Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hürriyet, ‘Sıkıntıları bana iletin’

‘Sen Anlat İzmit Söz Sizde’ etkinlikleri kapsamında Yeşilova Mahallesi’nde mahalle halkıyla bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Hürriyet,“Benim gözüm, kulağım olun. Mahallerimizde eksik veya sıkıntılı bir durum varsa lütfen bana iletin” dedi

7 Ağustos 2019 Saat: 12:48
Hürriyet, ‘Sıkıntıları bana iletin’
Hürriyet, ‘Sıkıntıları bana iletin’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ‘Sen Anlat İzmit Söz Sizde’ etkinlikleri kapsamında Yeşilova Mahallesi Kapalı Pazar Alanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Hürriyet’e İzmit Belediyesi meclis üyeleri, birim müdürleri ve bölgenin mahalle muhtarları eşlik etti. Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Öncelikle seçim döneminde bize bu onurlu görevi layık gören herkese teşekkür ediyorum. Bu onurlu görevin bize yüklemiş olduğu sorumluluk var. Bu sorumluluğun en önemli parçası halkımızla hep beraber olmaktır. Bizim eşit ve adil hizmet etme sorumluluğumuz bulunuyor. Milletvekilliği döneminde nasıl halkın arasında olduysam belediye başkanlığı görevimde de halkımızın arasında olmaya devam ediyorum” dedi.
HÜRRİYET, ‘SİZLERDEN BİR RİCAM VAR’
Sözlerine devam eden Hürriyet, “Hem sizlerle hasret giderelim hem de dertlerinizi ve sıkıntılarınızı yerinde tespit edelim diye sizlerle bir araya geliyoruz. Bu toplantılarda özellikle müdürlerimizde yer alıyorlar. Mahallemizde bir eksiklik veya talep varsa müdürlerimiz not alıyor ve hızlıca çözüm sağlanıyor” ifadelerinde bulundu.“Sizlerden bir ricam var” diyen Hürriyet,“Benim gözüm, kulağım olun. Mahallerimizde eksik veya sıkıntılı bir durum varsa lütfen bana iletin. Hızlı iletişim için Whatsapp iletişim hattı açtık. Gördüğünüz her eksikliği Whatsapp’tan ulaştırabilirsiniz.
‘KURUŞU KURUŞUNA HESAP EDİYORUZ’
Ayrıca bana da ulaşabilirsiniz. En kolay ulaşılan başkanlardan biriyim.2019’da bütçenin belli bir bölümü kullanıldığı için zaman zaman sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Fakat 2020 yılında kendi bütçemizi oluşturacağız. Projelerimizin büyük bir bölümünün alt yapısını oluşturduk. Örneğin kreşlerimiz, eğitim alanları gibi birçok söz verdiğimiz projenin kaynağı hazır.Biz mahalle toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz ama sadece bununla sınırlı kalmayacak. Mahallerimize yine geleceğim, çalışmaları yerinde inceleyeceğim. Belediyenin bütçesi sizin hakkınızdır. Biz bu bütçeyi kuruş kuruş hesap ederek sizler için kullanacağız” şeklinde konuştu.
‘PARA KONUSUNDA ÇOK HASSASIM’
“Göreve geldiğimiz ilk günden beri yaptığımız en önemli işlerden biri israfı önlemek oldu” diyen Hürriyet, “İkincisi ise şeffaf bir yönetim anlayışı oldu. Vatandaş parasının nereye kullanıldığını bilmesini gerekiyor. O yüzden ihaleler, meclis toplantıları ve encümen toplantıları canlı yayınlanıyor. Ben para konusunda çok hassasım. Lüks kullanımların hepsini kaldırdık. Kendi aracımı kullanıyorum kendi telefon faturamı ödüyorum sadece belediyeden maaşım var. Başkan yardımcılarının da araçlarını kaldırdık. Ortak bir havuz oluşturduk. İhtiyacı olan aracı kullanıyor ve sonra yerine bırakıyor. Kimse şahsi olarak belediyenin imkânlarını kullanmıyor” ifadelerini kullandı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Hürriyet, ‘Sıkıntıları bana iletin’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet

Hürriyet, ‘Sıkıntıları bana iletin’

Yeşilova Mahallesi Kapalı Pazar Alanı’ndaki organizasyona katılım yoğun oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑