Terör operasyonu: 5 kişi gözaltında!
23 Nisan çelengi Ata’ya sunuldu
Kocaeli'de hava açıyor
2 araç kaza yaptı: 4 kişi yaralandı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Haydar Akar Artvin’de

Türkiye'de, ekonomik ve siyasal krizden çıkış arayan CHP, önceki ay başlattığı çözüm yollarını içeren çalışmayı Artvin’de sürdürüyor

13 Eylül 2018 Saat: 14:48
Haydar Akar Artvin’de
Haydar Akar Artvin’de

Türkiye'de, ekonomik ve siyasal krizden çıkış arayan CHP, önceki ay başlattığı çözüm yollarını içeren çalışmayı Artvin’de sürdürüyor. Türkiye’de yaşanan krize çözüm arayan parti yönetimi 81 ilde, sivil toplum, meslek, işçi-işveren örgütleri ile toplantılar yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Sakarya’da bir dizi ziyaret gerçekleştiren CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar önceki gün de Artvin ilinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

ÇALIŞMA, 81 İLDE YÜRÜTÜLECEK

CHP Artvin il yönetimi ile birlikte, Esnaf odası, Muhasebeciler odası, Disk sendikası şubesi, Eğitim Sen, Minibüsçüler Kooperatifi ve Ziraat Odası’nı ziyaret eden Akar, yaşanan krizin tüm sektörleri etkisi altına aldığını belirterek krizin etkilerini yerinde tespit etmek, direkt ilgilileri dinlemek ve CHP’nin önerilerini anlatmak üzere 81 ilde çalışma yürüttüklerini söyledi.

‘EKONOMİ KIRILGAN DURUMDA’

Disk sendikası şubesinde son aylarda baskısını artıran krize değinen Akar, “Türkiye ekonomisi gerçekten çok kırılgan bir durumda. Kontrol ve denetimden çıkmış keyfiyete dayalı ve bizim başından beri itiraz ettiğimiz denetimsiz ve hızla dikta rejimine doğru giden Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin ülkemize 81 milyon yurttaşımızın geleceğine yönelik verdiği tahribatı görüyoruz” dedi.

‘6 MİLYON İŞSİZİMİZ VAR’

Yaşanan krizin sadece ABD ile gerilen iplere ve dış güçlere bağlanmasının yanlış olduğunun altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; “Bugün Türkiye'de 6 milyon işsizimiz var. Bunların yüzde 30'u genç işsiz, 10,6'ya tekabül ediyor bu oran ve günden güne katlanıyor. Bugün üretici enflasyon oranı yüzde 32, tüketici enflasyon oranı 17,9.”

‘ACİL ÇÖZÜMLER ÜRETTİK’

Milletvekili Akar, “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak dış söylemlere karşı iktidarla aynı fikirdeyiz, yaptırımların uygun olmadığını söylüyoruz fakat ekonominin bunlardan dolayı bu hale gelmediğini de söylüyoruz. Bunun için CHP olarak acil çözüm önerileri ürettik ve tüm kesimlerle bir araya gelerek bu çözüm önerilerimizi paylaşıyoruz”ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑