Derin, 1,5 yıldır yatağa mahkum
Afgan uyruklu istismarcı tutuklandı
KO-MEK’ten yeni branş
O sürücü adliyede!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Zabıtan Mahalle Konağı hizmette

Görevde bulunduğu 8 yıl boyunca 20’den fazla mahalle konağını şehre kazandıran İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Zabıtan Mahalle Konağı’nı da hizmete açtı

7 Aralık 2017 Saat: 15:24
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette

Gülşah YÜCEL - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / Zabıtan Mahallesi Namık Kemal Caddesi üzerinde bulunan 644 metrekarelik alan üzerine kurulan ve 800 bin TL olan 3 katlı mahalle konağının açılışına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Zabıtan Mahallesi Muhtarı İsmail Candan, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve çok sayıda mahalleli katılım gösterdi. Konağın içerisinde ise zemin katta emekli odaları, 1. katta kurs odaları ve 2. katta etüt odaları bulunuyor. Açılış töreninde konuşmasını gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Burayı taşra ve yan mahalle olarak görenler olabilir ama biz öyle görmüyoruz. Biz buradaki insanları annemiz, babamız gibi görerek hizmete koşuyoruz. Ben Büyükşehir’e de teşekkür etmek istiyorum bu tür işlerde onların desteğini de alıyoruz. Zabıtanımız da Kuruçeşmemiz de Yahya Kaptanımız da ister şu partili ister bu partili halkımızın hepsi konaklara layıktır” dedi.
‘SAYIN BAŞKANIM BİZİ KIRMADI MESCİD DE YAPTI’
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Zabıtan Mahallesi Muhtarı İsmail Candan, “Mahallemize gerçekten yakışacak bir konağımız oldu. Bu vesile ile başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Diğer konaklara göre belki de en iyisi olmuştur. Sayın başkanımızda bir mescit ricasında bulunmuştum. Sayın başkanım beni kırmadı ve mescidimizi yaptı. Bu yüzden kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
‘KOCAELİ TÜRKİYE İÇİN ÖRNEK ŞEHİR’
Muhtar Candan’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, “Kentimiz çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Gerçekten 10-15 sene öncesine baktığımız zaman Kocaeli tanınmayacak kadar güzelleşti ve Türkiye için örnek bir şehir haline geldi. Gururla ve iftiharla söylemek istiyorum ki artık kentimizde her gün benzeri açılışlar ile halkımıza hizmet ediyoruz. Bir mimar olarak İzmit Belediye Başkanımızın çalışmalarını beğendiğimi ve takdir ettiğimi belirtmek istiyorum. Bu konaklar mahalle kültürünü yansıtan yerlerdir. Hepsinden önemlisi mahalle halkımız burada kaynaşma ve dayanışma kültürünü sürdürüyor” diye konuştu.
‘BURAYI TAŞRA VE YAN MAHALLE OLARAK GÖRMÜYORUZ’
Son olarak sözü alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Sizler varsanız biz de varız. Bu hizmetler de sizler için. İzmit Belediyesi gerçekten yeni nesil hizmetler yapıyor. Sizlerin sosyal ihtiyaçlarına göre de kendimizi planlıyoruz. Muhtarımıza çok teşekkür ediyorum. Mahallemizin sorunlarını mahalle temsilcimiz ile bize ulaştırıyor. Burayı taşra ve yan mahalle olarak görenler olabilir ama biz öyle görmüyoruz. Biz buradaki insanları annemiz, babamız gibi görerek hizmete koşuyoruz” dedi.
‘HALKIMIZIN HEPSİ KONAKLARA LAYIKTIR’
Açıklamalarına devam eden Başkan Doğan, “Ben Büyükşehir’e de teşekkür etmek istiyorum bu tür işlerde onların desteğini de alıyoruz. Zabıtanımız da Kuruçeşmemiz de Yahya Kaptanımız da ister şu partili ister bu partili halkımızın hepsi konaklara layıktır. Burayı güle güle kullanın. Gençlerimiz de gelsinler eğitimlerini alsınlar. Mescidiniz de hayırlı olsun. Konağımız mahallemize, şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette
Zabıtan Mahalle Konağı hizmette

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑