Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘İktidarı özlüyoruz’

Hafta sonu gerçekleştirilen olağan kongrede, rakibi Serdar Kamanı 95 oy farkla geride bırakarak önemli bir zafere imza atan DP İl Başkanı Kadir Ayhan, 12 yıldır iktidara uzağız ve özlüyoruz. Bu amaç

14 Aralık 2010 Saat: 13:56

Hafta sonu gerçekleştirilen olağan kongrede, rakibi Serdar Kaman'ı 95 oy farkla geride bırakarak önemli bir zafere imza atan DP İl Başkanı Kadir Ayhan, "12 yıldır iktidara uzağız ve özlüyoruz. Bu amaçla çok çalışacağız" dedi

Olağan kongreden, ezici farkla galip çıkan DP İl Başkanı Kadir Ayhan ile kongrede yaşanan liste krizinden, parti içerisindeki DYP-ANAP çekişmesine ve partinin bundan sonra ki yol haritasına kadar keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sorularımıza açık yüreklikle cevap veren tecrübeli başkan, parti içinde yaşanan tartışmaları bir zenginlik olarak değerlendirerek, "12 yıldır iktidara uzağız ve özlüyoruz bunun için çalışacağız" dedi.

'KAMAN FAZLA OY ALDI'
Rakibi, Serdar Kaman'ın kongrede aldığı oy oranını da değerlendiren Ayhan, "Serdar Kaman'ın 58 oy almasını beklemiyordum. Fazla aldığını düşünüyorum. Kaman tek taraflı mücadele ediyor. Ben bütün partililerle birlikte mücadele ediyorum" dedi. Öte yandan, ANAP ve DYP'nin birleşmesiyle oluşan DP'nin içinde kan uyuşmazlığını söz konusu olmadığını söyleyen Ayhan, "Kan uyuşmazlığı değil, parti içi mücadele" dedi.

İSTİFA DEPREMİ
Ayhan, kongre sonrası mutluluk tablosu çizerken, Kandıra ve DP İl yönetimden istifa haberi geldi. DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay ve 15 kişilik yönetim kurulu üyeleri, söz verilen 6 kişinin yönetime alınmadığı gerekçesiyle istifa ettiğini duyurdu. Öte yandan Kaman'ın listesinde yer alan DP İzmit İlçe yöneticisi, Gençlik Kollarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Çağrı Alparslan, gençlik kolları başkanı Hakan Kılıç ve ilçe yöneticisi Melike Kuka da görevinden istifa etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑