Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

'İktidar vatandaşa açıklamalı'

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, iktidarın kayyum atamalarının ardında yatan sebebi vatandaşa açıklamakla yükümlü olduğunu ifade etti

21 Ağustos 2019 Saat: 15:28
İktidar vatandaşa açıklamalı
'İktidar vatandaşa açıklamalı'

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri’ne hafta başı atanan kayyumların yankısı hala sürüyor. Her platformdan konuyla ilgili açıklama gelirken İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız da konuştu. İYİ Parti’nin en önemli önceliğinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti olduğunu ifade eden Yıldız, “Terörle mücadeledeki kararlılığımız, ‘Hukukun Üstünlüğü’ ve ‘Hukuk Devleti’ ilkelerine olan bağlılığımız kadar kesin ve tavizsizdir. Devletimizin nasıl ve hangi bedeller ödenerek kurulduğunu bilen hangi bedelleri ödeyerek milletimizi, devletimizi bir ve beraber ayakta tuttuğumuzun idrakinde olan bir parti olarak; terörden medet uman, öven, seven, metheden, birliğimizi dirliğimizi bozan hiçbir eyleme bu aziz vatanda müsamaha gösterilmemesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.
‘HALKA AÇIKLAYIN’
Demokrasi ve hukukun millet iradesinin tecelli etmesinde en önemli araç olduğunu belirten Başkan Yıldız, “Seçilmiş olmak, seçilenlere suç işlemek ve hukuka uymamak imtiyazı tanımaz. Teröre ve teröre destek verenlere gerekli ceza verilmeli fakat bu süreçte alınan idari kararlar ve yapılan idari işlemler doğruluk karinesi ile devlete ve hukuka olan itimadı sarsmamalıdır. Eğer bazı Belediye Başkanlarının görevden alınmasına sebep olan olaylar son beş ay içerisinde gerçekleşmiş ise bunu somut ve hukuki argümanlar ile halka açıklamak iktidarın görevidir” şeklinde konuştu.
‘ANLAMSIZ İŞLER’
Sözlerini sürdüren Yıldız, “İyi hal kağıdı verdiğiniz, seçmen listelerinde ilan ettiğiniz, seçimde propaganda fırsatı tanıdığınız malum adayların kazananlarına mazbata verip dört ay sonra görevden uzaklaştırma iradenizi milletimize izah etmek mesuliyeti bizzat iktidarındır. Bu çerçevede 23 Haziran Seçimlerinde terörist başı Öcalan ve kardeşinin bizzat Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak kullanma teşebbüsü, bugün yaptığınız işi anlamsızlaştırmaktadır. Öcalan kardeşleri son seçimde meşru bir aktör olarak kullanma teşebbüsü, 1984’ten beri PKK ile yürütülen terör mücadelesinde bizzat yöneticiler tarafından oluşturulan en büyük zafiyet ve kırılmadır” dedi.
‘SINIRLAR TEHLİKEDE’
İç politikadaki gelişmelerin bir bütünlük içinde değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Yıldız, “Kaygımız; güney sınırlarımızın ötesindeki oyuncuların tanımlanmış stratejik hedefleri doğrultusunda hareket etmeye devam etmekte oluşları ve iktidarın da beyanlarının aksine maalesef Fırat’ın doğusunu hedef alan malum bir senaryonun figüranı durumuna düşmüş bulunmasıdır. Oysaki terörle mücadelenin en önemli merhalesi, içerideki amansız takip kadar, sınırımızın hemen yanı başında bir uydu devletin kurulmasına müsaade etmemektir” şeklinde konuştu.
‘TUTUNACAK DALIMIZ YOK’
İYİ Parti olarak ülkenin bugününe ve geleceğine sahip çıkmak amacıyla sorumlulukla hareket ettiklerini de ifade eden Yıldız, “Bu anlayışla Türkiye’de, devletimizin ve milletimizin hukukunun üstünlüğünün teminatı altında yüksek kaliteli bir demokrasi ve güçlü bir ekonomi ile dünyayla rekabet edebilecek bir düzeye erişmesi için alın teri dökeceğiz. Ülkemizde her geçen gün yaşanmakta olan hadiseler, bize kendimizden başka tutunacak hiçbir dalımızın olmadığını ihbar etmektedir. 82 Milyonun birbiriyle kardeş olduğu yeni bir yönetim anlayışı, devlete ve millete hizmeti devralmalıdır. İYİ Parti, böyle bir hedefi gerçekleştirmek için hazır olup bu yönde çaba göstermektedir” dedi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑