Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

7 Aralık 2019 Saat: 12:30
Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik
Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

Fethiye Caddesi esnafıyla buluştuğu toplantıda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “7 ayda 45 milyon TL gibi bir borç ödedik. Şu anda acil ihtiyaçlara el atıyoruz. 2020’de elimiz bugüne oranla daha rahat olacak ve daha büyük çalışmalara başlayabileceğiz” dedi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Fethiye Caddesi esnafıyla bir araya geldi. Düzenlenen buluşmaya Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İKM Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Birliği Derneği Başkanı Faruk Mamik ve çok sayıda esnaf katıldı. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Biliyorsunuz göreve geldiğimizden beri elimizden geldiği kadar kentimizin ihtiyaçlarını yerinde görmeye çalışıyoruz. Bu planlamayı halkla birlikte yapmaya çalışıyoruz. Kent merkezi bizim için önemli bir merkez. Yaz dönemi sizin işlerinizin daha çok olduğu bir dönem. O yüzden bu değişiklikleri yaz döneminde yapmak istemedik” açıklamasında bulundu.
KİMİN YAPTIĞI ÖNEMLİ DEĞİL
“Kent merkezinde köklü bir değişiklik yapmak istiyoruz ve bunu sizinle birlikte yapmak istiyoruz” diyen Hürriyet,“İlgili müdürlüklerimiz alt yapı ve üst yapı ile ilgili sıkıntıları incelemeye devam ediyor. Dışarıdan yine üniversiteden ve Mimar Sinan Üniversitesi’nden mimarlar ile birlikte de çalışıyoruz. Bütüncül şekilde Fethiye Caddesi ve onun akabinde Yürüyüş Yolu’nun değiştirilmesi için çalışmalarımız bulunuyor. Tabi Yürüyüş Yolu Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde ancak bizim yine de bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.
‘HERKESİN İÇİNE SİNEN BİR YÖNTEM’
Hürriyet sözlerinin devamında, “Büyükşehir yapmış, İzmit Belediyesi yapmış bu çok önemli değil. Halkımız için bu değişikliklerin ve gelişimlerin yaşanmasıdır önemli olan. Sizin de fikirlerinizle birlikte daha doğru ve herkesin içine sinen bir yöntemle yürümek istiyoruz. İstiyoruz ki yaptığımız çalışmalarda denetleme oluşturma açısında buradaki esnafımızdan, burada yaşayan insanlarımızdan oluşan bir komisyon oluşturmak istiyoruz. Bütün esnafları temsilen her bölgede birer komisyon oluşturursak herkes açısından daha sağlıklı olacaktır. Hüseyin Erol’u bu konuda görevlendireceğim. 7 ayda 45 milyon TL gibi bir borç ödedik. Şu anda acil ihtiyaçlara el atıyoruz. 2020’de elimiz bugüne oranla daha rahat olacak ve daha büyük çalışmalara başlayabileceğiz” ifadelerini kullandı.
‘YILBAŞI ŞENLİĞİ YAPACAĞIZ’
Hürriyet ayrıca yeni yıla kent merkezinin hareketli bir şekilde girmesini sağlamak için bir yılbaşı şenliği tasarladıklarını söyledi. Hürriyet şenlikle ilgili olarak, “Kent merkezimizde bulunan esnafımıza destek olmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın da katılımıyla güzel bir yılbaşı etkinliği tertip etmek istiyoruz. Kent meydanında stantlar kurmayı planlıyoruz. Böylece hem esnafımız için hem de vatandaşlarımız için güzel bir etkinliği hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.
‘İNÖNÜ CADDESİ HAREKETLENMELİ’
Snoppy Pizza’nın sahibi Mehmet Özer programda söz aldı. Özer, “Esnaf olarak en büyük şikayetimiz İnönü Caddesi’nde yaşanan trafiktir. Ağaçların budanmasını istiyoruz. Belediyenin verdiği ışıklandırma ağaçların büyük olmasından dolayı yeterli olmuyor. Kaldırımlarda ciddi zemin bozuklukları var. İşgaliye bedelleri bence yüksek. Ödeyemiyorum. Biz mağdur olmayalım. İnönü Caddesi hareketlenmelidir. Birçok dükkan kapandı. 4 aydır içerideyim. Böyle giderse bende kapatacağım” sözlerini kullandı.
'KIZILAY İŞ MERKEZİ HAYALET BİNA GİBİ’
Emre Giyim’in sahibi İsmet Erturan, “Kızılay İş Merkezi hayalet gibi duruyor. Bu sorunun aşılması gerekiyor. Caddenin güzelliği çok önemli ama park sorununun çözülmesi gerekiyor. Işıklandırma ve altyapı büyük sorun ama önce insanları bu kente çekecek çalışmaların yapılması lazım. Bu tarz toplantılar salonlarda yapılsa bence daha verimli olur” açıklamasında bulundu.
ESKİ MUHTARDAN MAHALLE KONAĞI SORUSU
Zabıtan Mahallesi eski muhtarı Hasan Duymuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Zabıtan Mahallesi’ndeki mahalle konağında bulunan emekli yerinin neden kapatıldığını sordu. Hürriyet de Duymuş’a “Öyle bir durum söz konusu değil” dedi. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Engin Uçar da programda yaptığı kısa konuşmada, “Biz kent esnafımızın yararına olacak olan tüm çalışmalarda destek olacağız. Her zaman esnafımızın yanındayız” dedi. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

Zabıtan Mahallesi eski muhtarı Hasan Duymuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Zabıtan Mahallesi’ndeki mahalle konağında bulunan emekli yerinin neden kapatıldığını sordu.

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Engin Uçar, “Biz kent esnafımızın yararına olacak olan tüm çalışmalarda biz destek olacağız. Her zaman esnafımızın yanındayız” dedi.

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleştirilen programa Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, İzmit Kent Merkezi Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, Kocaeli Yapı Müteahhitleri Birliği Başkanı Faruk Mamik, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve çok sayıda esnaf katıldı.

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

Snoppy Pizza’nın sahibi Mehmet Özer programda söz aldı.

Hürriyet: 7 ayda 45 milyon borç ödedik

Emre Giyim’in sahibi İsmet Erturan, “Kızılay İş Merkezi hayalet gibi duruyor. Bu sorunun aşılması gerekiyor” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑