

14 Kasım 2017 Saat: 16:31
‘Sizler geleceği yetiştiriyorsunuz’
‘Sizler geleceği yetiştiriyorsunuz’

Gülşah YÜCEL - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’ konulu etkinliğe Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Dr. İnci Sobi ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
BİRÇOK KONU ANLATILIYOR
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Toplumun temelini aileler oluşturmakta. Kadınlarınsağlığıailelerin sağlığını,ailelerinsağlığı da toplum sağlığını oluşturmakta.Sayın hanımefendi koordinatörlüğünde başlatılan Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi, İzmit’te 24 Ekim’de faaliyete geçirildi. Bu eğitimlerde kadın kanser ve hastalıkları, sigaradan kurtulma, organ bağışı ve kadına yönelik şiddet konuları anlatıldı” dedi.
‘SAĞLIKLI BİR HAYAT DİLİYORUZ’
Açıklamalarına devam eden Emiroğlu, “Maksimum iki yıl hedef koyuldu. 133 bin kadınımıza bu eğitimlerin verilmesi planlanmakta. Bütün kurumların işbirliği ile STK’larla uzmanlarla sağlanacak. Eğitimlerimiz kadının olduğu her yerde, mahalle konaklarında okullarda işyerlerinde STK’larda verilecektir. Projenin başladığı ilk günden itibaren kendisi de bir sağlıkçı olan İzmit Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Değerli hanımefendilere sağlıklı bir hayat diliyoruz” diye konuştu.
‘ÖĞRENDİKLERİNİZİ KENDİNİZE UYGULAYIN’
Program kapsamında konuşma yapan Vali Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, “Kadın ailenin temel direğidir. Sizler geleceği yetiştiriyorsunuz. Ben sizlerden bir şey rica edeceğim lütfen kendinizi ihmal etmeyin. En ufak bir şikayetiniz olduğunda bunları çekinmeden doktorunuzla paylaşın. Burada öğrendiklerinizi kendinize uygulayın. Etrafınızda bunları bilmeyen kadınlarla da paylaşın” ifadelerini kullandı.
MERAK EDİLEN KONULAR ANLATILDI
Aksoy’un açıklamalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli olan Dr. İnci Sobi tarafından kadın katılımcılara meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6283 sayılı kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim vererek, kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi gerçekleştirildi.Toplantı daha sonra eğitime katılan kadınların soruları cevaplandırılarak sona erdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑