Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Hedef Büyükşehir ve 7 milletvekili’

Gazetemizi ziyaret eden CHP İl Başkanvekili Harun Yıldızlı, “Önümüzdeki dönem ilçe başkanı, il başkanı olacak kişilerinin hedefi büyükşehir ve 7 milletvekili olmalı” dedi

23 Temmuz 2019 Saat: 16:23
‘Hedef Büyükşehir ve 7 milletvekili’
‘Hedef Büyükşehir ve 7 milletvekili’

CHP İl Başkanvekili Harun Yıldızlı bugün (salı) gazetemizi ziyaret etti. Yıldızlı’yı gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı. Harun Yıldızlı ziyaretinde; geçtiğimiz hafta geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı, Devlet Bakanı ve Dışişleri Bakanı olan CHP Eski İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın’ın katılımı ile babası CHP Eski İzmit İlçe BaşkanıRafet Yıldızlı’nın adının verildiği konferans salonunun açılışı ile ilgili de konuştu.
‘MURAT BEY VEFALIDIR’
Yıldızlı, “Murat Karayalçın’ın babamla bir yakınlığı var. Benim daha özel bir hukukum var tabi. Geçmişe dönük olarak ben Ankara’da SHP Gençlik Kolları Genel Sekreterliği görevinde bulundum. O dönemde Ankara’nın kemik kadrosunun içindeydim. Orada seçim kampanyasını yürüttüm. Murat Bey (Karayalçın) hatırşinas, vefalı bir insandır.
‘ADAYIM DEMEK ÖRGÜTE SAYGISIZLIK’
Önümüzdeki seçimlerde il başkanlığına aday olup olmayacağı konusunda konuşan Yıldızlı, “Ben adayım demek örgüte saygısızlık ve örgütü bilmemek olur. Her CHP’li gencin gönlünden il başkanı olmak geçer. Bu farklı bir durum. Daha takvim bile belli değil. Takvim, delegasyonlar, ilçe başkanlıkları belli olmadan bunları konuşmak doğru olmaz. Onun için düşünce vardır evet ama net olarak bu konuşmayı yapmam uygun değil” dedi.
‘BÜYÜKŞEHİR’İ ALMALIYIZ’
Yıldızlı, “Ben hep umutluyum. Kesinlikle Büyükşehir’i almalıyız ve 7 milletvekili çıkarmalıyız. 3 milletvekili için il başkanı olmamak lazım. İl başkanının 6-7 milletvekili hedefi olmalı. Hedef koyup onun için çalışmamız lazım. Önümüzdeki dönem ilçe başkanı, il başkanı olacak kişilerinin hedefi büyükşehir ve 7 milletvekili olmalıdır” dedi.
‘TOHUMLARIMIZ VAR’
31 Mart seçimleri ile ilgili Yıldızlı, “Biz kazanabileceğimizi gördük. İzmit’i kazandık. Karamürsel’de, Derince’de makas çok dardı. Darıca ve Gölcük belli bir seviyeye geldi. Tohumlarımız var. Onun için hücreleri canlandırmak lazım” şeklinde konuştu.
‘HALA YUVACIK’IN SUYUNU İÇİYORUZ’
Yıldızlı, “31 Mart’ta partinin ciddi bir yükselişi var. Yerelde zaten sosyal demokratlar daha angaje olmuş vaziyette. İktidarın ruhu belediyelerden geçer. İzmit’te çöp fabrikası, Yuvacık Barajı, İZGAZ, Buz Pateni gibi birçok sosyal projeler oldu. O dönemi düşünün. Şimdikilerin yapmadığı çok ciddi projeler. Hala Yuvacık’ın suyunu içiyoruz” dedi.
‘İYİ PARTİ İLE İTTİFAKI ÖNEMSİYORUM’
“31 Mart’ta ciddi bir yükseliş oldu” diyen Yıldızlı,“İYİ Parti ile ittifakı çok önemsiyorum. İzmit’in alınmasında İYİ Parti’nin etkisi çoktur. İttifakı da çok pozitif buluyorum. Devam ettirilmeli ve ittifaka saygılı olunmalı” ifadelerine yer verdi.
‘DANIŞMADA ELEŞTİRİYİ ALMALIYIZ’
Yıldızlı, “Danışmalar yapılacak. Yaz aylarındayız. Danışmalara şimdi başlasak üyelerin yarısı gelecek, yarısı gelmeyecek. Danışmadan da fikri, eleştiriyi almak lazım. Bayramdan sonra zaten okullar da açılma takvimine girecek. Ondan sonra başlayacak. Danışmalarda eleştiri olacak ama kavga olmayacak. Siyasete seviye getirmeliyiz” diye konuştu.
GÖLCÜK’Ü DEĞERLENDİRDİ
31 Mart’taki Gölcük seçim sonucunu değerlendiren Yıldızlı, “Gölcük’te özeleştiri yapmalıyız. Gölcük’te partimiz iyi gidiyordu. Bir yer kaybedildiyse, ben adaysam ilk önce şapkayı çıkarıp kendime sorarım. Ben fikrimle başkasını yanıma çekemediysem demek ki bende bir hata var derim” dedi.
‘ÇALIK, KARAMÜRSEL’E HAREKET GETİRDİ’
Yıldızlı, “Karamürsel’de Ahmet Ağabey (Millet İttifakı Karamürsel Belediye Başkan Adayı Ahmet Çalık) çok değişik bir ivme getirdi. Adayı değişmeyen tek ilçe İsmail Yıldırım’dı. Buna rağmen Ahmet Ağabey ilçeye ciddi bir hareketlilik getirdi. Partiyi yüzde 20’lerden yüzde 40’lara getirmek ciddi bir başarıydı” dedi.
‘SONUNUN ÖZÜNÜ SAPTAMAK LAZIM’
Yıldızlı, “Darıca’nın belli bir seviyeye çıkacağını biliyordum. Derince, İzmit, Gölcük, Karamürsel’den umutluydum. Sorunun özünü saptamak lazım. Hangi bölgede problemliyiz diye düşünmeliyiz.
‘İZMİT SONUCUNU BEKLİYORDUM’
İzmit’te Mehmet Ali Paşa, Yenişehir, Üçyol, Tavşantepe’ye fokus olduk ve sonucunu da aldık. İzmit sonucunu tam da bu şekilde bekliyordum. Önemli olan sağ seçmene de dokunup derdini anlatmak. Çalınmadık kapı bırakmamak” ifadelerini kullandı.
‘FATMA HANIM AZİMLİDİR’
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in çalışmalarını değerlendiren Yıldızlı, “Fatma Hanım daha ekibini oturtamadı. Bence biraz daha süre tanınmalı. Daha iyi olacağı kanısındayım. Fatma Hanım azimlidir, mücadelecidir. Biraz sabırlı olmak lazım. Yavaş yavaş projeler devreye girecek. İlk 6 ay önemli. Hizmet etme yolunda daha iyi olacak” dedi.
‘BÜYÜKAKIN’I 6 AY SONUNDA DEĞERLENDİRMELİ’
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile ilgili de konuşan Yıldızlı, “Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı şimdi değerlendirmek erken. İlk 6 ayın sonunda değerlendirmekte yarar var. Büyükşehir’in daha bir icraatı yok.
‘BÜYÜKŞEHİR İLE İZMİT UYUMLU OLMALI’
Büyükşehir’in İzmit ile uyumlu olması kanısındayım. İzmit Kocaeli’nin kalbi. Fatma Hanım, geçen gün bir farkındalık yarattı ve Yürüyüş Yolu’nu temizledi. Yürüyüş Yolu ile ilgili Fatma Hanım Tahir Bey’e siz yapacaksanız yapın yoksa biz yapalım demişti. Yürüyüş Yolu önemli ve prestij yeri. Tahir bey biz yapacağız demiş. Uyumlu çalışmalarından yanayım” ifadelerini kullandı.


Soldan sağa; Nurettin Kolaylı, Özkan Yılmaz, Harun Yıldızlı ve Sadun Çetin…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑