Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Hüseyin Vural ihmal kurbanı mı?

Dün gazetemizin mail adresine gelen bir mail, Kandırada geçtiğimiz günlerde vefat eden Hüseyin Vural isimli vatandaşın, ihmal kurbanı olduğu şüphelerini akla getirdi. Okuyucumuzun gönderdiği maili o

27 Şubat 2011 Saat: 14:50

Dün gazetemizin mail adresine gelen bir mail, Kandıra'da geçtiğimiz günlerde vefat eden Hüseyin Vural isimli vatandaşın, ihmal kurbanı olduğu şüphelerini akla getirdi.

Okuyucumuzun gönderdiği maili olduğu gibi paylaşıyoruz; "Yaşanan olaya bizzat kendim tanık olduğum için bu yazıyı yazma gereği hissettim. 23 Şubat 2011 günü sabah erken saat de Kandıra Devlet Hastanesi'ne gelen bir hastanın durumu beni çok üzdü. Adını sonradan öğrendiğim Hüseyin Vural isimli hasta sabah 6.30 da Kandıra Devlet Hastanesi'ne sol kol ağrısı ve mide bulantısı ile geliyor. İlk olay hastanın gelişi ile patlak veriyor ve acilde duran görevliler hasta yakınlarına hastaneye giriş yapmaları gerektiği söylüyorlar.

'50 TL İÇİN SENET YAPTIRDILAR...'
Hastanın abisi vezneye giderek giriş yaptırıyor. Hasta yakını 15 TL giriş ücreti ödüyor. Acilde yatan Hüseyin Vural'ın eşi daha önce iki kez kalp krizi geçirdiğini söylemesine rağmen doktorlar hastaya kan tahlili ve idrar tahlili yapıyorlar. Tahlil yaptırmak için vezneye 50 TL yatırılması gerektiğini söylüyorlar. Hastanın abisi üzerinde para olmadığını söylüyor ve görevliler 50 TL için senet yapıyorlar. Bu nasıl bir hastane ben anlayamadım. İnsan canından önce tahlil parası, bu hastanenin başhekimi ne iş yapar sadece oturduğu yerden ahkam mı keser, nasıl bir hastanede tedavi görüyoruz artık siz karar verin.

'KALP KRİZİ GEÇİRİYOR OLABİLİR...'
Saat 7.30 da tahlil sonuçlarını alan hasta yakınları doktorlara tahlil sonuçlarını gösteriyorlar. Doktorlar gaz sıkışması diyerek hastanın midesine hortum salıyorlar. Hasta yakınlarına da her hangi bir sıkıntı yok sadece gaz sıkışması diye bilgi veriyorlar. Daha sonra hastanın kardeşinin eşi doktorları defalarca kalp krizi olabilir demesine rağmen kimse hasta yakınını dinlemiyor. Hasta yakını hastanede bulunan hasta haklarına giderek burada ki görevlilerden yardım istiyor. Hasta yakınlarının hiçbir sözüne aldırış etmeyen görevliler ya da doktorlar acilde kalbi duran Hüseyin Vural'a müdahale ile geriye döndürdüler.

'NASIL HESAP VERECEKLER?'
Daha sonra kendine gelen hastayı saat 11.00 İzmit'e sevk ediyorlar. Yola çıkan ambulans Dalca Mevkiine geldiğinde Hüseyin Vural hayatını kaybediyor. Ben ölüm belgesine baktığımda 11.20 yazıyordu. Şimdi bunu hesabını kim verecek. Hasta yakınlarının defalarca doktorlara daha önce iki kez kalp krizi geçirdi yine kalp krizi olabilir bizi hemen İzmit'e sevk edin demelerine rağmen saat 11.00'e kadar hasta sevk edilmiyor. Geride kalan üç kız bir erkek çocuğu ve eşine kim nasıl hesap verecek çok merak konusu. O an orada bulunan doktorlar ve görevliler, 'Biz elimizden gelen her şeyi yaptık gerisi Allaha kalmış' diyebilecekler mi. İnşallah bu yazım sayesinde yetkililer gerekli kişiler hakkında inceleme başlatılarak işlem yaparlar" ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑