Derin, 1,5 yıldır yatağa mahkum
Afgan uyruklu istismarcı tutuklandı
KO-MEK’ten yeni branş
O sürücü adliyede!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Tramvay ihalesinde en düşük teklif 21 milyon 271 bin 175 lira

Yaz ayında hizmete giren tramvayın Plajyolu mevkiine kadar uzatılması için ikinci etap ihalesi yapıldı

7 Aralık 2017 Saat: 15:05
Tramvay ihalesinde en düşük teklif 21 milyon 271 bin 175 lira
Tramvay ihalesinde en düşük teklif 21 milyon 271 bin 175 lira

Gülşah YÜCEL - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Büyükşehir Belediyesi mevcut Akçaray tramvay hattına ilave “SekaPark Plajyolu arası 2.etap Tramvay Hattı Yapım İşi” için bugün ihale gerçekleştirdi. Akçaray ikinci etabı ile İzmit okullar bölgesinin çarşı ile ulaşımının kolaylaşmasını hedefleyen projeye 3 Ankara firması katıldı. İhalenin en düşük teklifi ise 21 milyon 271 lira 79 kuruş oldu.
4 YENİ İSTASYON 20 KİLOMETRE UZUNLUK
Kullanım rekorlarıyla günlük 14 bin yolcu hedefinin oldukça üzerine çıkarak halkın beğenisini kazanan Akçaray Tramvay hattında 2.etaplabirlikte 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 kilometre uzunluğundaki 2.etap istasyonları Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 kilometrelik mevcut tramvay hattına 5 kilometrelik 2.etap tramvay hattının eklenmesiyle tramvay hattı uzunluğu 20 kilometreye çıkartılmış olacak.
6 YENİ ARAÇ
Büyükşehir Belediyesi mevcut tramvay hattında çalışan 12 aracın yanı sıra 2. Etap Tramvay Hattı projesiyle 6 yeni tramvay aracı alacak. İlgili bakanlığın genelgesi gereği alınan tramvay araçlarının en az yüzde 51’i yerli üretimle üretilen araçlardan olacak. Büyükşehir Belediyesi böylelikle elinde bulunan 12 tramvay araca ilave olarak 6 yeni tramvay aracı eklenmesiyle bu sayı 18’e yükselecek.
EMRE RAY FİRMASI EN DÜŞÜK TEKLİFİ VERDİ
Bugün Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda gerçekleştirilen ihaleye 3 Ankara firması katıldı. İhalede muhammen bedel 20 milyon 657 bin 308 lira olarak belirlenirken ihaleye katılan firmalardan Ens Yapı ve Best Tasarım Yapı ortaklığı adına 32 milyon 869 bin TL, Metro Ray firması adına 34 milyon 859 bin 218 lira 64 kuruş TL ve Emre Ray firması adına 21 milyon 271 bin 175 lira 79 kuruş TL teklif verildi.
GÜLERMAK İHALEYE KATILIM GÖSTERMEDİ
Böylelikle ihalede en düşük teklifi Emre Ray firması verirken ihale sonucunun önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Ayrıca Otogar-SekaPark arası tramvay hattı yapım işini üstlenen ve projeyi gecikmeli olarak teslim eden Gülermak firması ihaleye katılmadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑