Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

İl başkanlarından İstanbul değerlendirmesi

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından seçimi Millet İttifakı Adayı İmamoğlu kazandı. Bizde Çağdaş Kocaeli Gazetesi olarak yenilenen seçimleri Cumhur ve Millet İttifakı’nın il başkanlarına sorduk

24 Haziran 2019 Saat: 13:20
İl başkanlarından İstanbul değerlendirmesi
İl başkanlarından İstanbul değerlendirmesi

Dün (pazar) yapılan seçimde Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım yüzde 44.99 oy oranı ve 3 milyon 935 bin 453 oy alırken, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 54.21 oy oranı ve 4 milyon 741 bin 868 oy aldı. 806 bin 415 oy farkı ile seçimi kazanarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim sonrası yaptığı açıklamada İstanbul’da sevginin kazandığını ifade etti. Bizde ilimizde yer alan siyasi partilerin il başkanlarına İstanbul’da yenilenen seçimi sorduk. İl başkanları genel olarak seçim sonucunda demokrasinin kazandığı vurgusunu yaptı.
ELLİBEŞ, ‘MİLLETİN İRADESİ BU ŞEKİLDE OLDU’
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Dün gerçekleştirilen İstanbul seçimlerinde sandığa yansıyan halkın iradesine saygı duyuyoruz. Milletin iradesi bu şekilde oldu. AK Parti teşkilatları olarak yoğun bir seçim süreci geçirdik. Biz de Kocaeli İl Teşkilatı olarak kendi imkanlarımız çerçevesinde katkı sunduk” açıklamasında bulundu.
‘ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ’
Ellibeş açıklamasını, “Seçim günü ve öncesinde ana kademe, belediye başkanları ve gençlik kolları, kadın kolları teşkilatları olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik. Halkın iradesine saygı duyuyoruz. Seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyoruz. Biz AK Parti olarak bundan sonraki süreçte demokrasiden, hukukun üstünlüğünden ve milletimizin iradesinden ödün vermeden ‘2023 Lider Ülke Türkiye’ vizyonumuz için çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde sonlandırdı.
ÜNLÜ, ‘İYİ Mİ OLDU KÖTÜ MÜ GÖRECEĞİZ’
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Demokrasi kazandı, sandık namus dedik, sandıktan çıkana saygı duyuyoruz. Seçim günü 300 parti teşkilatla İstanbul’da görev aldık. Kocaeli teşkilatı İstanbul için her şeyi yaptı. İstanbul seçmeni Ekrem İmamoğlu’nu seçti, onun ‘Her şey güzel olacak’ sloganına inandılar. İyi mi oldu, kötü mü oldu önümüzdeki günlerde bunların sonuçlarını göreceğiz. Şu an Genel Merkez’imize liderimiz ile görüşmeye gidiyorum, ona seçim sürecinde yaptığımız çalışmaların bir raporunu teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.
SARIBAY, ‘İSTANBUL’DA SEVGİ KAZANDI’
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Halkın iradesiyle seçimin kazanan İstanbul Büyükşehir Başkanının YSK’nın yetkileri kullanılarak hakkı gasp edildi. Ancak halkımız yaklaşık 1 buçuk aylık süreçte kararını yine değiştirmedi. İstanbul’ da güzellik kazandı, dostluk kazandı, sevgi kazandı. 19 günlük başkanlık sürecinde gösterdiği icraatları herkes gördü. Bundan sonraki süreçte de İmamoğlu’nun halkımız için icraatlarını devam ettireceğini herkes görecek” sözlerini kullandı.
‘TÜRKİYE’Yİ AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ’
Sarıbay açıklamasının devamında, “23 Haziran’ da herkesi kucaklayan CHP’nin felsefesi kazandı. Biz Türkiye’yi aydınlığa çıkartacağız. Seçimde İstanbul örgütümüzün yanı sıra tüm şehirlerden olduğu Kocaeli örgütümüzün de olağan üstü çalışması vardı. O bakımdan Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza, ilçe başkanlarımıza, avukatlarımıza verdikleri destekten dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi
‘HAYATTA KİMSE KALICI DEĞİL’
İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Seçimin sonucu çok güzel oldu. Böyle bir sonucu kesinlikle bekliyordum. Ben 300 -400 bin fark bekliyordum. Daha fazla fark oldu. Özellikle Öcalan’ın mektubundan sonra zaten Ekrem İmamoğlu’nun kazanacağını tahmin etmiştim. Hatta seçim süreci daha uzun olsaydı. Daha büyük bir fark olurdu. Bu hayatta kimse kalıcı değil. İktidarda buna dahildir” ifadelerini kullandı.
‘İTTİFAK DEVAM EDECEK’
“Geçmişe bakmalı insanlar, kimler gelmiş kimler geçmiş” diyen Yıldız, “Bu şımarıklık ve ukalalık bir son bulmalı. İmamoğlu’nun kazanmasında İYİ Parti’nin desteği fazla oldu. Son bir aydır Kocaeli teşkilatları olarak Tuzla, Pendik, Şile’de çalıştık. Liderimiz Meral Akşener ise bir günde Şile, Ağva ve Tuzla olmak üzere 3 miting yaptı. Türkiye de CHP’nin bu kadar başarı alması mümkün değildi. Millet ittifakıyla daha fazla oy aldı. İttifak devam edecek” dedi. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑