Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Herkese umut kapısı olacağız’

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri ve parti üyeleri Özel Tuba Aydın Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

25 Ocak 2019 Saat: 10:51
‘Herkese umut kapısı olacağız’
‘Herkese umut kapısı olacağız’

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri seçim çalışmalarına kapsamında Değirmendere’de bulunan Özel Tuba Aydın Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine giderek eğitim gören her yaş grubu için olası Belediye Başkanlığı’nda neler yapılabileceğini konuştu. Bu tarz problemi olan gençleri hayattan koparmanın yanlış olduğunu ifade eden İşeri “Hayatın bize ne getireceğini bilemeyiz ancak bu sorunlarla mücadele eden her yaştan insanı sosyal hayata kazandırmalıyız. Bugün Özel Tuba Aydın’dan başladık ve sırasıyla benzer kuruluşları gezerek desteğimizi gösterip isteklerini dinleyeceğiz” dedi.

‘HERKESE UMUT KAPISI OLACAĞIZ’

Sözlerine devam eden İşeri “Müdürümüz Niyazi Kural ile çok verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Bir iş içerisine girişecekseniz öncelikle o işi profesyonel anlamda yapan insanlarla görüşeceksiniz. Bizler de bu düşünceyle çıktığımız bu yolda; öğrenme güçlüğü çeken, mentalretardasyon, yaygın bilimsel bozukluklar gibi birçok problemin büyük ölçüde geride bırakılarak sosyal hayata dönüş hatta çalışma hayatına girişin söz konusu olduğunu gördük. Bu bağlamda ailelerimiz ile bir araya gelerek sosyal etkinliklerde yardımcı olacağımızın sözünü verdik. Kimseyi göz ardı etmeksizin çalışacağız herkese umut kapısı olacağız” dedi.

‘TEK DİLEĞİMİZ ONLARA ULAŞMAK’

Kurum Müdürü Niyazi Kural “Dünya alarmda otizm ve downsendromu yükselişte olması sonucu iki çocuktan bir tanesinin bu problemlerle dünyaya geleceği ön görülmekte. Amacımız ve arzumuz, ailelerin bizlere ulaşmasını sağlayarak bu sorunlarla mücadele eden her yaştan insanı sosyal hayata kazandırmaktır. Konuşma güçlüğü çeken çocukların düzgün bir eğitimle okuma seviyesine yükseltilebilir gerçeği ortada, benzer sorunlarla mücadele edip şuan sosyal hayata, hatta iş hayatına giren örneklerde mevcut. Tek dileğimiz onlara ulaşmak” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑