Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

Halk Süt’ün kalbi Tire’de incelemelerde bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tireli üreticilerden destek sözü aldı

27 Şubat 2020 Saat: 13:04
Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu
Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sözünü verdiği üreten kent modelini İzmit’te uygulamak için teknik inceleme ziyaretlerini sürdürüyor. Tire’de Halk Süt projesini inceleyen Başkan Hürriyet, kente istihdam yaratarak üreticinin desteklenmesi, kooperatifçiliğin ve hayvancılığın geliştirilmesi, toprağın daha verimli hale getirilmesini hedefliyor. Proje ile tüketici de kaliteli ürüne düşük maliyet ile ulaşabilecek. Ziyarette Başkan Hürriyet’e meclis üyeleri Ünal Özmural, Necat Çakır, Yaşar Kardaş, Çetin Sarıca, Özgür Yılmaz, ziraat mühendisleri Pınar Atabay ve Mesut Altun da eşlik etti.
DAYANIŞMA GÜCÜ
Başkan Hürriyet ve beraberindeki heyet ilk olarak Türkiye’nin en büyük süt kooperatifi haline gelen Tire Süt Kooperatifi’ni ziyaret etti. Halk sütü Türkiye’de ilk kez vatandaşlarla buluşturan Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Başkan Hürriyet’e kooperatifin işleyişi ve uygulama alanları hakkında bilgi verdi. Ardından konuşan Başkan Hürriyet, “ sizin anlattıklarınız hayalimdeki üretim ve üreterek güçlenme mekanizması ve birlikte paylaşma. Kooperatifler müthiş bir dayanışma gücüdür ve birçok insanın hayatına dokunuyor. Bu bağlamda sizin desteğinize ve yol göstericiliğinize ihtiyacımız var” diye konuştu.
ESKİYÖRÜK İZMİT’E GELECEK
Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük ise İzmit’te üretimin sürekliliğinin sağlanması, üreticinin desteklenmesi ve daha fazla kazanması için her türlü desteği vereceğini açıkladı. 2004 yılından bu yana Tire Süt Kooperatifi’nde sürdürdükleri çalışmaları aktaran Eskiyörük, doğru kaynak kullanımı ile her kentte üretimin sağlanabileceğini belirtti. Kooperatif çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Hürriyet, Eskiyörük’ü üreticilerle buluşturmak ve kooperatifin temellerinin atılacağı bir panel düzenlemek istediklerini belirterek İzmit’e davet etti.
ÜRETİM FABRİKALARINDA İNCELEME
Başkan Hürriyet, kooperatifin işleyişi hakkında bilgileri aldıktan sonra bu kez üretimin gerçekleştiği fabrikaları ziyaret etti. Tire Süt Kooperatifi Et Üretim Fabrikası ve Süt Üretim Fabrikası’nı ziyaret eden Hürriyet ve beraberindeki heyete, fabrika müdürü Fatih Karataş teknik bilgileri aktardı. Yüzlerce kişiye istihdam yaratan fabrikanın işleyişini aktaran Fatih Karataş, böyle bir üretim merkezinin İzmit’te kurulması için atılması gereken adımları da aktardı. Karataş, İzmit’te üretim kooperatifinin hayata geçmesi ile üretim merkezi olacak olan fabrikanın kurulum aşamasında kente gelerek destek vereceklerini açıkladı.
TİRE’DEN İZMİT’E TAM DESTEK
Fabrikalardaki teknik incelemenin ardından Başkan Hürriyet, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ı makamında ziyaret etti. Kendilerine verdikleri destekten ve misafirperverliklerinden ötürü teşekkür eden Başkan Hürriyet, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiğiniz uygulamaları bizlerle paylaşmanız çok kıymetli. Tire’nin Türkiye’nin her yerinde örnek alınan bir dayanışma içerisinde üretim merkezine dönüşmesine sunduğunuz katkıları bizlerle paylaştığınız için İzmit adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ise İzmit Belediyesi’ne her zaman destek vereceklerini belirterek ziyaretlerinden ötürü mutluluk duyduklarını ifade etti.
İKİ BAŞARILI KADIN BAŞKAN BULUŞTU
Başkan Hürriyet, önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüştü. Tire’deki programlarının ardından Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’i makamında ziyaret etti. Kadınların siyaset hayatındaki başarılarına ülkemizde öncülük eden iki başkan, yerel yönetimler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

Başkan Hürriyet Tire ziyaretinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le de bir araya geldi.

Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Tire’de Halk Süt projesinin üretim tesislerini inceledi.

Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan

Hürriyet Tire’de süt üreticileriyle buluştu

Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑