Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

İzmit köylerinde vatandaşlarla buluşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız” dedi

25 Mart 2019 Saat: 09:04
Hürriyet, Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız
Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar ve parti yöneticileri İzmit’in Bağlıca, Ortaköy ve Düğmeciler Köyü’nde vatandaşlarla buluştu. Özellikle kadınların yoğun ilginin olduğu Hürriyet, köylerde yaşayan kadınlara yönelik projelerini anlattı.
'MANCARLI PİDENİN TADINA DOYUM OLMUYOR'
Düğmeciler, Ortaköy ve Bağlıca Köylerinde özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği ve ikramlarıyla ağırladığı Hürriyet, kendilerini ağırlayan kadınlara teşekkür etti. Köylere dair çözüm önerilerini anlatan Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Köyde yaşayan kadınlarımız emeğin ve üretimin önemini çok iyi biliyor. Evlerinde organik ürünlerle sağlıklı ve bereketli yiyecekler yapıyorlar ama bunlar hep köylerle sınırlı kalıyor. Oysa biz bu ürünleri sadece Kocaeli ile değil tüm Türkiye hatta dünyayla buluşturmak istiyoruz. Özellikle köylerde yapılan mancarlı pidenin tadına doyum olmuyor” dedi.
'KÖY EKONOMİSİNE BÜYÜK DESTEK'
Mancarlı pideyi tüm dünyaya tanıtmak istediğini de sözlerine ekleyen Hürriyet, “Daha çok köylerde yapılan ve tadına da doyum olmayan mancarlı pideyi dünyaya tanıtmak istiyoruz. Kadınların ürettiği ev yapımı doğal yiyecekleri TSE Gıda Standartlarına uygunluğunu sağlayarak Çınar Satış Noktasında ekonomiye kazandıracağız.Ayrıca hafta sonları köylerde pazar alışverişi etkinlikleri düzenleyeceğiz. Her köy için festivaller düzenleyeceğiz. Böylece ürettiklerinizi o festivallerde sergileyebileceksiniz. Böylece hem köyleriniz canlanacak hem de ev ekonomisine katkıda bulunabileceksiniz” açıklamasında bulundu.
'ÇINAR SATIŞ NOKTALARI KÖYLERİMİZİN DÖNÜM NOKTASI OLACAK'
Köy kahvelerini de ziyaret ederek burada vatandaşlarla buluşan Hürriyet, köyde yaşayan gençlerin iş sıkıntısı çektikleri için kente göç ettiklerini belirterek, “İzmitli çiftçilere alım garantisi vererek daha verimli bir üretim hedefliyoruz. Sadece tarımsal ürünleri değil, köylümüzün emeği olan arı ürünleri ve sütü de alım garantili olarak İzmit'te Çınar satış noktaları ve Çınar Sanal Market'te satmak, kentimizin kendi özkaynaklarını kullanması bakımından önemli bir girişimdir. Köylüden günlük olarak alınan sütü İzmitlilere taze günlük pastörize süt olarak ulaştıracağız. Ayrıca İzmit Köylülerini tarım ve süt kooperatifleri kurmaları için destekleyeceğiz” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, köy kahvelerini de ziyaret etti.

Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

Hürriyet, Düğmeciler, Ortaköy ve Bağlıca köylerini ziyaret etti.

Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

Hürriyet, vatandaşlara köylere dair çözüm önerilerini anlattı.

Hürriyet, 'Tarım ve süt kooperatifleri kuracağız'

Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve partililer, kendilerine ikram edilen yemeklerden yedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑