Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Hopa’yı aratmadı

KESKin Hopadaki olayları kınamak için düzenlediği protesto yürüyüşünde çıkan olaylar Hopayı aratmadı Kamu Emekçiler Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli Şubesi üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

4 Haziran 2011 Saat: 08:35

KESK'in Hopa'daki olayları kınamak için düzenlediği protesto yürüyüşünde çıkan olaylar Hopa'yı aratmadı

Kamu Emekçiler Sendikaları Konfederasyonu Kocaeli Şubesi üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Artvin Hopa'dan geçişi sırasında çıkan olaylar sonrasında hayatını kaybeden Metin Lokumcu için düzenledikleri eylem esnasında Yürüyüş Yolu'nda bulunan AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne yumurtalı ve taşlı saldırıda bulundu. Olaylar sonrasında 5 kişi gözaltına alındı.
5 KİŞİ GÖZALTINDA
KESK Kocaeli Şubesi Metin Lokumcu'nun ölümünden AK Parti'yi sorumlu tutarak İzmit Yürüyüş Yolu Merkez Bankası'ndan, AK Parti İl Binası'na kadar yürüdü. KESK üyeleri, Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan AK Parti Seçim bürosu önüne geldiğinde çantalarında sakladıkları taş ve yumurtaları AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne attı. KESK üyelerinin taş ve yumurtalı saldırısı sonrasında emniyet güçleri, gruba cop ve biber gazı sıkarak müdahale etti. Olay sonrasında 5 kişi gözaltına alındı. Biber gazından etkilendiği öğrenilen üniversite öğrencisi Cihan Şenol S. ve beraberindeki arkadaşı Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
YUMURTAYA TAHAMMÜL YOK(!)
Emniyet güçlerinin biber gazlı coplu müdahalesi sonrasında protestocu grup dağılırken, yumurtalı saldırının gerçekleştiği AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin ilerisinde yeniden toplandı. KESK üyeleri buradan yürüyüşlerine devam etti ve AK Parti İl Binası önüne giderek, basın açıklaması düzenledi. BES Kocaeli Şube Başkanı Akın Şişman'ın yaptığı basın açıklamasında, Hopa'daki olaylar kınanarak, AK Parti hükümeti sert bir dille eleştirildi. Gerçekleştirdikleri protesto yürüyüşünde meydana gelen olaylar hakkında da açıklama yapan Şişman, "Polisin yumurtaya bile tahammülü yok" demesi ise dikkat çekti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑