Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hayvan Pazarı bu sene çok farklı

İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı öncesinde hem alıcıyı hem de satıcıyı çok memnun etti

8 Ağustos 2019 Saat: 12:00
Hayvan Pazarı bu sene çok farklı
Hayvan Pazarı bu sene çok farklı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hayvan satıcılarına ve alıcılarına büyük kolaylıklar sağladığı pazar, bu yıl vatandaşları çok memnun etti. Geçtiğimiz senelere göre hayvan satış yerlerinde yapılan indirimlerle rakamlar, pazarın açıldığı yıldan daha ucuz hale getirildi. Ayrıca daha önce konaklama hizmeti ücretli olan hayvan pazarında bu yıl satıcılar ücretsiz olarak konaklarken, hayvan alıcılarına da şehir merkezinden ücretsiz ulaşım imkânı sağlandı.
BİN 950 ADET KURBANLIK SATILDI
Bu bayramda pazarda daha iyi şartlara kavuştuklarını ifade eden hayvan satıcıları özellikle konaklama, yemek, hayvan bakımı, hayvanların temizliği ve bölge temizliği konusunda oldukça hassas davranıldığını belirtirken; hayvanlarını kendilerine her türlü kolaylığın sağlandığı, ekonomik, güvenli ve konforlu bir ortamda satışa sunduklarını söylediler.
Bu yıl, 750 büyükbaş ve bin 200 küçükbaş hayvanın getirildiği pazarda hayvanların yüzde 80’inin satıldığını belirten hayvan satıcıları durumdan çok memnun olduklarını belirtti.
HAYVAN KAŞIMA MAKİNESİ DE VAR
İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazar’ında hayvanların sağlık şartlarına ve kimliklerine hassasiyet içerisindeki dikkat edilirken, hayvan kaşıma makineleriyle birlikte hayvanların rahatlaması ve huysuzlanmaması sağlandı. Hayvanlarını satmak için İzmit’e gelen esnaflar, “Yeni yönetimle birlikte burası çok daha güzel oldu. Daha önce ücretsiz yatakhane hizmeti yoktu. Yatakhaneler artık ücretsiz ve yemeklerde makul fiyatta. Eskiye nazaran çok güzel oldu. Banyo ve tuvaletler kendi evlerimizde ki gibi. Biz oldukça memnunuz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑